Komputer za 1500 zł

Cześć, jaki PC polecacie w cenie 1500 zł? Komputer ma być z nowych części, wyjątkiem może być karta graficzna. Zależy mi na tym, aby obudową była “SilentiumPC Regnum RG4T RGB” (wiem że obudowa nie jest tak ważna jak wydajność ale po prostu chce aby była ta bo mi się podoba XD) oraz procesor musi być od AMD. Fajnie też by było, aby RAM był RGB ale nie jest to wymagane ze względu na budżet.

1 polubienie

https://www.morele.net/inventory/info/c35d8167/

Zintegrowana karta Vega, ale da się pograć, za jakiś czas dokładasz kartę i można pograć w więcej gier. Lub zmieniasz procesor na model Ryzen 1200 i kupujesz kartę która ma minimum 12mc gwar:


Przynajmniej większa pewność że nie są zajechane z koparki. Generalnie każda firma która sprzedaje powinna dać 12mc minimum, ale jak widać prawo nie jest przestrzegane przez każdego.

Czy między RX 470 4gb a RX 570 4gb jest duza roznica w wydajnosci?

Nie coś około 10% to prawie to samo, były nawet kombinacje z przerabianiem RX4x0 na RX5x0.

ok dzieki za pomoc

W cenie 1500zł dałbyś sobie spokój z RGB. W tej cenie ciężko o rozsądny nowy PC, a gdzie to do RGB… zestaw wyżej spoko, trochę się pomęczysz z Integrą i później zakup grafiki, ale nie jak wyżej z 90% szansy na koparkę (rx 470 i 480 pochodzą z ery boom na koparki i masa ludzi kupowała z myślą kopania) tylko albo polować na promocje/outlet rx570/580 bo wtedy i za 500 zł można nowe dorwać, a jak nie będzie okazji to używaną z gwarancją jeszcze najlepiej z pół roku chociaż.

… nie ma szans na tańszą alternatywę przekonać.? :wink:
W Twoim przypadku bym rozważył, bo różnicą będzie albo 2x RAM, albo nawet jakaś grafika nieco lepsza od integry….
https://www.morele.net/obudowa-ibox-orcus-x14-orx14-1134937/

Może być ewentualnie SPC Signum SG1 z szybą z boku chyba że może ty coś zaproponujesz z oknem? ; )

Podmień u Tobiego w secie i zobacz, czy zmieścisz 2x8 GB RAM zamiast 2x4.
Płyta ma tylko dwa sloty i w ten sposób zaoszczędzisz na późniejszej wymianie. Później dodając zaś rx 570 będzie dobry set już na dłuższy czas, tak ze 3 lata.

RGB niestety kosztuje, Twój budżet jest dość ograniczony. Osobiście wybrałbym podstawkę bez karty graficznej *dedykowanej: https://www.x-kom.pl/lista/k38e60nph

  • Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 2400G
  • Zasilacz do komputera SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus
  • Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR1
  • Dysk SSD PNY 240GB 2,5" SATA SSD CS900
  • Pamięć RAM DDR4 Crucial 8GB 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray
  • Płyta główna Socket AM4 MSI B450M PRO-VDH MAX

Poza tym RG4 nie posiada RGB, tak jak to pokazują na obrazkach, przynajmniej nie ta podstawowa wersja.

Taniej jest ciekawsza Asrock B450M Pro F, ma lepiej zaplanowany laminat.
E2 550W 25 zł, a masz 2x PCI-E, bo adapterami MOLEX > PCI-E to obecnie można spalić złącza.
W podobnej cenie do iboxa jest podstawowy SG1, różnica w składaniu PC i rozplanowaniu ogromna.

A ja bym był za B450M-A-PRO żeby ułatwić wybór;)

To jest większy odpowiednik na ATX. Tylko również cena jest adekwatna.