Komputer za 2500 zł

Ok a co da niższy proces?
Jeżeli da dużo i będą w tej samej cenie to kupuje.
Zastanowilem się i wezmę rx 580 bo więcej pamięci a wydajność oraz cena taka sama.

Powinien w teorii dać niższe TDP przy większej wydajności:) (Radeon akurat je więcej W, więc się wyrówna;p)
To dane nieoficjalne, ale np. taki 3300 6/12 dla Ciebie by dobrze pasował i powinien kosztować z 450 pln.

Przed chwilą oglądałem składanie komputera dla widza prze techlipton i w komentarzach naczytałem się że intel jest do gier a ryzen do wielozadaniowosci, obróbki zdjęć, wideo, streamowania. Co wy o tym myślicie??

I tak i nie.
Pojedynczy rdzeń AMD jest nieco słabszy od Intelowskiego.
W grach to może Intelowi pomóc.
Z drugiej strony za 700 zł dostaniesz i3-8100 z 4 rdzeniami i 4 wątkami, w tej cenie z AMD masz 6 rdzeni 12 wątków.
Co potencjalnie oznacza, że Intel się udławi. W tym teście facet odwalił kawał dobrej roboty, zobacz jakie są osiągi i 4 rdzeniach/4 wątkach - procesor blokuje kartę (np. BF bardzo lubi przynajmniej 8 wątków). Gdyby i3 miał 4 rdzenie 8 wątków, to można by o nim myśleć jako o konkurencji dla Ryzena 6/12. Niestety, 6/6 w tej generacji masz w i5 za 1100 lub w starszych i7 z 4/8- tez drogie. Ostatnio kolega na forum szarpnął sę na i7 sprzed 6lub 8 lat z 3xxx dał za nią prawie 400zł, nowego ryzena masz za niewiele więcej…… Normalnie by nie wstawił pewnie, ale miał cały zestaw na chodzie i tylko procek 2 rdzeniowy :wink:https://ithardware.pl/testyirecenzje/ile_rdzeni_potrzeba_do_grania_czyli_jak_gry_radza_sobie_z_nowoczesnymi_cpu-6805.html

Spoko a słyszałem jescze że jeżeli masz amd lepiej wybrać kartę graficzną Intela i na odwrót jak masz Intela to kartę graficzną amd. Czy to prawda??. Bo jeśli tak to lepiej mi wziąść gtx 1060

nvidi, intel swoich nie ma jeszcze :wink:
Było kidyś takie przekonanie, ale nie sądzę żeby w praktyce miało to duże znaczenie.

Ok czyli mam brać rx 580 i możliwie jak będzie nowy procesor to ryzen 5. A i jeszcze małe pytanie ryzen 5 2600 jest 64 bit?

Wszystkie procki od minimum 5 lat są 64 bitowe, pilnuj czy nowe nie wyjdą, a kartę… patrz na promocje, serio różncie kosmetyczne, więc niech zadecyduje cena;)

1 polubienie

Tak z ciekawości spytam sie jescze a może zamiast kupować nowy komputer ulepsze obecny? Jak się nie opłaca to mówcie
Mój zestaw to :
Intel xeon e5430
Palit ge force 9600gt 512mb
Asus pk5/epu
2x patriot 2gb 800mhz
Seagate barracuda 320gb
Modecom feel III 500ATX

Nie da się;-) Ta platforma ma 10 lat. procka nie ma na tą płytę, pamięci 800 vs 3000 (pomijam ddr), dysk zjechany, karta zaraz padnie :wink: Znaczy teoretycznie mógłbyś dodać RAM i kartę, ale to ma taki sens jak strojenie 90letniej babci żeby 30 lat młodszego kawalera na dancingu poderwać :wink:

Ok w tej chwili dysk ma 6704 godziny i mam zamiar włożyć go do nowego kompa. Włożyć czy kupić nowy??. Rozmiar dysku to 320 GB

Jako magazyn, to bierz śmiało. Pod system nie plecam, kwestia wieku i ew. spadków wydajności, to jedno, a drugie to Sata300, będzie wolniejszy od obecnych twardzieli. Dlatego sugerowałem ze 240ssd za 150.

1 polubienie

A jeżeli chodzi o płytę główną to pewnie będę korzystał z funkcji ‘StoreMi’. Może jest jakaś płyta o podobnych parametrach i rgb??. Zależy mi na obsłudze rgb obudowy i obsłudze wentylatorów.

Primo nie wiem czy byś nie potzrebował droższej na X cośtam chipsecie, secundo ta funkcja podbiera Ci RAM.
Masz tylko 8GB i zabierz z tego np. 2 GB na przyspieszanie SSD, a gry będą…jeszcze wolniejsze :wink:

Poszukaj, ogólnie potzrebujesz minimum B350/450 i 4 slotów ramu. NA lampkach choinkowych i dodatkowych wentylatorkach się nie znam, mam tylko APU w desktopie, to i nie chłodzę dodatkowo :wink:

Zawsze możesz też wziąć zwykłą płytę główną i zamontować pasek RGB ze zdalnym sterowaniem.

A jeżeli chodzi o płytę główną to pewnie będę korzystał z funkcji ‘StoreMi’. Może jest jakaś płyta o podobnych parametrach i rgb??. Zależy mi na obsłudze rgb obudowy i obsłudze wentylatorów.

Przy ograniczonym budżecie pierwsze na czym powinno ci zależeć to uzyskanie jak najlepszego stosunku ceny do wydajności. Światełka i lampki choinkowe można zawsze dokupić, a wolny dysk czy mała ilość pamięci będzie ci realnie przeszkadzała podczas korzystania z komputera.

To jak mam wziąść nowy dysk czy mogę zostawić swój stary?? Bo nierozumiem.

Najlepiej oba, nowy 240 GB SSD windows +2/3 gry. 320 GB HDD stary na smieci w stylu audiobooków, filmów starych gier, zdjęć babci.

Ok teraz już rozumiem ale zauważyłem że gtx 1080 jest w podobnej cenie jak rtx 2070 a przecież rtx ma raytracing i +/- 10 FPS więcej. Niewiecie jeszcze kiedy jest premiera rtx 2060?

RTX 2070 zaczyna mieć nawet niższe ceny nieraz… Co do porównania z 1080 to nie do końca tak jest ze +10 FPS. Z tego co ja widzę po różnych testach to w relatywnie niskich FPS (czyli około 50) potrafi mieć niższy FPS od 1080, natomiast łatwiej kręci wysokie FPS (powyżej 80) i tutaj już jest różnica wyraźna na +.