Komputer za 5000 zł

Jak w temacie.

A jest możliwość dostawy? I czy można negocjować cenę?

Skoro nic nie wymagasz oferuję Ci gamingowegolaptopa z super wydajnym prockiem c-60 :wink:
Opisz co i do czego, tak na oko pewnie Ryzen 5, 2070 i 16 GB Ram by wypadało.

Komputer oraz mozna negocjować do 200 zł i dostawa sie nie liczy do koncowej ceny zestawu.

Um więc komputer ma służyć do gier. Ma być wszystko czyli obudowa, zasilacz itp. I cena oczywiście 5000 z małą negocjacją ma być to komputer na przyszłośćiowe oraz teraźniejsze gry.

Dobra to na poważnie w jakie gry obecnie grasz? Co robisz poza grami? Ze wszystkim czyli z monitorem czy nie?

Jak sama jednostka i za 5k to coś takiego:

Generalnie teraz gram w war thunder oraz cs go i takie gry tego typu. Chciałbym grać w gta 5, oraz jakieś starsze może. Ale takto w najnowsze tytuły przy okazji wymagające.

Jak wyżej. Uciagnie nawet AC Odyssey na 60FPS w Ultra.

Jedyna uwaga, to może odrobine, tak z 600+ zasilacz, ten jest dobry, ale podobno 50% obciążenia najlepiej mieć;)

Nie słyszałem takiej teorii, podobno do 80% takim zasilaczom Lotto ile ma zużycia.

Nie tyle teorii co fakcie, jeżeli popatrzysz na tabliczki sprawności np. tych 80+, to przy 20% będzie np.81, 50-84% a 80-82% :slight_smile: W dużej części tak wyglądają te dane.

To w teorii jest niby prawda, ale po choinkę kupować zasilacz np. 700W do kompa, który ciągnie 350w? Ekonomicznie nieopłacalne. Obliczasz teoretyczne, maksymalne obciążenie podzespołów i kupujesz zasilacz tak o 100W mocniejszy. Producenci zasilaczy tylko zacierają ręce przy takich teoriach, a tak naprawdę do większości składanych zestawów powyżej mainstream, 600W to optymalna wartość. Dla 1-2% sprawności nie ma co dopłacać.

Czyli jaki zasilacz mam kupić ?

Ten co w zestawie bo i tak ma zapas ze 100W. Ewentualnie jak starczy kasy to możesz kupić ten sam tylko 650W (wg mnie bez grama sensu), czyli: