Komputer za 1700zł, dobry wybór?

Witam, niedługo mam zamiar kupić komputer. Ma on być do nowych gier,muzyki i filmów, bez żadnego podkręcania i najlepiej ma starczyć na kilka lat chociaż wiem że w tej cenie będzie trudno. Mam już z grubsza ustalone częsci ale jak coś by zmienić to napiszcie, narazie mam takie coś:

Procesor:

AMD Phenom II X2 550 Black Edition /3.1Ghz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3 320zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3 295zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB DDR3-1333 CL9 165zł

Karta graficzna:

Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 390zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3[HD502HJ] 185zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc 99zł

Zasilacz:

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 190zł

Obudowa:

Tacens Prior (92mm Fan, bez zasilacza) 130zł

Suma:1774zł z esc.pl

Mam do tego jeszcze kilka pytań a mianowicie:

1.Czy lepiej by było wziąć Athlona II x4 620?

2.Pamięci mogą być 1333 czy lepiej 1600?? Duża jest róznica, bo ponoć ta płyta nie obsługuje 1600

3.Lepiej wziąć GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDTV 2xDVI czy tą co jest teraz?

4.Zasilacz da radę, nawet po jakiejś wymianie podzespołów?

Wakefield2414 ,

A może zastanowił byś się na konsolą jeśli komp ma być głównie do tych rzeczy przeznaczony?

Konsola zdecydowanie odpada z różnych powodów, to co na temat tego kompa powiecie?

1.wg mnie wiecej rdzeni zawsze sie przyda

2.mysle ze min4 gb na 1333 wystarczy

3.ja bym zostal przy tym radeonie

4.zasilacz stanowczo za slaby … lepiej jakis firmowy chieftec lub tagan… 500 W i wzwyz

to tylko moje zdanie

Osobiście brałbym X4, taktowanie można nadrobić a 4 rdzenie w GTA4 czy innych niezoptymalizowanych grach się przydadzą.

Pamięci nawet jak nie są obsługiwane to na pewno mają w SPD zapisane inne taktowanie np 1066/1333, jak byś podkręcał to mogą być szybsze.

Lepsza jest ATi.

Teraz nowy sprzęt pobiera mniej to za pewne starczy porównaj pobory starych kart z nowymi ATI HD serii 5, chyba że zmienisz na coś typu płyta MP, i SLi/CF to będzie problem.

Osobiście płytę bym kupił inną 20 zł droższą Gigabyte MA785GT-UD3H.

skoro komputera używasz do gier to zajrzyj na pclab (linki niżej) i zobacz test tego athlona x4, w grach athlon 620 x4 wypada średnio, oraz nie posiada pamięci l3 (ma to wpływ na wydajność), lepiej weż phenoma x2 550 lub x3 720 gdyż w grach obecnie bardziej liczy się taktowanie ghz niż ilość rdzeni. jak zobaczysz w linku niżej (str8) różnica między athlonem 620 i phenomem x3720 jest dość duża, wynika to z wyższego taktowania x3 (3,1gbz a athlon ma tylko 2,6) dodatkowo pamiętaj że w obu phenomach jest możliwość odblokowania rdzenia 4 (model x3) i rdzeni x3 i x4

w modelu x2. niewszystkim co prawda udało się to ale możliwość jest :slight_smile: jak masz kase bierz phenom II x3 720 jak nie masz więcej bierz x2 550 z tśą płytą którą wybrałeś.

phenom http://pclab.pl/art36926-8.html

athlon: http://pclab.pl/art38509-9.html

co do grafy to propnuje hd 4770-tańsza i cichsza a po OC wydajniejsza od 4850.

RAM bierz 1333mhz ale cl7- bo i tak płyta 1600 nie obsłuży a cl7 wydajniejsze

zasilacz: z tego co wiem to nowe karty graf. wymagają 500w ale pewny w 100% nie jestem…

Witaj!

Zawodowo składam komputery i jeżeli mogę coś doradzić to zrezygnuj z 4 rdzeni - jak na razie nie ma wielu aplikacji wykorzystujących ich moc, lepiej dołożyć te pieniądze w zasilacz minimum 500-550W np. Modecoma Carbon lub Chiefteca/Tagana. Co do pamięci to 4GB ,niekoniecznie DDR3 (zapomnij lepiej o goodramie bo są fatalne) Na tą chwilę w benchmarkach najlepiej wypadają kości Corsair i Kingston. Grafika. GF GTS 250 to starsza karta. Lepiej kupić GF 220 ma directa 10.1, shader model 4.1 i opengl 3.1. Może jest wolniejsza ale obsługuje więcej nowości. nie warto się upierać przy danej karcie bo ma 2-3 klatki /s więcej. Najlepszym rozwiązaniem jednak byłoby kupno radeona 4850-4870. Pozdr

GF220 to odrazu sobie odpuść- do gier to się to nie nadaje.

link: http://pclab.pl/art40251-2.html

Jak już pisałem 4770 i robisz oc…

Częstotliwość szyny pamięci: 1666 (OC), 1333, 1066 Mhz

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=19519

obsługuje :stuck_out_tongue:

tak ale po OC…

Czyli tak:

1.Z testów wynik że athlon narazie nie jest dobry do gier bo większość obsługuje 2rdzenie, a wśrod nich króluje własnie phenom, więc raczej go wezmę.

2.Jeśli karta obsłuży 1600mhz tylko po oc(ja raczej nie będę nic robił bo nie znam się za bardzo na oc) to wolę wziąść te 1333mhz. A czemu Goodramy są złe, innych tak tanich pamięci nie ma więc dlatego je wybrałem, to w takim razie jakie wziąć??

Może te http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=18707?

3.Skoro mówicie że mam brać tego radka hd4850 to ok wezmę go. 4770 raczej nie biore bo nie będę robił oc

  1. Czyli zasilacz da rade, a jakby wpadło mi trochę kasy jeszcze to jaki zasilacz polecacie 500W jakiś z esc.pl?

Problem w tym, że więcej rdzeni nie zawsze się przyda, ogromna większość gier nie potrafi wykorzystać więcej niż 2 wątków, a na w miarę rozsądne wykorzystywanie tych 2 wątków długo musieliśmy czekać. Fakt, zdarzają się gry typu GTA IV, ale są to wyjątki. Silniki gier dość wolno ewoluują. Pytanie, czy chcemy procesor, który trochę lepiej poradzi sobie z nielicznymi grami obecnie i w niedalekiej przyszłości, natomiast w większości będzie słabszy, czy taki, który obecnie i w niedalekiej przyszłości jest bez wątpienia wydajniejszy w przeważającej ilości gier. A taktowanie faktycznie da się trochę nadrobić, ale PIIx2 też podkręcić można (i jak się ma szczęście to i 4 rdzenie mieć będziemy), natomiast braku pamięci L3 już nie nadrobimy. Dzięki Win7 i DX11 wykorzystanie wielowątkowości się polepszyło, ale jednak nie ma dużego skoku wydajnościowego. Opinie mogą być różne, osobiście jestem za Phenomem II x2 550, ze względu na obecną wyższą wydajność w większości gier, banalne podkręcanie i szansę na odblokowanie rdzeni.

Wiecie jakie zapotrzebowanie na prąd mają tego typu komputery? 200W z sieci pod obciążeniem by nie pociągnął, a piszecie, że markowy zasilacz Corsair 400W (który potrafi dostarczać prawie 500W) jest stanowczo za słaby? Jak się nie znacie na jakiejś kwestii to lepiej nic nie pisać, a w tym czasie się dokształcić. Chiefteca czy Tagana można prawie zawsze polecać, natomiast Modecom Carbon to nic specjalnego.

W czym są goodramy takie fatalne, a w czym Corsairy i Kingstony takie znakomite? Przy takich samych ustawieniach, pamięci od różnych producentów będą działać tak samo. Goodram daje wieczystą gwarancję, więc jeżeli pamięci nie będą spełniać deklaracji producenta, to wystarczy je wymienić. Różnica faktycznie może być przy podkręcaniu, ale czy widziałeś różnicę w wydajności między różnymi ustawieniami RAMu? Chyba tylko w niektórych benchmarkach…

2-3klatki/s? Widziałeś jakiekolwiek testy (chociażby podane przez zomo_prl)? Co z tego, że obsługuje nowe standardy, skoro w żadną nowszą grę na lepszych ustawieniach nie da się pograć?

Wakefield2414, zestaw ogólnie w porządku, chociaż wziąłbym raczej Gainward GeForce GTS 250 (poczytaj testy), nagrywarkę Samsung SH-S223C tańszy zasilacz Pentagram 400W Silent Force Value i obudowę TakeMe Aramis.

Dzięki Adalabert, dużo mi pomogłeś, szczególnie z prockiem, chociaż z obudową to się nie zgodzę wolę dołożyć te 40zł i mieć już dobrą obudowę.

Tak samo zasilacz; Pentagrama nie znam za bardzo, ale wydaje mi się że Corsair lepszy. Czy lepiej któryś z tych

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=10362

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=6819

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7369

Nagrywarka to jest bardzo podobna, raczej zostawię to moją.

Procesor i karte graf.też chyba zostawię tą co w pierwotnej konfiguracji miałem.

A i jeszcze mogą być te goodramy, czy opłaca się je wymienić na te co podałem wyżej?

Na podstawie czego twierdzisz, że TakeMe Aramis złą obudową?

Jeżeli chcesz dołożyć do zasilacza, to od razu takiego z 2 wtyczkami PCI-E czyli bequiet! PurePower L7 530W albo OCz ModXStream Pro 500W (w Esc raczej się go nie opłaca kupować).

Słyszałeś o denerwującym Bluebirds z nagrywarkami LG? Ten Samsung jest i cichy i szybko zapisuje.

http://pclab.pl/art35740-4.html - co prawda ubogi test, ale na innych serwisach znajdziesz porównywalne wyniki - GTS250 jest przeważnie wydajniejszy, mniej prądu ciągnie i jest chłodniejszy od HD4850

Co do RAMów, to tak na prawdę różnicy ciężko się będzie doszukać, ale z drugiej strony różnica w cenie jest również niewielka. Mimo wszystko jednak 10zł to 4piwa, a to zdecydowanie da się odczuć. :slight_smile: A tak serio, to jak dopłacać, to do A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition za 390zł.

Do ramów to aż ponad 200zł nie mogę dopłacić, w przyszłości dokupię sobie kolejne 2gb. Więc narazie biorę te goodramy.

O tej obudowie TakeMe Aramis nic nie słyszałem, a o Tacensie to dużo razy był polecany i wydaje mi się że jest lepszy.

Te karty graficzne są porównywalne, na tym forum i na innym wszyscy polecali mi brać Radeona więc wydawało mi się że jest lepszy.

Ja nie mówię że chcę dołożyć tylko pytam się czy się opłaca dokładać i czy ten corsair da radę.

A o co chodzi z tymi dwoma wtyczkami do zasiłki bo nie wiem? Te twoje trochę są za drogie jak dla mnie więc wole któryś z tych co ja podałem.

To lepiej brać twoją nagrywarkę, a o co chodziło z tymi problemami w LG?

oto: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=119028

Zapomniałem, że bierzesz 2GB, w takim razie oczywiście bierz GoodRamy.

I tylko dlatego, że Ci się tak wydaje chcesz dorzucić 40zł?

Porównywalne są, ale jednak GF lekko wydajniejszy. A na forum zazwyczaj polecano Radeona, bo GTS250 był droższy, teraz jest w prawie w tej samej cenie.

Twój zestaw uciągnie każdy porządny zasilacz nawet 350W. Pentagram ma dobre okablowanie jak na swoją cenę (wtyczka PCI-E służy do podłączenia dodatkowego zasilania do karty graficznej), producent chwali się dobrą sprawnością i nikt jak do tej pory nie skarżył się na Pentagramy (niestabilność czy niedziałające zabezpieczenia). Zasilaczy marki Corsair są bardzo dobre, posiadają 8pinową wtyczkę EPS12V (przydatną niby przy zasilaniu prądożernych procesorów, stabilniejsze napięcie), w teście przeciążeniowym dostarczał 480W, ma certyfikat 80PLUS. Ale czy jest sens dopłacać do tego, czego i tak prawdopodobnie nie zauważysz? Jeżeli nie chcesz dorzucać do BQ czy OCZ zaproponowanego przeze mnie, to nie bierz niczego ponad tego Corsaira.

Czyli żadnego mocniejszego zasilacza np.Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus nie opłaca się go brać? I po zmianie w przyszłości podzespołów to też korsarz da radę?

Żaden zestaw z jednym GPU (nawet kręcony w stresie) nie będzie potrzebował silniejszego zasilacza niż ten Corsair 400W, więc nie masz się co przejmować.

ok zobacze jak z kaską będzie i dzięki za szybkie odpowiedzi jak będę miał jakieś pytania to napiszę