Komputer z Windows 10 nie wykrywa sieci wi-fi (zarówno 2,4 jak i 5 GHz)

Czołem :wave:
Mam dość dziwny problem z Windowsem 10 Home. Laptop Asus X551C zaktualizowany z Win7 do 10 nie wykrywa mojej sieci domowej, za to widzi każdą z innych w bloku. Zmieniałem ustawienia preferensji sieci z 2,4 na 5 GHz, zmieniałem kanały sieci… dołożyłem zewnętrzną kartę sieciową i tu o dziwo teraz zaskoczyło…
Laptop nie widzi tylko jednej sieci. Każde inne urządzenie w domu wykrywa bezproblemowo sieć, jeden laptop odmawia współpracy.
Gdzie jest problem? Czegoś nie zrobiłem? Coś pominąłem? :thinking:
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu :pray:
Pozdrawiam.

jaki masz model karty sieciowej? jak nie znasz dokładnego to podaj nr identyfikacyjny sprzętu z menadżera urządzeń (np. coś w ten deseń: PCI\VEN_168C&DEV_003E&SUBSYS_15351A56&REV_32)
Dobrze by było od razu podać wersję sterownika.

Są aż 4 pozycje:

Podsumowanie

Wersja sterownika dla:
C:WINDOWS\system32\DRIVERS\netr28x.sys - 5.00.57.0000
C:WINDOWS\System32\drivers\vwifibys.sys - 10.0.19041.1 (WinBuild. 190101.0800)

W zakładce Szczegóły we Właściwościach wybrałem Datę sterownika. Pokazało 18.05.2015, Wersja 5.0.57.1

Bardziej interesował mnie identyfikator sprzętu: szczegóły -> identyfikator sprzętu.

Zdjęcie załączone wyżej pokazuje co trzeba, chyba że coś jeszcze mam dodać…

Przeczytaj, sprawdż

Przeczytane, sprawdzone.
Odkryłem kilka sieci ale dalej moja jest niewidoczna i nie mogę się z nią połączyć :man_shrugging:
Zewnętrzna karta widzi normalnie sieć, wbudowana stawia opór…

Witaj

  1. Jaki masz router?
  2. Czy router wykrywa Twój laptop na liście połączonych? (adres MAC)
  3. Czy próbowałeś połączyć laptop wpisując SSID i hasło ręcznie?
  4. Czy próbowałeś Resetowania sieci w Ustawieniach -> Sieć i Internet?
  5. Czy próbowałeś “zapomnieć” sieci w Ustawieniach -> Sieć i Internet -> Wi-Fi -> Zarządzaj znanymi sieciami?

Router: HUAWEI B535-232
Czy router wykrywa laptopa na liście połączonych? Na karcie wbudowanej nie, na karcie USB tak.
Czy próbowałeś połączyć laptop wpisując SSID i hasło ręcznie? Hmmm… chyba tak ale nie mam pewności. Przypomnij jak to zrobić…
Czy próbowałeś Resetowania sieci w Ustawieniach? Nie ale zrobię… Tylko znajdę tę opcję :stuck_out_tongue:

Oto poradnik :wink:
Sieć należy potraktować jako “ukryta”, oczywiście nie zmieniając nic w tym samym czasie w Routerze

Wypróbuj na obu sieciach 2,4 i 5 GHz

Niestety poradnik nie dotyczy mojej sytuacji. Na liście nie mam sieci ukrytej.
Dodanie ręcznie sieci też nic nie daje bo nie chce się połączyć.

Dodałem numerki do mojej pierwszej wypowiedzi
Zrobiłeś pkt. 4 i 5?

Tak, dalej sieć (moja, domowa) nie jest widoczna i nie mogę się połączyć. I to tylko na karcie wbudowanej, na usb działa od ręki.
I nie ma znaczenia czy 2,4 czy 5 GHz, sieci domowej nie wykrywa.

  1. Czy na Win 7 wszystko działało?
  2. Czy usuwałeś kartę sieciową w Menedżerze Urządzeń i restart?
  3. Przeglądałeś ten poradnik? Niby podstawy, ale czasami warto :wink:
    https://www.asus.com/us/support/FAQ/1015073/#A1

Zmiana dwóch liter i jest po polsku :wink:
https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1015073/#A1

Panowie, sprawa wydaje się błaha…
Kanał ustawione na Auto dają Asusowi pełen dostęp, zmiana na inny odcina urządzenie :man_facepalming:
serio… takiej głupoty dawno nie widziałem, żeby karta sieciowa była tak uparta i nie pozwalała na korzystanie z wi-fi na wybranym kanale. Na 2,4 GHz miałem 13 zaś na 5 GHz miałem 52/108, czym dalej od reszty sieci w okolicy… i to powodowało że jedno urządzenie nie chciało się komunikować.

Obecnie bezpiecznie zostawiłem 9 na 2,4 zaś 36 na 5 GHz.

Teraz metodą prób i błędów będę sprawdzał jak daleko mogę zmieniać kanał aby sieć dalej była dostępna. A wszystko przez hard reset routera, w sumie to doprowadziło do rozwikłania zagadki :wink:

1 polubienie

Informacja się przyda :slight_smile:

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem.
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

1 polubienie

Rodowicz śpiewała “ale to już było i nie wróci więcej”. Widać wraca.
https://forum.pclab.pl/topic/771235-laptop-nie-widzi-konkretnej-sieci-wifi/

Kurde zaskoczyłeś mnie. Szukałem rozwiązania a Ty takiego kwiatka znalazłeś :stuck_out_tongue:
Polak mądry po szkodzie :wink:

Jeszcze śpiewa. Jeszcze jej gleba nie wezwała :stuck_out_tongue:

Miałem to wpisać na “dzień dobry” ale pomyślalem że to już teraz niemożliwe. A jednak.