Komputer za 250zł od kolegi


(Eniucraft988) #1

Witam ! 

Mógłby mi ktoś doradzić w sprawie kupna komputera od kolegi za cenę 250zł. Jego podzespoły:

-Procesor - Intel Core 2 Duo - 45zł

-Karta Graficzna - Nvidia GeForce GT210 - 139.90zł do 169.90zł

-Płyta Główna - Asus P5VD2 VM/S - 60zł

-Windows 7 64-bitowy

-Procesor niepodkręcony - Można podkręcić

 

Chce za niego 250zł, a ja chciałbym się zapytać was o zdanie po 1. Czy się w ogóle opłaca za taką cenę. Po 2. Na ilu FPS chodziłby tutaj CS:GO ?

Btw. ceny patrzyłem na necie, bo się za bardzo nie znam.

 


(sensu) #2

Jaki dokładnie procesor?

Jaka pamięć?


(Eniucraft988) #3

Dokładnie to znaczy ?

A pamięć dysku twardego tak ?


(nietopyrz) #4

Siema,

moim zdaniem pakowanie się w tak stary, wręcz archaiczny sprzęt, to strzał w kolano, nawet gdyby miał tylko do LoLa służyć. O CSie nie wspomnę. Kupowanie śmieci.

 

Ile GHz.

Pamięć RAM.

Ode mnie pytanie. Jaki zasilacz?


(Eniucraft988) #5

No wiesz, za 220zł, bo handel i te sprawy XD to na moje się opłaca, szczególnie, że na moim gównie (komputerze) cs chodzi na 15fps a lol na 40 max i to wszystko na najniższych… GHz ma 3.66, RAM 4GB, Zasilacz 400Vat, 230Volt.


(nietopyrz) #6

Jakie dokładnie i wszystkie części posiadasz? Teraz to ja wiem, że to komputer jest i nic za bardzo więcej.

Za 500-800 zł może coś by się udało sklecić, ale tamten zestaw… zamienił stryjaszek, kija na kijaszek.


(Eniucraft988) #7

Prosze Cię… Na moim kompie cs na 15 FPS chodzi więc nie kija na kijaszek po 1. A po 2. Jak myślisz na ilu FPS będzie chodził na tym kompie nowym ? I tak wgl to wszystkie części, kupuje go złożonego już.


(Demoniqs1616) #8

Nie napisałeś jakie to DOKŁADNIE są części.

 

 

Nie napisałeś modelu procesora ani zasilacza. Procesor można sprawdzić w programie Everest, a żeby sprawdzić model zasilacza trzeba zajrzeć do obudowy i odczytać.

 

 

Z tego co się orientowałem sama karta graficzna, którą podałeś jest w stanie uzyskać w CS:GO ledwo 30/40fps, więc zmiana z 15 na 40 fps to żadna zmiana. Lepiej dozbierać i kupić zestaw, który pozwoli uruchomić CSa na stałych 60 fpsach - tyle potrzeba do płynnej gry.


#9

Teoretycznie… 

Kup płyte główną i wsadź Xeon Quad-core 3 Ghz E5450. To jest jakieś 150 PLN. 

Nie podałes ile RAMu masz, ale jeśli są to 4 GB tam włożone to to jest maks co można uciułać. 

Z karty graficznej “od kolegi” bym podziękował, bo na Allegro tańsze znajdziesz. A nawet powiedziałbym tym bardziej, że bardziej opłacałoby ci się kupić 9600 GT. (jakieś 5 dych na Allegro). 

 

Czy zagrasz w CS:GO? Zagrasz na minimalnych, ale zagrasz. Ile FPS-ów? Na 32-bitowym systemie napewno więcej niż 64-bitowym. 

 

Jak przesadzisz całość do swojego rzęcha, to w sumie powinieneś się zmieścić w 300 PLN. Czy warto? No niespecjalnie. Bo za podobną kwote będziesz miał JUŻ (i tylko) dobry procesor, który będzie niebotycznie lepszy od tego co kolega chce ci wcisnąć.


(nietopyrz) #10

Chciałem pomóc, z czystej dobroci serca. Mimo że problem przedstawiłeś niejasno, dopytywałem cierpliwie. Po Twoim poście mi się odechciało. Skoro wiesz lepiej…