Komputer za 250zł od kolegi

Witam ! 

Mógłby mi ktoś doradzić w sprawie kupna komputera od kolegi za cenę 250zł. Jego podzespoły:

-Procesor - Intel Core 2 Duo - 45zł

-Karta Graficzna - Nvidia GeForce GT210 - 139.90zł do 169.90zł

-Płyta Główna - Asus P5VD2 VM/S - 60zł

-Windows 7 64-bitowy

-Procesor niepodkręcony - Można podkręcić

 

Chce za niego 250zł, a ja chciałbym się zapytać was o zdanie po 1. Czy się w ogóle opłaca za taką cenę. Po 2. Na ilu FPS chodziłby tutaj CS:GO ?

Btw. ceny patrzyłem na necie, bo się za bardzo nie znam.

 

Jaki dokładnie procesor?

Jaka pamięć?

Dokładnie to znaczy ?

A pamięć dysku twardego tak ?

Siema,

moim zdaniem pakowanie się w tak stary, wręcz archaiczny sprzęt, to strzał w kolano, nawet gdyby miał tylko do LoLa służyć. O CSie nie wspomnę. Kupowanie śmieci.

 

Ile GHz.

Pamięć RAM.

Ode mnie pytanie. Jaki zasilacz?

No wiesz, za 220zł, bo handel i te sprawy XD to na moje się opłaca, szczególnie, że na moim gównie (komputerze) cs chodzi na 15fps a lol na 40 max i to wszystko na najniższych… GHz ma 3.66, RAM 4GB, Zasilacz 400Vat, 230Volt.

Jakie dokładnie i wszystkie części posiadasz? Teraz to ja wiem, że to komputer jest i nic za bardzo więcej.

Za 500-800 zł może coś by się udało sklecić, ale tamten zestaw… zamienił stryjaszek, kija na kijaszek.

Prosze Cię… Na moim kompie cs na 15 FPS chodzi więc nie kija na kijaszek po 1. A po 2. Jak myślisz na ilu FPS będzie chodził na tym kompie nowym ? I tak wgl to wszystkie części, kupuje go złożonego już.

Nie napisałeś jakie to DOKŁADNIE są części.

 

 

Nie napisałeś modelu procesora ani zasilacza. Procesor można sprawdzić w programie Everest, a żeby sprawdzić model zasilacza trzeba zajrzeć do obudowy i odczytać.

 

 

Z tego co się orientowałem sama karta graficzna, którą podałeś jest w stanie uzyskać w CS:GO ledwo 30/40fps, więc zmiana z 15 na 40 fps to żadna zmiana. Lepiej dozbierać i kupić zestaw, który pozwoli uruchomić CSa na stałych 60 fpsach - tyle potrzeba do płynnej gry.

Teoretycznie… 

Kup płyte główną i wsadź Xeon Quad-core 3 Ghz E5450. To jest jakieś 150 PLN. 

Nie podałes ile RAMu masz, ale jeśli są to 4 GB tam włożone to to jest maks co można uciułać. 

Z karty graficznej “od kolegi” bym podziękował, bo na Allegro tańsze znajdziesz. A nawet powiedziałbym tym bardziej, że bardziej opłacałoby ci się kupić 9600 GT. (jakieś 5 dych na Allegro). 

 

Czy zagrasz w CS:GO? Zagrasz na minimalnych, ale zagrasz. Ile FPS-ów? Na 32-bitowym systemie napewno więcej niż 64-bitowym. 

 

Jak przesadzisz całość do swojego rzęcha, to w sumie powinieneś się zmieścić w 300 PLN. Czy warto? No niespecjalnie. Bo za podobną kwote będziesz miał JUŻ (i tylko) dobry procesor, który będzie niebotycznie lepszy od tego co kolega chce ci wcisnąć.

Chciałem pomóc, z czystej dobroci serca. Mimo że problem przedstawiłeś niejasno, dopytywałem cierpliwie. Po Twoim poście mi się odechciało. Skoro wiesz lepiej…