Komputer za 1500 zł

(isio) #1

Witam
Pytałem się już Was kiedyś o podzespoły do komputera, ale wtedy wyszło tak ze kupiłem laptopa.
Teraz jednak postanowiłem postawić na stacjonarny i znowu zwracam się do Was z prośbą o rade.

Co obecnie posiadam:
Płyta główna asusa na L775 (nie działają USB wiec i tak jest do wywalenia), Proces E8200 i ram, które również nie przydadzą się w nowym zestawie. Grafika to Geforce 210 więc też do wywalenia.
Ze starego kompa zostawię na pewno dysk SSD GoodRam 120 GB (kupiony całkiem niedawno), Dysk WD 1 TB, Nagrywarka DVD LG na sata i zasilacz Corsair 450W.

Potrzebuje więc płyty, procka, pamięci ram, grafiki i obudowy (najlepiej takiej która zmieści jeszcze jeden napęd, bo chciałbym w przyszłości dokupić nagrywarke Blu-Ray)
Wolałbym żeby to były podzespoły nowe, ale nie odrzucam również używek.
Komputer w 80% będzie służył do przeglądania neta, w 20% do gier.

(DIROCK) #2

Jeśli chodzi o podzespoły mogę ci polecić dwie konfigurację oparte o AMD lub INTEL wybór należy do ciebie .

1.Procesor AMD FX-6300
Płyta główna MSI 970A-G43 AMD 970 Socket AM3+
Pamięć GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 2G OC 2GB GDDR5
Zasilacz Sharkoon SHP V2 550W
Obudowa Zalman Z1 Neo
Cena 1559zł
2.Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz
Płyta główna MSI B250M PRO-VDH
Pamięć Crucial 8GB 2133MHz DDR4
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 2G OC 2GB GDDR5
Zasilacz Sharkoon SHP V2 550W
Obudowa Chieftec CT-03-OP
Cena 1780 ( obudowę możesz użyć obecną którą posiadasz)

(Krzysztof Nowak) #3

Nowe

(DIROCK) #4

Jak dla mnie twoja propozycja nie ma sensu . Skoro posiada dwa dyski twarde w tym jeden SSD to przepłaca za co dostaje w tej skrzynce . Patrz na zestaw drugi INTEL takie same procesory , pamięć RAM taka sama . Nie widzę sensu w twojej propozycji .

(Krzysztof Nowak) #5

Dysk HDD sprzedaż szybki do nowego

(DIROCK) #6

Na dal nie rozumiem . Posiada dwa dyski HDD i SSD czyli więcej miejsca więc po co mu sprzedawać . Wiem twój zestaw jest składany przez stronę ale to nie znaczy że jest lepszy .

(eskimosek) #7

(isio) #8

Dziękuje Panowie za propozycje.
Skłaniam się ku propozycji z Intelem.