Komputer za 2 tys. zlotych

Chcialbym Was prosic, abyście zlożyli mi kompa za max 2 tys zl.

Komp ma byc przeznaczony do “nauki” (zeby mozna bylo obejrzec film na nim itp)

P.S szukalem w “szukajce” ale nic znalazlem niczego podobnego, wiec zalozylem nowy temat!

pozdrawiam

do komfortowego ogladania filmow wystarczy ci duron 800 - 1000 Mhz (w gore)… wiec obecnie jakis tani sempron na socket A,

do wygodnej obslugi OSa 512 ramu (np. kingston),

do ogladania filmow (szczegolnie na TV) jakis tani radeon np. r9250 (ewentualnie cos szybszego), ale tez firmowy (gigabyte, sapphire, fic)…

firmowa tania plyta gowna (np. gigabyte, asus, MSI)… bez zbednych bajerow, ale np. ze zintegrowana sieciowka, dzwiekiem.

jak nie masz monitora nie oszczedzaj na nim, jak crt to iiyama, mitsubishi, nec na diomondtronach (zeby w rozdzielczosci, w ktorej pracujesz mial 100Hz, dobrze plaski ekran), wygodna niezbyt droga klawiatura np. logitech, mysz optyczna tez np. logitech (cena okolo 50 zeta).

obudowa (jezeli nie grzebiesz duzo w kompie nie musi byc droga i wypasiona) z solidnym zasilaczem (np. w miare tanie chieftec),

dysk IBM/Hitachi… cichutki, bardzo szybki, naped DVDRW (np. tani i dobry Liteon).

to co napisales bedzie kosztowalo 2 tysiace zlotych???

mniej wiecej… zaraz podam ci dokladniej

17" iiyama Vision Master Pro 407 (HF703UT) 669

obudowa cos w granicach 150 zlotych (z ta kaska na wiecej nie starczy)

Logitech Optical Wheel Mouse OEM (M-SBF96) black 34

Logitech Deluxe Keyboard OEM 34

Lite-ON DVD+/-RW SOHW-1693S bulk 176

Hitachi DeskStar 7K250 (HDS722580VLAT20) 80 GB 215

Radeon 9250 Sapphire 64MB + tv-out 64-bit bulk 143

Kingston DDR 512MB PC-333 (KVR333X64C25/512) 213

AMD Sempron 2200+ BOX 274

Asus A7V600-X Via KT600 + LAN + SATA 186

wyszlo 2094, ale ceny sa z komputronika wiec sporo mozna jeszcze urwac, trzeba troche poszukac…

ewentualnie jezeli cchesz cos zmienic to np. zeby pogiercowac: tanszy monitor iiyamy, ale radeon 9550.

albo calkiem urwac cene… polowa ramu z tego co teraz jest i tylko nagrywarka CD

a jaka jest roznica w cenie miedzy radeon 9550 a Radeon 9250 Sapphire 64MB + tv-out 64-bit bulk 143 ???

P.S nie musze miec wyjscia tvout!

P.S 2 dzieki stefe za info

W cenie różnica nie duża ale w wydajności spora… :slight_smile:

jaka roznica w cenie??

o to mi chodzilo

pozdrawiam

P.S myszka tez nie musi byc najlepsza, taka za 10 zl powinna wystarczyc

sklep.komputronik.pl

http://www.proline.pl

poszukaj…

Ja tylko w sprawie tej myszki. Ja bym jednak troszke więcej w nią zainwestował niż te 10 zł. Bo te za 10, a nawet już za 6 zł. to jedno wielkie dziadostwo. Przynajmniej tak było w moim przypadku. W jednym miesiącu zakupilem takie 3 myszki i w jednym miesiacu wszystkie trafiło. Teraz mam jedną A4Techa i już działa bez zarzutu 3 rok, choć już parę razy spadła i była zalana.

dlatego napisalem o myszce optycznej, firmowej… a co do wyjscia TV, teraz to nie ma zadnego znaczenia… chyba nawet nie ma kart bez TV out… zreszta roznica wcenie pomijalna juz od dosyc dawna…

ja bym się głęboko zastanowił nad kartą 64-bitową - potem nikt od ciebie tego nie kupi. Lepiej troszkę dołożyć do 128-bitowej

Zdecydowanie polecał bym lepszą kartę graficzną…coś z tego segmentu…

polecasz taka karte do kompa, ktory bedzie przeznaczony do nauki i ogladania filmow? po co?

poza tym sa ograniczone fundusze… plyta glowna dlatego nie jest najnowszym wypasionym modelem, ale posiada wszystko co potrzeba i jest wydajna. dlatego nie ma zlacza PCI-E… a ty wlasnie proponujesz taka karte graficzna?

To tylko luźna propozycja…a pozostałe podzespoły również mogą być zmienione :slight_smile:

moim zdaniem nietrafiona

to podaj konfig…

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x … 290 zł

AMD Sempron 2500+ 64 Bit (200 MHz x 7) 256 KB L2 BOX s754 … 210 zł

Sapphire Radeon X550 128 MB 128 Bit TV PCI-E … 280 zł

Samsung SpinPoint P80 80 GB 8 MB cache … 230 zł

Samsung 17" 793DF … 470 zł

Kingston 512 MB PC 3200 Cl 3 BOX …200 zł

Samsung TS-H552U 16x + / 16x Dual Layer White OEM … 180 zł

Zostaje na obudowę i pozostałe gadżety 140 złotych…więc albo lekko przekraczamy budżet,lub kupujemy na początek 256 MB Ramu “zyskując” dodatkowo 100 złotych,również możemy zrezygnować z nagrywarki DVD na rzecz zwykłego napędu DVD…

to sa ceny z sklepow internetowych??

jesli tak, to jak chcialbym kupic kompa w “normalnym” sklepie to za poszczegolne czesci zaplace drozej??

Zależy. Ale najczęściej tak.

Popatrz, jakie ceny są w sklepie Twoim i na http://www.skapiec.pl

fakt, predkosc procesora jest wyzsza, ale tani (najtanszy?) model monitora od samsunga to raczej kiepawy pomysl… tak samo naped optyczny tej firmy, nie sa to raczej dobrej jakosci urzadzenia… dyski twarde tej serii podobno udane, ale przez lata robili slabe dyski twarde… wole nie testowac/innym nie polecac :slight_smile:

Złączono Posta : 25.09.2005 (Nie) 18:19

u mnie czesto sa podobne ceny do tych srednich w sklepach internetowych… jak gosc nie chce sprzedac czesci po takich cenach to mowie mu czesc jak czapka (gwarancje i tak najczesciej sa zewnetrzne wiec kupowanie i dostarczenie towaru to raczej koniec stycznosci ze sklepem internetowym) albo sie zgadzasz i cos w ogole zarabiasz.

w tygodniu pojde do sklepu i podam Wam ceny za sprzet co podaliscie i powiecie czy sie oplaca!

bo ja niestety nie znam sie!

Złączono Posta : 27.09.2005 (Wto) 14:18

Zaszla nagla zmiana i chcialbym sie spytac Was czy za 2,5 tys zl mozna kupic w miare dobrego laptopa???

z gory dzieki za info…

P.S zakup planuje w miescie POZNAN

pozdrawiam

Złączono Posta : 27.09.2005 (Wto) 21:58

??