Komputer za 3200

Witam,

Składam komputer za 3200zł jak w temacie, złożyłem go na esc i za pomocą tematów na tym forum, chciałbym wiedzieć czy dobrze został złożony, i co polecacie.

Procesor Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 739 zł

Płyta główna AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/ 549 zł

Pamięć RAM GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Play 180 zł

Dysk twardy Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 190 zł

Karta graficzna Asus Radeon HD6950 DCII 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 1069 zł

Nagrywarka DVD Liteon iHAS224 SATA LightScribe (black) 99 zł

Obudowa Aerocool VX-R Battle Edition (b/z) 199 zł

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 239 zł

cena brutto: 3264 zł

co tak słabo z tym zasilaczem ? daj mu przynajmniej z 600-650W dobrej firmy to i będzie taki przyszłościowy nawet :slight_smile:

Czytałem że ten bardzo dobry i starczy nawet na Oc

pocztex , no bardzo ładny zestaw. możesz kupować, tylko sprawdź czy ten model HD 6950 można zmodować na HD6970. Co do zasilacza to wystarczy spokojnie, nie słuchaj tego wyżej :stuck_out_tongue:

@szotek

Tak da sie zchmodowac : ) Nio z gory dzieki.

procesor -> tak

płyta ASRock -> nie - nie wiem dlaczego na nią padło i ci jest potrzebne 3 gniazda na grafikę czy będziesz z tego korzystał jeśli tak to zasilacz na mocniejszy

RAM -> Tak

Dysk -> może być ja polecił bym WD (kwestia gustu)

Grafika -> tak

Nagrywarka -> nie -> jakąś LG

obudowa = kwestia gustu

zasilacz jeśli jedna karta -> tak -> jeśli 3 karty -> za słaby

Nagrywarka a jaka polecasz?

Ta karta jest taka duza ze zajmuje chyba 2 sloty, a drogiej chyba nie bede dokladal.

nagrywarke np LG GH22LS50

Nie chodzi mi ile zajmuje do tej płyty co powiedziałeś możesz wsadzić 3 jednakowe karty graficzne firmy ATI aby zwiększyć ich moc obliczeniową i czy z tego będziesz korzystał.

ok dzieki, nie nie bede, tak sadze :slight_smile:

Zestaw jest fajny ale biorąc go w takiej cenie ja bym zainwestował w najmocniejszy procesor jaki jest aktualnie na rynku na podstawkę, którą masz na wybranej przez siebie płycie głównej czyli LGA 1155. Ja bym wziął procesor Intel Core i7 2600K. Różnica w cenie to zaledwie 250 zł. Jest on znacząco szybszy, a w OC wyciąga o wiele więcej. Najważniejsza różnica to ta, że 2500K nie ma technologii HT, a 2600K ją właśnie posiada (choć nie wszyscy się tą technologią zachwycają). Procesor to podzespół, który w przyszłości jest najmniej opłacalny do wymiany gdyż z reguły jest najdroższym podzespołem dlatego w Twoim przypadku wziąłbym najlepszy.

Możesz np. wziąć kartę Radeon HD 5870 (ok 750 zł), która jest minimalnie gorsza od HD 6950 i to zrównoważyło by cenę do 3200 zł.

Tutaj cennik tego zasilacza

http://www.ceneo.pl/11379165

Intel zapowiedział, że nowe procesory (Ivy Bridge) będą kompatybilne z podstawką s.1155, więc osobiście uważam, że i5-2500K będzie teraz najrozsądniejszym rozwiązaniem. Na pewno do gier lepiej zestaw z pierwszego postu niż i7-2600K + R6870. W przyszłości będzie można wsadzić lepszy procesor bez wymiany czegokolwiek, więc raczej szkoda dopłacać do i7.

Jeśli nie planujesz więcej niż jednej karty, możesz brać ASRock P67 Pro3. Jest sporo tańsza, a równie dobra. Osobiście do takiego zestawu wziąłbym 2x4GB RAM, nawet o niższej częstotliwości (1333MHz), różnicy nie uświadczysz, procesor i tak kręci się przez mnożnik. GoodRamy w esc.pl wyniosą 278zł.

No wlasnie sie zastanawiam czy kiedys bede dokladal grafe, tez sadze ze corea i5 narazie mi starczy. Ale jak bede dokladal grafe to musze se zasilacz tez nowy kupic. hm. A te goodram to i tak kosztuja tylko 190zl to co to za roznica.

jeśli od początku nie zamierzasz pracować na wielu grafikach tylko później dokładać to się raczej nie będzie kalkulować (o ile tego nie będziesz chciał robić na drugi dzień).

Grafiki aby prawidłowo współpracowały ze sobą muszą być identyczne a wiec jeslli np za 2 lata będziesz chciał dołożyć grafikę to ona i tak będzie leciwa i pojedyncza owa grafika będzie ci spełniała co owe dwie a dojdzie ci też wymiana zasilacza).

Ja od jakiegoś roku czasu siedzie na laptopie a jak gram to aby na xbox, komputer stacjonarny wystawiłem na strych. Ma w nim w SLI 2x 8800GT przyrost mocy obliczeniowej GPU jest odczuwalny ale zapotrzebowanie na prąd jeszcze bardziej