Komputer za 2500 zł

Um sam komputer bez systemu, myszki, klawiatury oraz monitora

A jeżeli chodzi o dysk twardy to zestaw bez dysku twardego ponieważ posiadam taki . A jeżeli o ssd chodzi to zestaw ma zawierać właśnie taki dysk o pojemności od 120 do 130 GB jakiś najtańszy i o dobrej prędkości zapisu i odczytu. A zastaw ma mi służyć na lata ale mam zamiar również go rozbudowywać

240 GB:) 120 za 100 240 za 150, biorąc pd uwagę możliwe zużycie HDD, to 1-2 gry na ssd się da :wink:

Jakie ewentualnie gry/zastosowania (programowanie, grafika)

Ok 240 GB. Jeżeli chodzi o zestaw to do gier

I jak? Macie coś?

Zamów dzisiaj póki grafika na promocji, w przyszłości tylko dodatkowy RAM i mocniejsza grafika jak coś.

O dziękuję Ci bardzo za ten zestaw. Niestety nie zamówię go dzisiaj ale kupię go jeżeli mam kupić nowy zestaw. Zależy mi na używanym zestawie i procesorze do podkręcania. Myślałem nad i5 2500k albo i7 2600k

i5 2500k niestety już traci swój sens obecnie bo nawet taki RX 570 potrafi go zmordować i będzie blokował taką grafikę.
Pomyślmy nad i7-2600k:
procesor - 500zł
Kozackie chłodzenie do podkręcania - 150zł
płyta główna - 350zł
Dobry RAM 2200 MHz 8GB - 250zł (1600MHz to oszczędność dodatkowe 100zł)

Teraz Ryzen:
Procesor z chłodzeniem - 730zł
Płyta główna - 360zł
RAM 8GB 3000MHz - 280zł

Dopłacasz 100zł i masz nową platformę z dużo mocniejszym procesorem, a także szybszym i stabilniejszym RAMem. Różnica tutaj.

Ok czy ten procesor da się podkręcić aby śmigał z jakąś używana karta graficzna na gtx 1070 lub 1080?. Mogę poświęcić pieniądze na lepsze chłodzenie do procka. Proszę o szybką odpowiedź.

Bez podkręcania śmiga z takimi grafikami, ale tak możesz podkręcać ten procesor nawet do 4,2GHz.

standardowa procedura nr 1 w przypadku kart używanych:

  • sprawdz, czy gwarancja jes
  • czyja producenta / sprzedającego
  • jeżeli sprzedającego, to czemu nie np. kilka miechow jeszcze ze sklepowej

Uprzedzam, bo wraz ze spadkiem krypto ma Allegro masz dużo koparkowych używek ("karta powystawowa, tylko sprawdzana w komputerze [przez rok]), głównie brali Radeony, ale kto wie czy ktoś zdesperowany na 1080 nie kopał :stuck_out_tongue:

Ale zaraz nie lepiej mi wziąść ryzen 5 2600x z boxowym coolerem podkręcić go do jakiejś wartości i wziąć grafikę 1080 lub 1080 Ti?

1080? jasne 2500 za kartę minimum :wink:
Procek jest dobry ale na ew nowa karte masz koło 800 może 900 jak na reszciesie utnie, czyli max 1050 ti/1060/ 570 rx, no i Pancia i tak sensowne Ci dał, 8GB pamięci karty sporo, ale lepej niż 3 w 1060… alternatywą jest jeszcze 580, ale wtedy już o 10% przekroczony budżet w okolicy 2700

2600X nie ma sensu bo po podkręceniu osiąga 0,1GHz większe taktowanie…

1 polubienie

Hmm czy opłaca się bardziej wziąść rx 580? Najwyżej wezmę zestaw bez ssd

Jak najbardziej RX 580 się bardziej opłaca, ale brakowało na niego budżetu, jak możesz się obejść SSD to zdecydowanie tak.

Tak to mniej-więcej wygląda 580, to mniej więcej 1060TI, tylko do 1100 znajdziesz 580 nową z 8GB RAM, z 1600 z 6 GB musiałbyś w okolice 1300 chyba iść. (zakup 1060 oc z 3gb nie jest najlepszy pomysłem, gry są bardziej wymagające…)

Ewentualnie mógłbym później kupić gtx 1080 i włożyć do tego zestawu po jakimś czasie?
Do jakiej wartości musiałbym podkręcić procesor. A i czy teraz z rx 580 też Musze podkrecac procesor?

6 rdzeniów /12 wątków nie uwali wydajności 1080.
nie musisz podkręcać, możesz jeżeli masz umiejętności i doświadczenie, ale on nie będzie ograniczeniem dla kart.Osobiście, to wręcz sugerowałbym Ci overclocking odłożyć do piwnicy- z pytań wnioskuję, że nie robiłeś, a taka zabawa narusza gwarancje, więc jak cos ujebiesz, to sam rozumiesz: LIPA :slight_smile:

Ok czyli jak wezmę gtx 1080 to spokojnie nie będzie bottlenecku?. Hmm a gdybym właśnie wzioł gtx 1080 to musiał bym zmieniać ram albo zasilacz czy coś innego? Bo na górze pisze ze jak co to mam ram dołożyć.