Komputer za 2800 zł, Proszę o ocenę!

Witam

Drobne sprostowanie:

Pomimo dość dobrych opinii Amacroxa zdecydowanie odradzam ponieważ ma bardzo zawyżoną moc ( dla przykładu model 450W to przez producenta Moc szczytowa=chwilowa 450W, ciągła 400W a w rzeczywistości na testach wyszło że 325W ), natomiast jak Chieftec to tylko z serii CFT ponieważ są robione w fabryce Sirtec i są dużo stabilniejsze i lepiej wykonane od GPS z “Delty”.

Ten Corsair to całkiem niezła zasiłka, jego moc szczytowa to 500W a obciążalność linii +12V to prawie 400W, jedynym jak dla mnie minusem jest pojedyncza wtyczka 6Pin PCI-E

Pojęcie względne. Win XP adresuje 3,24GB i to w zupełności wystarczy. Dopóki nie ma gier pod DX10 nie polecam VIsty ponieważ jest bardziej problematyczna w codziennym użytkowaniu. Natomiast co do OC to pamięci w modułach 2GB faktycznie podkręcają się słabiej i może się okazać że 900Mhz na 5-5-5-15/18 to ich max.

Zobacz sobie w SIG’u mój zestaw ( +Dwie pompki od WC +15wentylatorów ) i pomyśl sobie że ciągnie on z sieci 305-312W w IDLE i 384-398W podczas giercowania z podkręconą grafą. Sądze więc że do tego zestawu taki 450W sobie spokojnie poradzi.

No cóż tu zdania są podzielone, jedni zachwalają Quada tylko do obróbki grafiki i do zastosowań “profesjonalnych”, natomiast drudzy mówią że przyda się i w codziennej pracy z kompem. Ja z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć że Quad przy codziennym użytkowaniu kompa znacznie ułatwia życie. Wcześniej miałem E6600 i bardzo łatwo było go zamulić, a już nie do pomyślenia było włączenie jakiejś wymagającej gry gdy w tle działał jakiś zasysacz/Winrar/Antywir itp. Teraz mogę sobie włączyć skanowanie kompa Antywirem i jednocześnie grać, lub włączyć jaki zasysacz typu Emule i full spowalniaczy w tle ( typu TeaTimer,Antywir,PeerGuardian,Mozilla itp itd ) i dalej mogę sobie beproblemowo giercować co na E6600 było nie wykonalne bo przed włączeniem gierki zazwyczaj następował rytuał wyłączania wszystkiego co zbędne, łącznie z połączeniem internetowym.

Reasumując, zestaw całkiem przyzwoity i będzie się pewnie nieźle sprawował. Ja bym się w nim jedynie zastanowił nad zmianą tych pamięci na Kingmax 1066Mhz 4x1Gb ( Proline ) które są po ok 130zł za 1Gb i w konfiguracji 4x1GB na tej płytce powinny pójść na ok 1020Mhz na 5-5-5-15 2,0V ( tak poszły na Neo2-FR w zestawie który składałem znajomemu ). No i nie wiem jakiego masz twardziela, ale polecał bym zestaw 2x80-120Gb Sata2 puszczone w RAID-0 na system/gry/programy i jakiś trzeci twardziel na dane.

PS:

Hator > Czy możesz uzasadnić dlaczego wdług Ciebie Phenom jest lepszy od Quada, bo jeżeli chodzi Ci tylko o to że konstrukcyjnie Phenom to cztery oddzielne rdzenie a Quad sklejka z dwóch E6600 to jak dla mnie nie jest to żadna przewaga. Zauważ też to że ja narazie bał bym się kupować Phenowa bo można trafić na procka z pierwszej serii która jest z błędem ( jak tak bardzo siedzisz w temacie AMD to pewnie wiesz o czym mówię :smiley: ). Nie mówiąc już o tym że mimo takiego phenomenalnego marketingowego szumu i tak Phenom przegrywa w 99% testów.

A i oczywiście chętnie zobaczę tego procka AM2 X2 który jest szybszy od Quada :smiley:

I nie bierz tego do siebie, że niby jestem fanem intela i przeciwnikiem AMD, bo przez ostatnie kilka lat siedziałem na AMD ( s.A i s.939 ) ale odkąd wyszły C2D i C2Q wybór był oczywisty i żaden Phenom tego nie zmieni.

Pozdrawiam

Phenom X4 jest tylko lepszy od Quada w tym że mniej się grzeje i mniej prądu ciągnie, jeśli chodzi o wydajność to Quad jest wydajniejszy od Phenoma, nawet O/C Phenoma jest kiepskie.

Sklep http://www.sirius.pl

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Socket 775 8192kB L2 OEM - 821 zł

Patriot Extreme DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 (PDC24G6400LLK) - 430 zł

Microstar GeForce 8800GT OC 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI - 1002 zł

Microstar P35 Neo2-FIR - 375 zł

Corsair CMPSU-450VXEU 450W ATX PFC - 220 zł

~ 2840

w styczniu 2009 r. kupie jeszcze jedną 8800 GT i mam kompa na 2 lata :smiley:

No to do stycznia 2009 będziesz musiał zmienić płytę główną bo na P35 odpalisz jedynie CrossFire.

Pod SLI najlepiej kupić płytę na N680i lub ( jak wyjdzie :slight_smile: ) N780.

Na P35 kup sobie na razie 8800GT a za rok sprzedasz i kupisz coś mocniejszego.

Zasilacz na mocniejszy: http://zenfist.pl/corsair-cmpsu520hxeu-520w-p-1486.html

Lub skuś się na jakiś model Tagana, Corsair na zenfist.pl z odpinanymi kablami :wink:

a bym zapomniał , jakie chłodzenie na tego Quad proponujecie ?

jakich testach ?? owy Amacrox ciągnie nawet w crossfire słynne 2900XT.

jakieś konkrety ?? masz na mślii UAC ?? czy system zarządzania prawami do plików ?? owszem amatorowi może sprawić małe problemy ale, osobiście znam faceta który ma ponad 80 lat i pracuje na Viście ;-).

patrioty llk robią na cl 5 i bodaj 2,3V 1Ghz w standardzie.

tutaj przegiąłeś :-), można wywnioskować iż by antyvir w trybie rt, s&d reg controler itp - które notabene prawie wcale nie obciążają ani proca ani pamięci (tutaj może być kwestia doboru antywirusa i jego konfiguracji - jeśli używasz nortona z domyślnymi ustawieniami to nie ma się co dziwić). pozostałe wymienione pozycje to pomyłka. nie wspomnę już o połączeniu internetowym - hehehehehe

to jest kiepskie rozwiązanie, ze względu na wydajność 80,120 - WD RAPTOR 160GB.

kwestia jest bardziej skomplikowana chociażby współdzielenie rejestrów.

http://zenfist.pl/thermaltake-v1-clp0401-p-1723.html

Dobre jest to chłodzenie ? :slight_smile:

ten powinien być ok:

http://zenfist.pl/scythe-mugen-scinf1000-p-1653.html

ale ja nie chce chłodzenia na 1/4 obudowy :expressionless: chce coś małego, miedzianego, ładnie wyglądającego przy podświetleniu, bo kupuje obudowę z boczną szybą :slight_smile: i tak do 200 zł co proponujecie ? ale żeby dobrze chłodził proca :slight_smile:

Ja proponuję Scythe Ninja Lub Mugen/Infinity.

http://www.nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.157 Test na NVISION.pl “45 zasilaczy w praktyce”. Polecam zajrzeć na stronę 51 i zobaczyć rzeczywistą moc tego zasilacza Amacrox ( drugi od dołu :smiley: ).

Jeżeli ta konfiguracja z 2900XT w CF zamyka się w 325W to czemu ma tego nie pociągnąć.

Po prostu dla mnie na Viście pracowało się gorzej niż na XPku, więc siedzę nadal na tym systemie i czekam na następce Visty. To super że znasz 80cio letniego dziadka który śmiga sobie na kompie. Ja też znam osoby które młode nie są a na kompie sobie spokojnie radzą. Jak ktoś siedzi dłużej na Viście i się do niej przyzwyczaił to oczywiście będzie ją zachwalał. Jak dla mnie jest to marketingowy bubel który wciskają klientom na każdym kroku ( np we wszystkich laptopach ) , lecz ja się w niego nie pakuję. Wystarczy poczytać również opinie w necie, lub sobie kilka dni na nim podziałać. Niema się jednak co rozwodzić nad systemem ponieważ każdy ma prawo kożystać z systemu który mu najbardziej odpowiada, dla jednych będzie to Vista, a dla innych XPek, Linux , Server 2003, 98SE itp.itd.

Faktycznie zapomniałem że Patrioty tak mają iż producent deklaruje również inne taktowania ( 533MHz 3-4-2-2, 667MHz 4-10-3-3, 700MHz 4-12-3-3, 800MHz 4-12-4-4, 5-5-5-15 przy 1000MHz), różnica jest pewnie tylko taka że do 4-4-4-12 800Mhz potrzebuje ok 2V a do 5-5-5-15 1000Mhz ok. 2,3V ( tak jak to stwierdziłeś wcześniej ), a takie sztuczki to potrafi 99% pamięci które kupisz w sklepie ( ważne są przede wszystkim moduły zastosowane na pamięciach ).

.

Tak HE HE HE Panie wszechwiedzący. Pisz wyraźnie o co Ci chodzi i czytaj ze zrozumieniem. Piszę przecież że chodzi o “skanowanie kompa Antywirem” a nie o to że antyvirus jest włączony w tle. Może mi jeszcze powiesz że skanowanie całego kompa programem antywirusowym obciąża tak samo procesor co jego rezydentna ochrona w tle ?? Zrozum że jest wyraźna różnica wydajności systemu i aplikacji pomiędzy C2D a C2Q. Jak byś trochę posiedział na obydwu prockach to byś miał pojęcie o czym mówię, a tak pozostaje Ci tylko pisać “hehe”.

Jeżeli chodzi o resztę to:

Tak Raptory są szybkie, ale do tego głośne, bardziej się grzeją i są zdecydowanie droższe. Dwa dyski Sata2 z NCQ połączone w Raid-0 napewno bedą szybsze od pojedynczego zwykłego twardziela, a jak by wypadły w porównaniu z raptorem to nie wiem bo nigdy takiego porównania nie robiłem.

Nadal jednak pozostaje kwestia że Quad jest szybszy od Phenoma.

Koniec tej dywagacji. Nie zamierzam się dalej wdawać w jakieś dyskusje bo tylko odbiegamy niepotrzebnie od tematu.

Domador > Na procka kup Scythe Ninja lub Infinity/Mugen i przesmaruj go pastą Zalman ZM-STG1. A jak będziesz jeszcze chciał powalczyć trochę z temperaturą to dokup drugi wentylator na radiator procka.

A tego Thermaltake i inne wynalazki sobie daruj bo może i wyglądają żeśko ale chłodzą średnio.

Jak chcesz coś co ładnie wygląda i rewelacyjnie chłodzi to weź Scythe Ninja.

Pozdrawiam

Daje 9 na 10 za taką kasę można złożyć coś lepszego. Ale komp niczego sobie.

Sory za odkop, ale… Dlaczego?

32 bitowy system Windows XP/Vista będzie widzieć 3-3,5GB ramu, 64 bitowy Win rozpozna poprawnie, a Linuxy od dawna radzą sobie z 4 w górę.

Proszę nazwać temat konkretnie.

Aaa, o ram chodzi :wink: Dzięki.