Komputer za 3.500 zł!

Witam,proszę o opinie tego zestawu https://www.x-kom.pl/lista/qdeng9x3e
Cały zestaw na promocjach kosztował 3100 zł (z dostawami)

Do lajkowania kotów na fejsie wystarczy.

Buda ma słabą wentylację, będzie ciepło w środku.

O obudowie gom Ci napisał, i popieram to.

Ze swojej strony dodam jeszcze, że procek jest lipny, 6 fizycznych ma wydajność porównywalną z 4 fizycznymi i 8 logicznymi. Czyli lepiej 3100/3300 czy jaki tam będzie tanio i za to np. szybszy RAM, bo 3000 to tak do starszych serii raczej, które miały problemy z wyższymi. 6 rdzeniowy, bez HT, i tak wymienisz, wiec albo tanio 3100, albo drogo 3600/5600. :wink:

@traktor121

To cie powinno zainteresować

Z tego co zrozumiałem, to @traktor121 już kupił, a nam pozostaje ocenić jego wybór.

Ogólnie zestaw dupy nie urywa i w podobnej cenie mógłbym dać połowę zestawu lepszej jakości z zasilaczem na czele…

Co do samej obudowy jest ok w tej cenie… ale warto w przyszłości dokupić dodatkowe jakieś wiatraki na górę i przód lepszej jakości.

Ważne, że płyta główna jest rozsądna, a nie kolejny klon oparty na DS3H. Przynajmniej jest jakaś szansa na rozwój (np. 5600X w przyszłości).

Do czego jest to zestaw PC? Jeżeli do gier sensowniej wyjdzie Intel.
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/zd6g4esjf jeżeli chcesz taniej to zostań przy chłodzeniu BOX.

  • G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegi
  • SilentiumPC Signum SG1 TG
  • Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000
  • SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze
  • SilentiumPC Spartan 4 Max 120mm
  • ASRock B460 Phantom Gaming 4
  • Intel Core i5-10400F
  • PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6

Dzięki za opinie. Jeżeli chodzi o zestaw to mam świadomość,że w wrześniu szło kupić lepszy,lecz mogłem dopiero teraz kupić a ceny nie rozpieszczaja :frowning:
@anon67650823 @Quassar Właśnie kierowałem się,aby podzespoły były “lepszej jakości”-czyli płyta główna,która bedzie trzymała stabilność oraz więcej portów. Grafika-w wersji od MSI Gaming x-z tego co się orientuje to ma dobre chłodzenie,nie jest głośna,co dla mnie jest ważne. Cooler-Chłodzenie Fortis 3 do 3500x bez podkręcania,wiem że starczy fera 3,ale zależy mi na dobrych temperaturach. Oszczędziłem na obudowie (ponoć dobre opinie,wiem że jest wersja cała z meshu),lecz są w niej zamontowane 2x wentylatory Sigma Hp 120 i mam zamiar dodać jeszcze jeden. (1x tył 2x przód)
@Gajwer Komputer zakupiony,lecz mogę zwrócić (przyjdzie w pon) Grafikę,procek,cooler,dysk. Komputer do gier z zastosowaniem szkolnym (Pakiety Office,Wirtualne maszyny,MySQL Workbench)
Jeżeli chodzi o karty AMD,to już nie chce po rx460 4gb,wieczne crashe gierek (sterowniki testowane)