Komputer za 3500-4000 zł i osprzęt

Więc już w miarę wiem, na co się zdecydować, jedyną wątpliwość mam, jeżeli chodzi o dysk twardy. Nie mam zamiaru bawić się w macierz RAID 0, bo przy awarii jednego z dysków grozi to utratą danych. Więc zastanawiam się nad:

  • HDD SAMSUNG 1TB HD103UJ 7200 SATAII 32MB ASAP

albo

2 dyski HDD SAMSUNG 640GB HD642JJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

Cena wychodzi prawie tak sama, tyle że przy dwóch dyskach powierzchni jest trochę więcej, no i jak się zepsuje (kiedyś) jeden, to drugi będzie chodził. Minus jest taki, że 1 TB dysk ma 32 MB cache, a dwa 640 GB po 16 MB.

Druga sprawa jest taka, że będę kupował też monitor, myszkę, klawiaturę i być może głośniki

Na monitor już w zasadzie się zdecydowałem - wybierałem wśród 19 i 20 calowych (większy się nie zmieści) z tunerem telewizyjnym i raczej tylko wśród marki LG. Znalazłem coś takiego:

http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-20-lc … 35727.html

Kosztuje 800 zł, ale wyposażenie ma imponujące. Zdążyłem już nawet przejrzeć do niego instrukcję obsługi i jestem prawie zdecydowany. Co sądzą o tym forumowicze?

Będę kupował też mysz i klawiaturę (obie kablowe) i głośniki (2), ale tutaj prosiłbym o jakieś podpowiedzi. Nie muszą być to jakieś super drogie rzeczy, do tej pory korzystam z myszy z hipermarketu i nie narzekam. Klawiatura musi być jak najbardziej płaska, ewentualnie głośniki mogą być trochę lepsze. Ważne, żeby całość była w granicach 250-300 zł.

Myszke A4-techa X750BF + dobrą podkładkę, klawiaturę logitecha ultrax premium, głośniki genius hf 1250x.

16mb catche to już bardzo dużo, a te oba modele dysków twardych mają bardzo podobną wysoką wydajność.

Co do monitora to ja tam jednak nad zwykłym monitorem np 22 calowym + tunerem na pci/e się zastanawiał.

Większy monitor niż 20 cali to się na pewno nie zmieści, podobnie głośniki, więc Geniusy odpadają - będzie trzeba wybrać Creative Gigaworks T-20. Co do klawiatury, ten Logitech wygląda jak dla mnie nienajlepiej za tę cenę, choć muszę przyznać, że tego posta piszę na innym wysłużonym Logitechu i trzyma się nieźle :smiley: Myszki A4-Tech podobnej do tej, którą podał Mariosti używam w laptopie i jestem bardzo zadowolony. Ale i tak w większości gier gram na klawiaturze, więc nie mysz nie gra aż tak ważnej roli.

W związku z tym, że w ciągu miesiąca ceny poszybowały niesamowicie w górę, na 90% będę jednak kupował ten zestaw w sieci. W związku z tym mam pytanie, w którym sklepie internetowym, gdzie składają zestawy, najlepiej teraz kupować. Przejrzałem oferty znak.pl, Apollo i Siriusa i są podobne, ale trudno się zdecydować na konkretny, np. znak ma w sieci dużo złych opinii. Nie wiem też, jak jest z dostępnością podzespołów w poszczególnych sklepach. Nie zawsze to, co na stronie internetowej jest oznaczone jako dostępne, jest dostępne w rzeczywistości. W dodatku w Siriusie nie mają karty dźwiękowej Asus Xonar DX.

Są jeszcze inne sklepy internetowe godne polecenia oprócz tych trzech? W ostateczności udam się do Komputronika, który ma oddział w moim mieście - Toruniu. Trochę się tam przepłaca, ale za to obsługa jest na wysokim poziomie.