Komputer za 900 zł - parę pytań

Witam, zainteresował mnie ten film https://www.youtube.com/watch?v=jhORHEKUywk&t i chciałbym złożyć taki komputer, jednak ceny niektórych podzespołów wzrosły i pomyślałem o moim starym komputerze, a dokładnie o jego zasilaczu, obudowie oraz (jeżeli to możliwe) kostkach ram, które mógłbym wykorzystać…
Prędzej jednak chciałbym się upewnić, czy nie byłoby z tym jakiegoś problemu.
https://support.hp.com/pl-pl/document/c00838865

Rozumiem że sprzęt złożony w tym materiale jest w porządku, i starczy na jakiś czas - do momentu kupna innej karty graficznej, kostki ram. No ale właśnie, czy ta płyta główna ma jakieś ograniczenia, które po jakimś dłuższym czasie gdy będę chciał np. zmienić kartę graficzną, dadzą o sobie przypomnieć - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi?

Nigdy nie byłem “PC Master Race”, jednak nie chciałbym za te pięć lat dać sobie (przysłowiowego) siana z grami. xD

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Za tyle lepiej się sprawdzi jakie APU AMD.
Ja mam A10-5800k - na tym od razu można nieźle pograć, znajdź jakiś podobny układ, nowsze powinny być mocniejsze.
Z resztą bebechów powinieneś się zmieścić bez problemu.
Jeżeli nie masz własnego systemu to rozglądaj się za czymś poleasingowym, dokładając niewiele dostaniesz już i5 z nowym legalnym systemem.

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=298960 + używany hdd 500-1000GB lub 150-200zł extra za nowy. Dopiero po dokupieniu karty graficznej gtx 1050Ti lub wyżej zyskasz komputer do gier. W obecnej formie tylko mniej wymagające gry uruchomisz i to na zmniejszonych ustawieniach graficznych.

GTX660 doskonale sobie radzi a używki dostaniesz bez problemu za te 3 stówki.

Trochę drogo jest w tym sklepie.

Wielkie dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

daras28-82
O dokładaniu (w chwili obecnej) nie ma mowy, najbardziej zależy mi na tym bym mógł zagrać w gry, które już posiadam - w jedne gram znośnie (np.Metro 2033), a inne w ogóle nie mogę uruchomić (np.Wolfenstein: The New Order). Posiadam aktualnie laptopa, który nie wspiera nowszej wersji opengl.
Dla mnie komfort w graniu zaczyna się już od 20 klatek wzwyż, na ludzkich ustawieniach (a nie zaniżanych dodatkowo w pliku konfiguracyjnym, w rozdziałce czasem nawet 640x480 w 15fps (Wiedźmin 2. xD).

Longhorn2009
Strzelam że są to podobne bebechy jak w zestawie z filmu, i kurcze cena jest zadowalająca - dzięki za to. :smiley:

daras28-82
Z używkami różnie bywa, ja jestem początkujący jeżeli chodzi o składanie blaszaka, wolałbym się za jakiś czas nie rozczarować. xP

PS. Zasilacz (jeżeli byłby sprawny, musiałbym sprawdzić) byłby dobry i obudowa z mojego starego komputera? Za te pieniądze kupiłbym nowy dysk.

[quote=“daras28-82, post:4, topic:530668, full:true”]
GTX660 doskonale sobie radzi a używki dostaniesz bez problemu za te 3 stówki.
[/quote]Za ~400 zł z kodem VISA kupi się nową 1050 2GB.

[quote=“Papo100, post:6, topic:530668”]
PS. Zasilacz (jeżeli byłby sprawny, musiałbym sprawdzić) byłby dobry i obudowa z mojego starego komputera? Za te pieniądze kupiłbym nowy dysk.
[/quote]Podaj dokładnie model. Z obudową nie powinno być problemu, ale z zasilaczem z wiekowej konfiguracji już może być.

Zapytałem również o obudowę, bo chciałbym mieć pewność, że płyta główna jak i inne komponenty będą do niej pasować. xP

Wiem wiem, ładnie zakurzony - już od 7 lat z niego nie korzystam. xD

[quote=“Papo100, post:8, topic:530668”]
Zapytałem również o obudowę, bo chciałbym mieć pewność, że płyta główna jak i inne komponenty będą do niej pasować. xP

Wiem wiem, ładnie zakurzony - już od 7 lat z niego nie korzystam. xD
[/quote]Obudowa może zostać. Zasilacz do wymiany.

Nie koniecznie, APU uciągnie bez problemu.
Dopiero przy dołożeniu mocniejszej grafiki trza by go zmienić.

Wystarczy w taki sposób sprawdzić zasilacz, by się upewnić że jest sprawny?

Jak ma się potem okazać, że jest wadliwy to wolę już kupić nowy - dysk na bank kupię nowy, bo ten w tym komputerze jest zasyfiony różnymi plikami, a kto wie czy i nie wirusami… wydaję mi się, że nawet gdybym zrobił porządny format, to dysk przez te śmiecie się trochę zjechał i nic by to nie dało.

Te zasilacze akurat są bardzo dobrze zabezpieczone więc nie ma obawy ale jak chcesz wydać kasę to nie żałuj sobie.
Zawartość dysku świadczy o jego jakości?

Nie wiem, wiem natomiast że podobno częste formatowanie “skraca żywot” takiego dysku, a parę ich było - słychać jak mieli i nie wiem, czy warto oszczędzać na dysku.

W określonych warunkach i dotyczy to dysków SSD.
Sprawdź dysk Crystal disk info i HD tune, jak nie wywali błędów to nie musisz go wyrzucać.
Słychać jak mieli bo mechanika pracuje, zapewne wskutek pofragmentowania plików.

[quote=“daras28-82, post:11, topic:530668”]
Nie koniecznie, APU uciągnie bez problemu.
Dopiero przy dołożeniu mocniejszej grafiki trza by go zmienić.
[/quote]*niekoniecznie
Uciągnąć, to i uciągnie nawet i7 i 1070 niekręcone, ale nie o to chodzi. Jak widzimy, PSU nie był używany 7 lat. Chociaż Delta, to markowe zasilatory i nie ma ich na czarnej liście, wolałbym jednak pracować na czymś na gwarancji. Szkoda by było, jakby stary grat pociągnął za sobą części dopiero co kupione.