Komputer za 2800 zł, Proszę o ocenę!

Witam złożyłem oto taki Komputer planuje go kupić około 20 stycznia :wink: Dysk mam i napędy :wink: jedynie obudowę muszę dokupić :smiley:

proszę o ocenę końcową skala 0/10 :stuck_out_tongue:

Nie będe oceniał… Zasilacz proponuje zmienić na Amaroxa lub Cheftec.

Windowsa będziesz potrzebował 64 bitowego, chyba że używasz Linuxa, na pamięciach 2x2GB może nic nie podkręcisz.

sprzęt ok, nic dodać nic ująć ;-).

Cóż, komputer niczego sobie, ale jedynie zasilacz innej firmy.

corsair to dobra marka.

http://zenfist.pl/corsair-cmpsu450vxeu-450w-p-1654.html

Kieruje się opinią , że jest bardzo cichy i dobry , no i oczywiście tani :slight_smile: ale jakie jeszcze zasilacze proponujecie :?:

tobi ja nie kręcę pamięci bo po co i na pewno poczuje różnice bo teraz mam DDR 512 MB :expressionless: a Windowsa sobie kupie :slight_smile:

Corsair to bardzo dobra marka chodź w tej cenie masz równie dobrego OCZ ale 500W

ps. co wy wszyscy myślicie że zasilacze kręcą się wokół zasilaczy z pasywnym PFC??

Jak chcesz go w przyszłości kręcić to zasilacz mocniejszy, nawet 600W nie zaszkodzi. Polecam firmy BeQuiet, Chieftec, Tagan, Zalman.

Jak planujesz podkręcić proca to z procem podkręcają się pamięci.

Ale XP Pro x64 nie polecam, pod Vistę raczej spotkasz więcej sterów.

Zasilacza nie zmieniaj, jest robiony w fabrykach Seasonica.

po to są dzielniki by obracać się na oryginalnym taktowaniu pamięci.

Tobi a opłacało by się zamiast tego proca co mam obecnie w tym zestawie zmienić na

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Socket 775 8192kB L2 OEM - 821 zł :?: :roll:

jak pracujesz w maya,3d studio, cad, obrabiasz video itp to tak jeśli nie to nie opłaca się:P

a typu pakowanie plików w WinRAR, skanowania komputera programem antywirusowym , otwieranie rożnych zakładek okienek , wszystko zżera proca i czy na Quad będzie mniejsze zużycia procesora :?: czy na Core 2 Duo :?:

Pozwolę się do końca nie zgodzić, bo:

AMD - maya,3d studio, cad, gry, Vista :smiley:

Intel - obróbka wideo

Nie ma procesora, który będzie równie wydajny we wszystkim. Intel jest bardziej zoptymalizowany pod obróbkę wideo, natomiast procesory od AMD są od początku procesorami graficznymi, dlatego zawsze będą sobie lepiej radzić z grafiką 3D (gry, programy graficzne i inżynierskie). Mając Athlona nie trzeba mieć 2GB ramu, aby Vista dobrze chodziła. wystarczy połowa. Vista to tak naprawdę graficzna nakładka na XP. Oczywiście, jeśli ktoś lubi grać, to im więcej ramu tym gra lub program będzie działać szybciej i płynniej.

Domador

Zmień płytę główną na inną. Np na Gigabyte P35-DS3R (w testach dobrze daje radę, jest wydajna)

Poczekaj do lutego z zakupami. Zapłacisz ze 200zł mniej za grafikę. W lutym wchodzi GF9, więc Twoja poleci w dół. :slight_smile:

Core Nie warto ładować kasy w Quada, bo zmarnujesz kasę. Core2Quad to nic innego jak dwa C2D sklejone w jeden procesor, więc teoretycznie powinien być 2x wydajniejszy niż C2D, ale tak nie jest i nie będzie. Wzrost wydajności będzie, ale nie taki, aby za to przepłacać. Lepiej wziąć mocniejszy C2D niż niepełnosprawnego Quada. Quad to chwyt marketingowy Intela.

Zadania, które wykonywać będziesz na tym sprzęcie nie potrzebują nawet C2D. Dobry Antywirus nie zjada dużo zasobów. Np. Nod32 :smiley: choć podobno Avira skuteczniejsza. Wydajność aplikacji zależy przede wszystkim od ilości RAMu.

Ja nie pisze że corsair to zła marka. Zasilacz powinien być przede wszystkim cichy i musi dobrze sprawdzać się podczas tuningu peceta.

Mi się zawsze wydawało, że stabilność pracy zasilacza jest głównym miernikiem jego jakości. :slight_smile:

kochani odpowie mi ktoś na poprzednie pytanie ? :!: :frowning:

A i Amd i nawet AMD Phenom nie dorasta do pięt Intelowi we wszystkim nawet w grach :smiley:

AMD Phenom Quad-Core 9700 Socket AM2+ BOX - 1048 zł

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Socket 775 8192kB L2 OEM - 821 zł

i Intel pokonuje tego AMD :wink: a jest tańszy o 220 zł

a nie mówiąc o nowej serii procesorów intela

Phenom jest układem nie do końca udanym, ale na pewno jest lepszy niż Quad, ale jeśli sugerujesz się jedynie ceną to przykro mi. Poza tym porównujesz nowy prawdziwy układ 4-rdzeniowy AMD ze sklejką dwóch intelów na jednym waflu (Quad) =D> , którego moża kupić od ok. pół roku. AMD Phenom możesz porównywać z Intel Penrynem , ale nie z Quadem. Trochę więcej rozeznania w temacie. :slight_smile:

Za 821zł, czy ile tam możesz mieć Athlona X2, który rozwali tego Quada na łopatki. :smiley:

Jeśli czytałeś z uwagą moje posty i nie doszedłeś do wniosku, że nie warto brać Quada, to cóż mogę powiedzieć? :x

I przede wszystkim nie siej fermentu, jak się nie znasz na temacie. :mrgreen:

żaden Athlon nie rozwala Quada pokaż mi testy :hahaha: ty chyba w innym Świecie żyjesz :lol: