Komputer za 2000-2500pln

Witam

Mam zamiar kupić nowego kompa do gier w cenie 2000-2500zł.

Chciałbym również by oprócz grania nadawał się do pracowania w Photoshopie i Flashu :wink:

Zastanawiałem się nad taką konfiguracją:

ASUS P5N-E SLI - nForce 650i SLI - 419pln

Intel C2D E6300 - 735pln

GOODRAM DDR2 1024 MB / 667, CL 5 - 269pln (a może kupić 2x 1024…? O ile by to zwiększyło wydajność?)

CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W - 179pln

SEAGATE 250 GB, 16 MB, SATA II - ST3250620AS 315pln

PALIT GF 7600 GT 256MB DDR3 - 475pln

No, łącznie wychodzi mi 2392zł.

Ale mam sporo wątpliwości… Np. Jakie chłodzenie? Czy ta płyta główna jest dobra? Czy wybrałem dobre komponenty (by nie było tak, że coś namieszałem i nie podepnę procka do płyty głównej… :? )?

Czy karta graficzna jest dobra? Może powinienem wybrać inną?

Aha, tylko proszę, nie mówcie bym czekał na karty z dx10, bo i tak mnie na taką nie stać… :?

Aha, mam ze starego kompa karte muzyczną Creative Sound Blaster Live! Czy warto ją zachować i podpiąć pod nowy komputer? :?

No i jeszcze mam nagrywarke Dvd-rw Lite-on… Ale jaki model, nie mam bladego pojęcia… Też zachować?

Proszę o wszelkie komentarze, sugestie i wsparcie.

Karta SB Live jest całkiem niezła,zachowaj,nagrywarka jeśli wszystko dobrze czyta i nagrywa,to też,karta dzwiękowa i napędy nie rozwijają się tak szybko jak płyta główna,procesor,pamięc i grafika,zobacz,że w kompach te komponenty są najszybciej stare,wszystko projektuje się głównie pod częstotliwości procesora i pamięci,zwykłe magistrale PCI są wolniejsze częstotliwości 33 MHz,66 MHz,pamięc to nawet 667 MHz,a procek to wielokrotnośc częstotliwości głównej magistrali

CL 5 oznacza,że wszystkie operacje będą działy się po 5 taktach zegara,im miejsze CL tym lepiej,przy tej pamięci jest zbyt duże opóżnienie

Mocniejszy będzie Amacrox 400W ~200zł

Wersja GS o ile dobrze pamiętam ma o 50Mhz mniej na rdzeniu.

Lepiej brać GS i kręcić :wink: Kilkadziesiąt zł w kieszeni.

Jesli zostanie ci kasy to oczywiście dokupienei drugiej kości znacznie poprawi wydajność.

Procesor jest w wersji BOX czyli z chłodzeniem.

Jeśli będziesz chciał go kręcić ponad 3Ghz to proponuje kupić inne chłodzenie, np. jakiś coolerek od Scythe. ~ponad 100zł

Nie beda aż takie drogie, i napewno jakbys troche zaczekał to zamiast tego 7600GT dostałbyś 8300GT którego pewnie pójdzie daleko wykręcić :stuck_out_tongue:

Wer od galaxy ma 500/1400 (+60 Mhz na rdzeń i jest GT) palit wer gs 450/1000 pamięci 2.0 gt 560/1400 pamięci 1.4.

Na Twoim miejscu kupił bym 2x1GB GR 667 (2GB przydadzą się w szopie) i Palita GS.

To ja bym proponował wymianę coolerka jak sie chce przekroczyć 2,5GHz.

Osobiście mi już od tego poziomu hałasował… może mam delikatny słuch :stuck_out_tongue:

Dźwięk na tej mobo nie jest pierwszych lotów. Sam się zastanawiam nad kartą w okolicy 100zł.Włóż starą kartę i porównaj.

Hmm… Będę szczery, nie jestem zbyt skory do o/c, po tym jak o mało co nie spaliłem swojego Athlona… :?

Ale dzięki za rady.

A karty z dx 10… Ile mogą tak na oko kosztować? I kiedy się zjawią? Bo mnie już dobija męczenie się z tym starym gratem i chciałbym jak najszybciej dokonać zakupu. :wink:

@Counter1

http://www.purepc.pl/node/1011

~ 350zł i wzwyż.

12 luty - wtedy mają być u nas pierwsze.

Co nagle to po diable :twisted:

Wybrałeś zestaw dobry. Zmień tylko zasilacz na te co radzi Błażej i poczekaj na karty z Dx10.

Ok, czyli wymienić zasilacz i pomyśleć nad inną kartą muzyczną… A może wystarczy tylko zintegrowana na karcie…?

Hmm… No nic, to poczekam te pare dni by zobaczyć po ile będą śmigać karty z dx10… Ale by mieć dx10, będę od musiał się także zaopatrzyć w Vistę, tak?

że niby co :? weź mnie nie nie rozśmieszaj Chiefteci są porządne a do tego ten ma 400W a Chieftec 450. I jak może być mocniejszy zasilacz 400 od 450W.

[-X rozśmieszasz to Ty mnie. Lepiej takich postów już nie pisz :x

Feel II LC-B500 PFC (500W)

HuntKey HK-350AP

No i który jest lepszy :?: 350W czy ten mega hiper mocny 500W :haha:

Amacrox ma mocniejszą linie +12V (jeśli wiesz o czym ja mówię).

Hmm… No super, ale… W końcu który zasilacz mam brać…? :? I dlaczego taki, a nie inny…?

Czytałem w kilku tematach, że ludzie sobie zachwalają tego Chiefteca… Więc brałem go pod uwagę…

Sam mam tego Chiefteca i jest b.dobry i do tego względnie cichy.

Jednak Amacrox ma lepszą linie +12V i jak masz możliwość to weź jego.

:lol: Weź nie rozśmieszaj nas. Ten Amacrox i 450W obsłuży (szyczytowo, tak samo jak ten chef) - lepsza linia +12 no i firma też dużo solidnijesza (FSP Grup - Fortron).

hmm… to czemu jak czytałem inne posty to zawsze polecaliście Chiefteca a teraz odraz ujakiś Amacrox. I wiem co mówisz o lini +12V

Kiedyś Chefa - sytuacja się zmienia - w tej dziedzinie trzeba być na bieżaco, bo tu nowe podzespoły wychodzą co chwila.

Silna linie 12V - więcej rzeczy korzystających z tej linie można podpiąć i lepsze OC.

Hmm… Ok, zdaje mi się, że moja konfiguracja powinna wyglądać tak…:

ASUS P5N-E SLI - nForce 650i SLI

Intel C2D E6300

2 x GOODRAM DDR2 1024 MB / 667, CL 5

Amacrox 400W lub CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

SEAGATE 250 GB, 16 MB, SATA II - ST3250620AS

PALIT GF 7600 GS 256MB DDR2 ( http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=8242&katid=5&grupa= ten, tak…?) - lub czekac na karty z dx10…

Ok, a co z kartą dzwiękową? Zintegrowana wystarczy, czy montować starego Sound Blastera, czy kupować nową? A jeśli nową - to jaką?

No i… Są jakieś sklepy, które byście mi polecili?

Nieee. On jest na pamiątkach DDR2 -> DDR3 bierz.

O taki:

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=2 … l256+Sonic

Zobacz jak gra integra a później dołóż tą co masz - porównaj-

Ja bym od razu brał tą co masz :smiley:

znak.pl

proline.pl

A na pewno dobrą płytę główną wziąłem…?

Bo ja tu widzę kilka modeli P5N…

Asus P5N-E SLI (nVidia nForce 650i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW] jest ok…?

Dobra płyta.