Komputer za 2500 zł

Ewentualnie mógłbym później kupić gtx 1080 i włożyć do tego zestawu po jakimś czasie?
Do jakiej wartości musiałbym podkręcić procesor. A i czy teraz z rx 580 też Musze podkrecac procesor?

6 rdzeniów /12 wątków nie uwali wydajności 1080.
nie musisz podkręcać, możesz jeżeli masz umiejętności i doświadczenie, ale on nie będzie ograniczeniem dla kart.Osobiście, to wręcz sugerowałbym Ci overclocking odłożyć do piwnicy- z pytań wnioskuję, że nie robiłeś, a taka zabawa narusza gwarancje, więc jak cos ujebiesz, to sam rozumiesz: LIPA :slight_smile:

Ok czyli jak wezmę gtx 1080 to spokojnie nie będzie bottlenecku?. Hmm a gdybym właśnie wzioł gtx 1080 to musiał bym zmieniać ram albo zasilacz czy coś innego? Bo na górze pisze ze jak co to mam ram dołożyć.

-zobacz ten artykuł, poglądowy, ale 6/12 jest w top i nie ma wielkich różnic. Chyba, że TYPOWO prcesorowe miejsce trafisz, ale to nie częste :wink:

  • Ram możesz mieć 8GB, przy czym do 1080 to z 16 by pasowało lepiej…
  • przy zakupie karty graficznej patrz na jej pamięć, 2GB to lipa, 3 kiepsko, patrz od 4GB pamięci w górę, tak z 6-8 jest rozsądnym wyborem.
  • 500W zasilacza na 1080 powinno styknąć, zakładajać, ze nie będziesz się bawił w kręcenia i inne…

Dobra więc tak kupuje ten zestaw powyżej po świętach. Ewentualnie później zmienię ram i kupię sobie 1080. Jeszcze zostało mi poszukać sklepów internetowych w których jest najtaniej i styknie. Dzięki

Ale jescze jedno pytanie czy opłaca mi się kupić rx 590 zamiast rx 580?

Różnica jest kosmetyczna, rzędu 5 FPS za ponad 200 zł, więc wg mnie nie.

1 polubienie

Teraz pytanie jaki model rx 580? (od jakiej firmy)
Prosił bym wady i zalety

Dowolny z 8GB najlepiej najtańszy, ewentualnie przy podobnej cenie porównaj długośc gwarancji.
Serio, między nimi nie ma wielkiej różnicy, rdzeń ten sam, lośc tranzystorów pewnie też. Różnica to +50MHZ podkręcenia lub 3 zamiast 2 wiatraczków i w innym kolorze :wink:

Ok wezmę jednak gigabyte radeon rx 580 gaming 8gb. I zastanowilem się że muszę też wybrać obudowę. Chciałbym coś ze oknem aby widać było podzespoły. Dzisiaj zdążę poszukać ale też was bym prosił o znalezienie mi odpowiedniej obudowy pod zasilacz i płytę główną. Do obudowy zainstaluje rgb

Ładna, prosta, przewiewna i nie przepłacona.

Jeżeli tą 580 w x-kom 1189,00 (dość drogi model), to… 1060ti, skoro już skoczyłeś z ceną, to zgodnie z tabelką 1060 może być o włos wydajniejsza. https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5.html

Dobra:)

Co do producenta rx 580 8GB to kup od tego co będzie na promocji.

Co powiecie na sharkoon tg5 rgb?

Ymm zaraz to teraz mam kupić gtx 1060 czy rx 580??

580 = 1060 taka sama wydajność.
Zobacz czy w sklepie taniej będzie rx 580 8GB czy 1060 TI z 6 GB :slight_smile:

Zalezy w którym sklepie będziesz kupował i jakie promocje pzredświąteczne :wink:

Na pewno po świętach będę kupował komputer ale ok zobaczę

może na coś fajne przeceny będą lub na początku stycznia coś nowszego wypuszczą;-)
Tak samy z Ram itd., jak cena ię zmieni, to zmień tylko pilnuj parametrów (no chyba, ze lepszy tej cenie;p)

Mam jeszcze jedno pytanie. jeżeli zamówił bym aby złożyli mi komputer np z xkom lub morele to mógłbym otrzymać opakowania z karty graficznej, procesora, itd itp?

Nie, nie mógłbyś (w trybie wątpiącym: :slight_smile: Te opakowania powinieneś dostać, a jeżeli składając zamówienie dopiszesz w komentarzu, że chcesz, to muszą Ci wysłać (mogą zgiąć na płasko, wsadzić w obudowę, ale będą.

Co doz akupu po świętach, w styczniu mają zaprezentować nowe ryzeny, jest więc szansa, że Twój spadnie lub będziesz mógł kupić lepszy w lutym (one chyba będą w niższym procesie).