Komputer za 1500 do grania

Witam ostatnio nazbierałem trochę gotówki w mojej skarbonce . Po kilku fimach obejrzanych na yt. Postanowiłem poszukać części na swój własny komputer najlepiej używane. I chciałbym prosić o pomoc w doborze części.+ monitor

Monitor możesz wziąć z tego tematu

co do reszty to szukaj na allegro zestawów z 8 GB RAM w cenie do 700 zł i do tego weż nówke karte graficzną 1050 ti.

Czyli najlepiej kupić cały zestaw,a później dokupić nową karte graf ? Bo myślałem że lepiej będzie samemu wszystko skompletować… i szukać okazji.

Zestaw
http://allegro.pl/fujitsu-p500-i5-2400-8gb-500gb-rw-7hp-gw12-shoplet-i7020244905.html#thumb/5

i do tego karte graficzną GTX 1050 bo Ti może mieć problem z zasilaniem,ten zasilacz pewnie nie ma wyjścia PCI-E 6 pin więc tylko 1050 Bez Ti w wersji 4 GB.

mhm a np zaproponowałbyś mi jakiś zetaw w częściach do lekkiego kręcenia ja bym trochu poszukał i skompletował bo nie potrzebuje by szybko kupić

Jak będziesz składał z cześci to dużo drożej to wyniesie bo raz że każda część to już koszty przesyłki a drugi raz że pojedyncze części są droższe niż w zestawach.Do kręcenia to w tej cenie musisz brać co jest a nie kombinować.Chyba że ci sie nie spieszy i masz czas na wyłapywanie okazji to wtedy może coś sie uda znależć.
https://www.youtube.com/watch?v=GoiQqXlJvS0

Czasu mam dużo. Od czego zacząć kompletowac?

Dobrze rozważ, czy aby na pewno chcesz się pakować w używany sprzęt. Tak naprawdę, nigdy nie wiesz, co właściwie kupujesz i ile potrzymają części. Biorąc gotowe zestawy, narażasz się dodatkowo na wpadnięcie na kiepskiej jakości zasilacz. Moim zdaniem, to niepotrzebne ryzyko. Czasem nie trzeba dorzucić wiele, aby móc kupić nowy sprzęt, który dodatkowo oferowałby zbliżoną wydajność.








~1500 za nówkę na całkiem solidnych podzespołach. Do tego pozostaje znaleźć monitor i dopiero w tym momencie przekraczasz budżet. Ja wiem, że to jednak będzie więcej kasy do wydania, ale imo komfort posiadania nowych części, na gwarancji, w pełni to rekompensuje. Przejrzyj fora komputerowe, przynajmniej raz w tygodniu pojawia się jakiś temat, w którym ktoś żali się, bo kupił używany sprzęt, a teraz ten sprzęt okazał się być uszkodzony. Chytry dwa razy traci. Jeśli teraz nie możesz wygospodarować większej kwoty, to może jakieś dodatkowe pieniądze wpadną z okazji zbliżających się Świąt?

No tylko ten budżet jest zaokrąglony o te 500 zł

Mimo wszystko wolę używane części

Tak jak ktoś mądrze napisał skupowanie pojedynczych części wyjdzie drożej i jest ryzykowne. Najlepiej kupić dobrą bazę i zmodernizować wówczas zaoszczędzisz na przesyłkach i jest mniejsze prawdopodobieństwo niekompatybilności części.