Komputer za 1700 zł, co o nim sądzicie? warto? r5 3600, rx 570 lub 580, B450M

Jak w temacie, mam zamiar złożyć tani komputer z używanych części. Mam już na oku procesor AMD Ryzen 5 3600, do tego grafika 8gb Radeon rx570 lub 580. Zasilacz 450W chieftec, ramy 16 gb 3200 MHz. Podstawka to Gigabyte B450M DS3H i to jest jedyna rzecz w tym zestawieniu która będzie kupiona w sklepie za 295 zł (chociaż zastanawiam się jeszcze bo używane mam po 240, ale nie wiem czy ma to sens, czy nie lepiej dopłacić te 50 zł i mieć nówkę). Chłodzenie do Ryzena będzie póki co boxowe, jeśli temperatury będą zbyt wysokie, dokupię jakieś lepsze w późniejszym terminie. Dysk póki co nie gra roli bo mam jakiś tam hdd 1 TB, za jakiś czas jak komputer się sprawdzi dokupię Samsunga 970 EVO 1 tb. Nie wiem jaka jeszcze obudowa, nie mam póki co żadnej na oku, ale to chyba najmniejszy problem. Aha i pasta Thermal Grizzly Kryonaut.

I teraz kilka pytań:

  1. która grafika waszym zdaniem lepsza, rx570 czy rx580? cenowo 100 zł więcej za 580, warto dopłacić tą stówkę?
  2. jest jakaś firma ramów którą szczególnie polecacie w stosunku jakość/cena? czy raczej brać te najtańsze, grunt, że 3200 MHz?
  3. zasilacz 450W mam ze starego kompa, według moich obliczeń powinien spokojnie starczyć, jednak nie wiem na ile można ufać tym stronom do obliczania poboru prądu. Co myślicie? Nie będzie za mało te 450W?
  4. Jaką obudowę tutaj polecacie? Chodzi tak jak w przypadku GPU, jak najlepszy stosunek jakość/cena. Pod słowem jakość mam na myśli bezproblemowe zmieszczenie i podłączenie wszystkiego oraz w miarę z dobrym przepływem powietrza.
  5. macie może jeszcze jakieś luźne uwagi do tego zestawienia? Czy może jest coś o czym nie pomyślałem/co przeoczyłem?

Tak jak mówię, chodzi mi o złożenie w miarę dobrego komputera, na którym odpalę praktycznie wszystkie gry przy jak najmniejszym budżecie. Na CPU, GPU i podstawkę wydam jakieś 1300 zł, zasilacz mam więc myślę, że do 1700 uda mi się zmieścić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przydatne uwagi. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, żebym nic nie spiepszył i używki nie okazały się trupami :P

DS3H lata ostatnio na promocjach po 250.

Kod: urodziny

W sumie żadna, to już pewnie mocno wyeksploatowane koparki i 8 gb na zapas, to… raczej nie dożyją. :wink:

Jeżeli mówimy o nowych grafika to celuj w GTX1650ti lub RX5500 XT.
KFA2 GeForce GTX 1650 SUPER EX 1-Click OC 4GB GDDR6
Która z kodem “komponenty-18” jest za 659 zł.