Komputer za 1500 zł (składany) dla gracza

Witam :slight_smile:

Myślę nad zakupem komputera w cenie ok 1500 zł i w związku z tym mam kilka pytań:

  1. Gdzie “składać” komputer? (Mam na myśli sklepy internetowe, gdzie będą podzespoły w jak najlepszej cenie)

  2. Jakie podzespoły polecacie? (Komputer dla gracza, a) procesor najlepiej 4-rdzeniowy (słyszałem, że w 2-rdzeniowych można odblokować na 4-rdzenie, czy to prawda?;>) b) wiadomo, możliwie wydajna grafika, itp. itd ;d)

Dodam, że nie potrzebuję dodatkowej karty graficznej, wystarczy procesor graficzny od płyty głównej

oraz posiadam nagrywarkę DVD ze “starego” kompa więc nowej nie potrzebuję.

Czekam na Wasze propozycje i opinie.

Z góry dzięki, pozdrawiam!

Na procesorach AMD Phenom II (2) można odblokować dodatkowe dwa rdzenie, ponieważ jest to ta sama konstrukcja co AMD Phenom IV (4), lecz z wyłączonymi software’owo 2 rdzeniami. Potrzebna jest do tego odpowiednia płyta główna, lecz pozwala na to większość lepszych konstrukcji.

Dorzuć do tego grafikę ATI Radeon HD 5770.

Komputer będzie śmigał, aż miło.

Na athlon’ ie II też można odblokować rdzenie i cache L3

Proc: AMD ATHLON II X3 440 BOX 3.0 GHz, AM3 250zł

Mobo: ASROCK M3A770DE AMD770, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCi, S-AM3 220 zł

Pamięci: DDR3 CORSAIR 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9 175 zł

Grafa: GAINWARD GF GTS 450 1024 MB DDR5, 128 bit 450 zł

HDD: SAMSUNG 500 GB, 16 MB, 7200 obr 139 zł

Zasiłka: CHIEFTEC CTG-450-80P 450 W 169 zł

Buda: IBOX ORION 319KR ATX, bez zasilacza, czarna 85 zł

===

Razem: 1488 zł (bez kosztu za wysyłkę)

Popieram zestaw jasia, nie wiem tylko jak z odblokowywaniem rdzeni na tej płycie… Bo takie płyty są raczej droższe. Co do grafy, nie będę się wypowiadać bo jestem nie na bieżąco w tym temacie.

Spokojnie, bez paniki :lol: Płyta główna którą podałem zawiera funkcję ACC 8)

Specyfikacja na stronce AsRock’ a:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=M3A770DE

Powiedzcie mi czy ten gts 450 jest wydajniejszy od hd 5770 chociaż tańszy??

wiem że to jest poza tematem ale chcę tylko otrzymać krótką odpowiedź …

A jak to jest w przesyłką?? Tam przewaznie wychodzi 18zł chyba za 1 paczkę, czyli trzeba będzie za każde osobno płacić czy mozna jakaś zniżkę jak się mw 1500zł wyda? Bo jak za wszystko po średnio 15zl płacic to dosyć dużo wyjdzie.

Komp przychodzi złożony. Dostaniesz w jednej paczce z pudełkiem od płyty głównej karty graficznej i procesora:P jeszcze karton od obudowy

To trzeba płacić za części + co i ile?

Chyba jak zamawiasz kompa to ci składają z części które wybrałeś. Dostaniesz pudełka od tych części czy napisałem po chińsku?

No ale ja się pytam ile trzeba bedzie zapłacic za przesyłke i czy za to złożenie tez trzeba płacić.

Złożenie przeważnie jest gratis. A wysyłka zależy od sklepu. W esc.pl jak kupisz towar z promocji wysyłkę masz za zeta. Kurier po wpłacie na konto 20zł kurier za pobraniem 25zł. Czy tak ciężko to sprawdzić na stronie sklepu?

http://www.arest.pl/pomoc/Monta%C5%BC+zestawu

Co do kosztu za wysyłkę to proponuję zadzwonić i się dogadać.

Podpinam się pod pytanie.

Potrzebuje komputer w przedziale 1500 zł w razie czego 500 zł mogę dołożyć ale wolał bym 1500 zł.

Jednak mam specyficzne wymagania:

musi być mały (jak najmniejsza obudowa) oraz cichy, a do tego minimum 4gb ramu i chciałbym grafa GTX 460 (lub podobne) w razie czego GTS 450 lub radeon HD 5770.

Te 500 zł moge dołożyć raczej to tego by był mniejszy i cichy.

Co do gier to raczej strategie oraz niektóre strzelanki.