Komputer z SLI za 4 tys

Najwyższy czas kupić nowego kompa :smiley: . Sądząc po cenach kart graficznych chyba mógłbym już zakupić 8800GT w SLI, tylko jak powinna wyglądać reszta sprzętu no i… czy uda się zmieścić w 4000zł. Proszę o wasze rady ![-o<

Komputer ma służyć do użytku domowego, procesor i pamięci zamierzam lekko podkręcić. W zestawie musi się znaleźć dodatkowo monitor + jakieś głośniki, bez systemu. Reszta standardowo :stuck_out_tongue: .

Prosiłbym o szukanie sprzętu na agito.pl, bo tam najprawdopodobniej będę kupował zdecydowaną większość sprzętu. Oto co na razie zdążyłem złożyć:

Procesor: e8400 BOX ~505zł (cena z agito)

Pamięć: patriot 2x2GB 800MHz CL4.0 ~262zł (cena z agito)

Płyta główna: brak (nie znam się na SLI)

Dysk twardy: Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ) ~237zł (cena z agito)

karta graficzna: 2x Galaxy GeForce 8800GT ~870zł (z poza agito)

Napęd: PIONEER DVD+/-RW DVR-115D czarny OEM ~80zł (cena z agito)

Zasiłka: Corsair CMPSU-520HXEU ~268zł (nie mają tego producenta więc z poza agito)

Obudowa: Cooler Master Centurion 532 ~167zł (z poza agito)

Pozostało około 1611 zł na płytę główną, Monitor i głośniki.Agito.pl ma tanią przesyłkę jeśli nie przekroczy się gabarytu. Za przesyłkę wszystkiego można zapłacić nawet tylko 20zł no ale powiedzmy, że tak nie będzie, dodatkowo przesyłki z innych sklepów… Same przesyłki pozbawią nas ok 200zł, więc pozostaje 1411zł. Czy dałoby się z tego coś sklecić? Nie potrzebuję super głośników. 150 zł powinno na nie wystarczyć. Jaki polecacie monitor? Miło by było gdyby ktoś przedstawił najkożystniejszą wersję 19’calową i 22’calową

Oczywiście wasze propozycje nie muszą być z agito, choć prosiłbym wziąć ten sklep pod uwagę :slight_smile:

No i słyszałem, że e8400 ma duże problemy z niektórymi płytami głównymi. Wg niektórych działają bez zastrzeżeń tylko na 10 modelach (modele e8200 nie mają tego problemu). Chciałbym abyście zweryfikowali tą opinię i jeśli jest prawdziwa, zaproponowali odpowiednią płytę.

Jeśli nie starczy kasy czekam na wasze propozycje.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

bez sensu jest brać SLI , wydajność nie wzrośnie dwu krotnie … bierz jedną 8800GT od Twintech XT 512Mb i Ci starczy we wszystko porasz.

Więc tak

E8400

płyta główna Foxconn P35A-S

dysk jest OK

RAM , hmm narazie wystarczającym jest 2Gb… bierz 2x 1Gb Crucial Ballistix z allegro , lub szukaj GoodRAM Pro.

napęd wybrałeś dobry ale na ATA , bierz pioneer DVR-215DBK na sATA

zasilacz super

obudowa to już od Ciebie zależy ale ogólnie b. dobra.

Głośniki logitech x-540

http://www.agito.pl/zestawy_51/logitech … 36219.html

Chłodzenie na proca

Pentagram Hp-120 KARAKORUM - 80zł

Karta muzyczna

Sound Blaster Audigy - taniutka ok. 60zł

I nie potrzebujesz SLI masz takiego kompa, że wszystko Ci pójdzie i trochę kasy zaoszczędzonej.

Wyjdą kiedyś nowe układy wymienisz kartę.

Co do monitora to byś musiał podliczyć ile Ci zostanie i ile możesz z tego wydać. porządne na PVA kosztują pod 2k

Za 3 tygodnie wychodzą nowe karty… Poczekaj do tego czasu.

Mowicie już tak od 2 tygodni więc to bez sensu. :expressionless:

Niech bierze narazie 8800Gt i jedną taką kartę … zostanie mu pieniędzy, to później zmieni i nie będzie problemu.

88gt w SLiteraz się nie opłaci, niedługo wyjdą nowsze karty, z resztą mało gier korzysta z sli, jeden 88gt, galaxy z CM i heat pipe podany to suszarka.

Płyta Foxconn P35A-S, lub Asus P5N-D jeśli koniecznie chcesz te SLi

monitor Samsung SM 931BW (19’’), 2232BW (22’’)

może chodzi o płyty z marnymi sekcjami zasilania, osobiście nie trafiłem na opinie o problemach.

zobacz w znak.pl może będą wszystko mieli, mają sporą ofertę.

OCZ 2x2GB Reaper 1066 ew. Mushkin 2x2GB XP2 Redline lepiej na tym wyjdziesz o ile w ogóle ci 4GB ramu potrzebne bo jak nie to 2x1GB OCZ R/GR pro 900

Kiepska AS’ka lepiej brać NS ES2 lub Samsunga 640GB

Chwilowo MSI 9600GT a potem zmiana.

Nie wiem po co ci w nowym kompie napęd z interfejsem ATA oO 215D jak już.

A może Sharkoon Rebel 9 Value Black ??

Yeah as i es to zuuupeełnie różne dyski twarde… F1 ma 320gb na talerz tak więc 2x320gb takowych samsungów da najlepszego kopa.

Niższy od cooler mastera, wentylatorów można zamontować podobną ilość, no i ten centurion ma orurowanie niespotykane wśród obudów, na żywo zaprawde powiadam ci wygląda wyśmienicie, w razie potrzeby można odkręcić i kogoś pobić tymi rurkami bo są zrobione z naprawde grubego aluminium.

Chyba chciałeś powiedzieć:

Cuż… chciałem kupić sprzęt, który by starczył na długo (tak wiem, że to niemożliwe) dlatego myślałem nad SLI. W grach jest wydajniejszy o 30% nawet 50%, w porównaniach klasuje się tuż za 3870x2 i 9800GTX2, co w porównaniu do cen tych pierwszych 8800GT w SLI uważam za opłacalne. W grach które mnie interesują SLI pokazuje pazurki po włączeniu AAx4/AFx16 pozostając na komfortowym poziomie. No ale powiedzmy, że przekonuje mnie stwierdzenie, że 2 Galaxy będzą głośne i będzą się wiecznie grzać.

Nie wiem na co mam czekać, jeśli i tak nie kupię tych kart. Raz, że są za drogie (zarówno radeony jak i geforce), dwa, że trzeba na nie przeznaczyć kosmiczne zasilanie, trzy, że przez pierwsze dwa miesiące będą figurowały pod zawyżoną ceną a gdy w końcu spadną na horyzoncie pojawią się nowe modele (no chyba, że spowoduje to jeszcze większe stanienie serii 8800, choć myślę, że właśnie przez te premiery 8800GT można kupić już za jedyne 400zł).

Zamierzałem kupić OCZ 1066 gdybym wybierał jedna kartę graficzną :wink: . Podałem Patrioty ponieważ są tańsze o 120 zł. Do kompa z wersją SLI na Ocz’y by nie starczyło kasy

Tak jak wyżej: miałem zamiar kupić Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS (500GB, 32MB, SATA/300), ale kosztuje ponad 300zł. Bez wersji SLI jak najbardziej to bym brał.

Tu już mój błąd #-o . Oczywiście, że 215D

EDIT:

Samsung 2232BW wygląda bardzo ciekawie :smiley:

Samsung F1 320gb jest wyraźnie wydajniejszy, cichy, chłodny i kosztuje ledwo 170zł…

Czytałem gdzieś ostatnio, że nastąpiło przesunięcie premiery (w jednym z tematów ktoś podał link) i układy będą koło 23 czerwca czy jakoś tak…

Jak chcesz mieć komputer na długie lata, to złóż przyzwoity teraz ale nie za całą kasę, resztę odłóż do banku na lokatę i za 1-2 lata wyjmij i wymienisz co będzie trzeba. Może to nie są długie lata, ale dłuższe niż kupowanie dzisiaj za całą kasę.

Zastosuj się do rad powyżej podanych i napisz do czego doszedłeś.

Jeśli chodzi o SLI to wzrost wydajności jest rzędu 15-25% czyli bardzo mały lepiej poczekać do czasu premiery nowych układów Nvidi i kupić najlepszy :slight_smile:

Squizz , do kompa za 4 tysiące jeszcze da radę wsadzić te nowe karty. Poza tym piszesz, że chcesz kompa, które ci starczy na długo… Przecież nowe karty mają być duuuużo wydajniejsze od obecnych, a z tym poborem prądu to bym nie przesadzał (jak już to GF-y).

A co do sli… jeśli chcesz 2 karty to bierz 2x3870, skalują się dużo lepiej od produktów nvidii, a cf możesz mieć na dużo lepszej płycie w niższej cenie np. na msi p45 platinum (8x8) i do tego mieć większy potencjał oc procesora niż na płytach z chipsetami zielonych, co przekłada się na podobną wydajność w sporo niższej cenie.

(a najlepiej jak wspomniano wyżej gf’a 9600gt razem z zestawem za ok. 3000zł i za pół roku jak spadną ceny nowych gf’ów i radków, sprzedać tego 9600 i kupić coś nowego mocniejszego od dwóch 8800gt w sli, w międzyczasie oczywiście 9600gt będzie wystarczające do grania w cokolwiek co jest na rynku…).

Możliwości rozwoju komputera u mnie nie mogą przekroczyć mocy zasilacza 520W (maksymalnie mogę zakupić jeszcze 620) z tego względu, że nie chcę mieć spawarki pod biurkiem. Karta GF 9800GTX2 potrzebuje min. zasilacza o mocy 580W, do tego doliczmy jeszcze moc potrzebną do procesora. WC również u mnie odpada. Pozostaje mi tylko dobranie sprzętu maksymalnie wykorzystującego zasilacz i wygląda na to, puki nie zmniejszą kolejny raz technologii, że maksymalnie mogę kupić/ łączyć w SLI karty z serii 8800. Nie wydaje mi się aby nowe karty były mniej prądożerne skoro mają być lepsze o 15-20%. Mariosti Radek3870X2 to naprawdę dobra karta. Tylko nie podoba mi sie w niej “wahająca wydajność”. W jednych grach jest najlepsza, w innych ulega nawet pojedynczej 8800GT. Puki Radeon nie zrobi stabilnych kart wolę pozostać przy tych o średniej ale stałej wydajności.

Teraz sprawa z odkładaniem pieniędzy na wymianę sprzętu za rok-dwa. Pierwotnie chciałem kupić dobrą kartę 8800GTS i za rok dokupić drugą i zrobić SLI. Możliwe, że zostanę przy tym chyba, że udowodnicie mi, że droższe karty, które potencjalnie później stanieją utrzymią się na zasilaczu 520W. Gdybym kupował teraz jedną kartę zastanowiłbym się nad quadem Q9300. Patrząc się na wymagania gier (tym dobrze się mierzy przyszłość podzespołów) wróżę w następnym roku wymagania quadów. Już teraz znajdziemy grę, wymagająca Core2Duo 3,2GHz…

@jeszcze raz Mariosti tak wiem, dwa dyski 320GB są bardziej wydajne od jednego. Jednak patrząc na tręd lawinowego tanienia dysków (ostatnie czytałem o nowej technologii cztero-talerzowej zwiększających pole do popisu producentów) wolę kupić jeden duży i za rok- dwa dokupić drugi w zależności do ceny większy lub mniejszy :wink: .

dobra a teraz lecę na meczyk :smiley:

EDYCJA:

@Darth ReX

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/PCI_Express_x16/chipset_nVidia/GeForce_9800_GX2/GeForce_9800_GX2_Gigabyte_1GB_2x_DVI_PCI_E_/pelny,id,53050/

Pod parametrami pisze o zasilaczu

Źle myślisz. Raz, że wcale 580 W do 9800GX2 nie trzeba, to dwa, że komputer ciągnie tyle prądu, ile żre cały zestaw w danej chwili, więc np. OCZ SXS 500W podłączony do zestawu pobierającego 400W pobiera… 500W (100 niestety się marnuje, jak w każdym urządzeniu elektrycznym jakaś część prądu zostaje niewykorzystana)ale do zestawu trafia 400W. Poza tym branie w SLI GTS-a za rok jest głupotą, a nowe karty mają być wydajniejsze o 50%! Quady są nieopłacalne i na pewno jeszcze długo nie będą wymagane.

520w brzmi jak corsair hx, jeśli tak to on bez problemu może dostarczać ponad 620W do sprzętu (co oznacza pobór z sieci rzędu 770W).

Squizz , pisać to se może, i tak karta tyle nie ciągnie (pominąwszy fakt, że jest zupełnie nieopłacalna).

Sqiozz poczekaj… za niecałe 2 tyg. premiery… będzie drogo ale niesamowicie wydajnie [tak się zapowiada] :wink: