Komputer z Win7 uruchamia się około 2 minuty!

Witam,

Otóż tak jak w temacie. Zmierzyłem czas jaki mija od czasu naciśnięcia guzika power do czasu aż w pełni załaduje się pulpit. Mój komputer to:

Intel Core 2 Duo E8400 3.00Ghz

Karta graf. Radeon 4850 512ram

Ram 4 gb ddr 2 800hz

dysk 7200obr/min

Więcej chyba nie potrzeba…

Oto co do tej pory zrobiłem:

-wywaliłem śmieci z autostartu

-Wyłączyłem indeksowanie dysku C:

-Wyłączyłem wszystkie gadżety pulpitu

-Przeczyściłem CCleanerem,Odkurzaczem, i systemowym oczyszczaniem

-każdy program usuwam Revo Uninstallerem w trybie zaawansowanym

-przywracanie systemu ustawilem na tylko poprzednie wersje

-wyłaczyłem harmonogram defragmentacji dysków

-wyłaczyłem Defendera

-za pomocą Revo usunąłem NIS 2010 i zainstalowałem Avire Free

-Odpaliłem TuneUp 2010 i zoptymalizowałem rejestr itd. (potem usunąłem Revo)

-zdefragmentowałem dysk

Co mogę zrobić aby czas uruchamiania spadł poniżej 2 min?

Dołaczam log z HijackThis: http://wklej.org/id/290147/

Dziękuję za pomoc.

Ja bym Defendera zostawił…i regularnie go aktualizował.

Na początek usuń “zbędne” programy startujące razem z systemem.

@stalesz - dzięki za radę, ale w centrum akcji jest napisane, że avira dubluje funkcjonalność defendera. Było też pouczenie, że dwa antyspywary nie powinny działać w tym samym czasie. Dlatego wyłączyłem usługę defendera.

@rgabrysiak - zapomniałem dodać, że śmieci z autostartu wywaliłem na sam początek.

O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun

O4 - HKLM\..\Run: [Reclusa] C:\Program Files (x86)\Razer\Reclusa\razerhid.exe

O4 - HKLM\..\Run: [VolPanel] "C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster X-Fi\Volume Panel\VolPanlu.exe" /r

O4 - HKLM\..\Run: [avgnt] "C:\Program Files (x86)\Avira\AntiVir Desktop\avgnt.exe" /min

O4 - HKCU\..\Run: [Thunderbird] "C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird" -turbo

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'USŁUGA SIECIOWA')

Nie pisz że masz porządek w auto starcie skoro masz tylko częściowy :smiley:

Gadżety wyłączyłeś ale samego sidebara już nie

Zobacz jak u mnie wygląda auto start,

http://zapodaj.net/images/50491a3b3867.bmp

Mam sporo mocniejszego kompa a i tak się odpala troszkę ponad minutę

Mnie odpala w 35 sekund, komp słabszy ale mam podpięty pendrive i włączoną funkcję speed boost.

Chyba readyboost :wink:

Jeśli zależy Ci tylko na przeglądaniu internetu, zawsze możesz zainstalować próbną wersję Chrome OS (uruchamia się w kilka/kilkanaście sekund).

mi wygląda na to że masz zawirusowanego kompa :slight_smile: weź przeskanuj jakimś dobrym skanerem dysk. Logi z hijacka wyglądają dobrze powyłączałeś co potrzeba :slight_smile:

ma to samo co autor, mimo w miarę porządnej maszynki…też wszystko mam poczyszczone, powyłączane, a komp wstaje mi blisko 2 minuty…mi się wydaje, że to taki urok Windowsa 7…