Komputer z Win 7 do 2100 zł

Specyfikacje:
Intel Core I3
Karta Graficzna Nvidia GeForce GTX 1050 lub inna
16GB RAM
Bez systemu, ale tak żeby można było zainstalować W7
SSD 240 lub 250 gb na system i/lub aplikację
HDD 1024 GB
Cena do 2100 zł

Napisz do czego proszę. Bez systemu za 2100 można fajnego kompa zrobić.

Głównie do Internetu, ale żeby było można grać w gry lub tworzyć wirtualne komputery

Win 8.1 ma wsparcie do 2023 roku

Ale kafelków to ja nie lubię

A w czym przeszkadza wgranie:


???

A najlepiej Classic Shell, który polecam do Windows 10. Na Windows 7 stracisz bardzo dużo wydajności systemu. Nie pchaj się w to na siłę. Wiem co mówię bo sam się broniłem przed zmianą (miałem 8.1) i teraz stwierdzam że byłem głupcem bo teraz system się odpala 4 razy szybciej (Nie 2 minuty, a 30s) i ogólnie lepiej działa. Jak robię coś komuś przy kompie to jeśli tylko mogę to aktualizuje do Windows 10.

Co do kompa, postaram się skleić coś optymalnego.

Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB, BOX (YD1600BBAEBOX)
Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (PV416G320C6K)
Obudowa SilentiumPC Signum SG1M Pure Black (SPC231)
Dysk SSD GoodRam CX400 512GB SATA3 (SSDPR-CX400-512)
Karta graficzna Asus Radeon RX 560 Arez series, 2GB GDDR5, HDMI, DVI, DP (AREZ-RX560-O2G-EVO)
Płyta główna Gigabyte B450 GAMING X
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 500W (SPC164)

Całość w morele.net 2060 zł.
Do codziennego użytku i prostej wirtualizacji to mega maszyna z 6 rdzeni/12 wątków oraz śmiało podasz we wszystko co chcesz z 60FPS z RX560.

Można ewentualnie na pamięci, i tak do 2933 obsłuży, obudowie czy innych bajerach kilka złotych przyciąć by jednak rx 570 wszedł. Jeżeli autor chce gry… to lepiej te 50zł więcej wydać na najtańsza 570.

Classic Shell porzucony rok temu…

Niby fork też ma trochę zgłoszonych bugów…

Nieeee

Fajne ale jestem przeciwko AMD

…i przeciwko sobie.
Przynajmniej jak kupisz teraz będziesz patrzył w lustro i śmiał się z siebie :wink:
W następnej generacji Intel ma dodać do wszystkich procków HT, wielowątkowość, ma też zmienić podstawkę. Czyli wzrost wydajności wyniesie pewnie z 20-30%, a obecną płytą będziesz mógł w piecu napalić :wink:
Masz dwie opcje: AMD lub czekanie kilka miesięcy na Intela.

Zapominacie wszyscy o jednym - przy nowych procesorach będą spore problemy z Win7.

1 polubienie

Przy upartym trzymaniu się starej platformy, żeby tylko zainstalować 7, będą za to problemy z wydajnością niezbędna do wirtualek. Autor ma nierealne wymagania, o ile do win 10 można się przyzwyczaić to do starej i7 z 4/8 nie dolutuje sobie dodatkowych rdzeni.

Sorki, ale nie zaproponuje Ci syfu za 2100 zł bo jak 80% użytkowników komputerów chcesz sobie strzelić w kolano, bo lepsze to niż nowe technologie.