Komputer z monitorem do gier za około 4700 zł

Hej podsyłam Wam do oceny sprzęt komputerowy, dajcie znać czy coś byście zmienili (budżet to 4700zł):

Całość: https://www.x-kom.pl/lista/elwufdagm?fbclid=IwAR2h8hpM_Jw6xRK0mUsfARLPQSRGeROfgWT27ZPBdhxNLJ2s0ZHZ1XRYzLc

Ja bym wywalił chłodzenie cieczą, a kasę dołożył do monitora z przyzwoitą matrycą :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Faktycznie chyba tak zrobię, a chłodzenie można zostawić te box’owe dołączone do procesora?

Wystarczy sprtan 4 max.

Na 1600AF (bliźniacza konstrukcja dla 2600) mam Fortisa 3 i chłodzenie się zwyczajnie nudzi.

1 polubienie

Przy tym procesorze wystarczy BOX. Moim zdaniem konfiguracja przesadzona.
Można w tej cenie złożyć wydajniejszy komputer.
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/nlpcu4vuh z wydajniejszą grafiką oraz procesorem, praktycznie w podobnej cenie.

  • Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
  • Karta graficzna NVIDIA Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6
  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3600
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450-A PRO MAX
  • Dysk SSD Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Ewentualnie jeżeli zależy Ci na RGB, możesz wybrać tańszy procesor lub kartę graficzną. Alternatywy z RGB
SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB
SilentiumPC Fortis 3 EVO ARGB 140mm

Jak już wrzucasz linki afiliacyjne, to zadaj sobie minimum trudu i przeczytaj co autor wątku potrzebuje.

Podpowiem: monitor.

1 polubienie

W sumie jakbym dorzucił ten monitor do tego co on podał to wciąż to nawet ok wychodzi 4800zł, a jest lepsza karta graficzna i procek. Pytanie czy te chłodzenie tam jest potrzebne, czy można z boxowego skorzystać.

Można. W 2600 chłodzenie było (jest) solidnych rozmiarów, dopiero do 1600AF i 3600 zaczęli dawać wydmuszki.

A jeśli chodzi o grafikę, to odpuściłbym sobie “zwykłe” 2060. Jeśli już, to w wersji Super.

1 polubienie

AMD Ryzen 5 3600 czyli ten procek wymagałby chłodzenia dodatkowe (zamiast boxowego)?

Box wystarczy, ale cicho (i chłodno) nie będzie. “Fabryczne” chłodzenie jest naprawdę mizerne.

SilentiumPC Fortis 3 140mm a te byłoby w porządku?

Tak, Fortis to solidny kawał aluminium. Będzie OK, nawet do OC.

1 polubienie

Sprawdziłem na YT porównanie 2060 do 2060 Super i prawde mówiąc to raptem ~10fps, a cena +500zł

W przypadku Superów nie chodzi o wydajność, a o wykonanie, jakość i klasę elementów.

Chciałem zaproponować właśnie fortisa do tego (albo coś o podobnej wydajności w tym budżecie). Oszczędzisz ze 150 zł, które możesz wydać na jakiś monitor z IPS, a nie TN, na którym będzie ci ciężko docenić zestaw, który kupiłeś. Sama szybkość odświeżania na gówno ci się zda, kiedy będziesz widział wyblakłe kolory i prześwietlone czernie :wink:

ps.
Też jestem na etapie kupna monitora, ale ja celuję nawet w matrycę VA, bo więcej po zmroku, czy w ciemności patrzę w domu na monitor i chcę mieć naturalne czernie :wink:

Szajomi 23,8 cala, IPS za pięć stówek :rofl:

Ta, podgląd i podsłuch w gratisie :wink:

Niestety te sensowne IPS są drogie. Ostatecznie ten zestaw tak się prezentuje

https://www.x-kom.pl/lista/sch789set?fbclid=IwAR3PW7puEOGBzEGYCI1lXvPjwUz17NCcaZGFF53ymHxfzMILvnPDrJDyL7E

Ale rozważe jeszcze ten monitor