Komputer z windows 8.1 nie wyłącza się

(Lukaszrog) #1

witam, mam problem jak w temacie

tzn po kliknięciu "zamknij" komputer usypia monitor, chwilę coś "skrobie" dyskiem i wygląda jakby wszystko bylo gotowe do wyłączenia

ale wiatraki i dyski caly czas pracują, nawet jak zostawie w takim stanie komputer kilka godzin, nic się nie dzieje

plyta główna to asus m2n32-sli deluxe 4x1GB RAM, procesor AMD x64 6000+

dysk twardy (systemowy) to SSD ADATA SX900, drugi dsk hdd hitahi hcp

w Biosie ustawiłem ACPI jako S3 (wczesniej było S1&S3, ale występował ten sam probelm)

zauważyłem, że zaczęło sie tak dziać po tym, jak wywołałem komendą "winsat formal" indeks wydajności,

po ukończeniu w oknie optymalizacji dysków dysk ADATA zmienił sie na "dysk półprzewodnikowy"

• wczesniej było jako "dysk twardy" a w opcjach zarządzania energią zniknęła opcja

"WLĄCZ SZYBKIE URUCHAMIANIE (ZALECANE)"

Zdjecie-LFXJAELZ-D.jpg

gdy w takim stanie odłącze zasilanie, albo nacisnę przycisk restart komputer normalnie sie uruchamia

tzn nie krzyczy żadnych komunikatów, że system nie został poprawnie zamknięty itp, ani nie uruchamia chkdsk

(Lukaszrog) #2

opcja “szybkiego uruchamiania” się znalazła -> wiersz poleceń z prawami admin i komenda —  powercfg /h on

natomiast na niedizałające wyłączanie się kompa pomógł dopiero format dysku :confused: