Komputer z Windows Vista Business - WinXP

Witam,

Kupiłem komputer po-leasingowy z Windowsem Vista Business z możliwością zainstalowania Windowsa XP. Niestety sprzedawca nie dołączył płyty z xp`kiem, a ja też takiej nie posiadam. Jakie są możliwości? Można gdzieś taką ściągnąć? Kupić? itp…? Czytałem na forach to podobno jest problem z dobraniem odpowiedniej płyty to klucza itd? Może ktoś doradzić krok po kroku co i jak?

Dziękuję za porady

Musisz poszukać na Allegro. Zresztą to nie ma sensu ,bo nawet jak znajdziesz to może być warta tyle co laptop.Musisz także uważać na różnego rodzaju machloje. Oczywiście są “inne” źródła ,ale piraceniu na forum się nie pomaga. Innymi słowa gra nie warta świeczki.

“Myśl” o W7 . Instalacja XP to obecnie czas stracony . Jaka specyfikacja komputera (CPU , GPU , RAM , HDD) ?

A dlaczego chcesz przeinstalować do XP? Nie widzę sensu chyba, że masz aplikację która na Viście nie działa. XP nie jest wspierany od 2 lat,  a Vista wciąż ma aktualizacje. Też mam taki laptop - zostawiłem Viste.

Komputer to core 2 duo 2,3ghz, 4GB, 160GB. A windowsa xp potrzebuję pod program, który nie chce działać na win7, ale w sumie na vista nie testowałem. Zawsze gdzieś mi się obijało u uszy, że vista to nie jest dobry system.

Nie podzielacie tej opinii ?

Po wydaniu SP1 działała całkiem nieźle (przynajmniej u mnie).

VISTA SP2!

Jaki to program ?

 

Może i SP2, nie pamiętam, to było w poprzedniej dekadzie.

Ja tu mam Vista Business. Zainstalowałem SP2 i działam od kilku dni na vista. Powiem szczerze że nie mam jak na razie zastrzeżeń. System działa dość szybko i wszystko działa. Używam subiekta gt, chrome, office, medix i całą resztę mikro programików i daje radę. Być może odpuszczę temat windowsa xp. 

Dzięki za radę, jak przyszedł komputer to chciałem robić formata od ręki hehe jak to opinia z neta zniszczyła vistę… 

Pracuję na Viście bez żadnego problemu…testuję programy, tworzę dokumenty, używam sieci, słucham i oglądam…nie czuję, że danych ograniczeń poza tym, że niektórych programów nie poznam na tym systemie :slight_smile: Ale to drobiazg…są inne.