Komputer za ok 1500PLN

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego komputera w granicy (dość płynnej) 1500zł. Złożyłem zestaw, ale na pewnych komponenty są mi obce, a niektóre, jak wyczytałem z poprzednich tematów, nie są przez Was polecane. Dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie na ich temat i proszę o pomoc w doborze właściwych komponentów. Dodam, że komputer będzie do zwyczajnego użytku domowego z grami włącznie (Wiedźmin, Assassin’s Creed), ale bez zaawansowanej zabawy zdjęciami, filmami, animacjami 3d etc. Możliwe jest również oc, ale wolałbym by nie pociągnęło to za sobą dodatkowych kosztów związanych z chłodzeniem. Najlepiej by było jakby się udało wszystko w małą skrzynkę zmieścić.

Procesor:

Nie wiem dlaczego, ale upodobałem sobie AMD. Ale prawie każdy z Was poleca Intela. Czy naprawdę te procesory są lepsze w tej cenie? A wybrałem

AMD Athlon 64 X2 4000 albo 4800 (200-280)

Płyta główna:

Na pewno mała by weszła do małej obudowy i z pasywnym chłodzeniem, ale nic poza tym nie wiem.

RAM:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 (200)

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz (200)

W poprzednich tematach czytałem że są polecane właśnie te pamięci.

HDD:

Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) albo 500GB (250-350)

Interface, cache, NCQ, opinie na komputroniku, ale słyszałem że z dyskami to zawsze jest różnie. Wielkość zależna od funduszu.

Karta graficzna:

Kompletnie się nie znam, wiem tylko że musi mieć cyfrowe wyjście do mojego monitora, nowy interface PCI-E, chciałbym by miało pasywne chłodzenie, a wybrałem kierując wymagania gier które wymieniłem.

GeForce 8500 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI (PCI-E) (200)

Radeon 2600 Pro Gigabyte 512MB 2xDVI & TV (240)

Karta muzyczna:

Do zestawu 5.1, ale i tak dużego wyboru nie ma chyba.

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM (79)

Karta sieciowa:

Możliwość podłączenia się pod WiFi jak i zwykły kabel. Może jakiś Pentagram (tak jak mój router)?

Napęd optyczny:

Czy interface jest tutaj ważny? Na razie zatrzymam się na zwykłej nagrywarce DVD i tutaj też wolne propozycje

Pioneer DVD+/-RW DVR-212D bulk black (Serial ATA) (100)

Samsung DVD+/-RW SH-S182D bulk black + soft (100)

Asus DVD+/-RW DRW-1814BLT LightScribe BOX black (Serial ATA) (110)

Obudowa:

Nie wiem czy tutaj jakaś wiedza potrzebna, ale oby jak najmniejsza i czarna.

Zasilacz:

Zero wiedzy, aby pociągnął ten zestaw.

Chłodzenie:

Jak już zaznaczyłem, chciałbym mieć pasywne chłodzenie na płycie głównej i karcie graficznej ze względu na hałas. Ale myślę że nie byłoby dużego problemu jakbym dorzucił wentylatorek z tyłu obudowy. Myślałem również o chłodzeniu dysku twardego.

Arctic Cooling Fan Pro TC (10) //i znakomite recenzje na komputroniku

PENTAGRAM FREEzONE HP-Silent (50)

Z góry dziękuję za pomoc.

Najlepiej SATA.

  • wybierz to albo DVR-215D

temat niżej:

viewtopic.php?p=1487419#p1487419

nie bierz nic na AMD bo się po prostu nie opłaca

E2160 200zl

Abit ip35-e 300zl

8600gt palit sonic + 330zl

amacrox warrior 450 170zl

Seagate Barracuda 250GB 7200.10 16MB 220zl

Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 170

Lg z lighscrible 110zl

i jakas obudowa 100

Procek po podkredce bedziesz mial gdzies 3ghz. (zecz jasna na chlodzeniu boxowym) :slight_smile:

Nie pakuj sie w AMD zal kasy. :slight_smile:

za 230zł jest WD Caviar 320GB WD200AAKS więc kupno tego dysku nie ma sensu :wink:

Modecom MC-400 - to samo w innej obudowie a taniej o 40zł

jak się logicznie upchnąć to starczy bez problemu na 8800gs 384mb od gainwarda - będzie 2x wydajniej niż na 8600gt :slight_smile:

Procesor:

Ok, do E2160 z oc mnie przekonaliście.

Płyta główna:

Hmm, w sumie dalej nie wiem, dwa przykłady i nie mogę wywnioskować na co zwrócić szczególną uwagę i z jaką płytą mój zestaw będzie się ładnie kręcił. Może jakieś wskazówki? No i ciągle ta niewielkość jest ważna.

RAM:

Na razie zostanę przy Patriotach.

HDD:

Seagate trochę za drogi jak na ilość miejsca, a WD ma 8MB cash i brak NCQ, wydaje mi się że byłaby różnica w testach między WD a tymi moimi Samsungami. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Karta graficzna:

Gainward GeForce 8800GS za 450zł to jednak chyba przy drogo jak na mnie, a nie wiem czy aż takiej karty potrzebuję. W dodatku początkowo myślałem o pasywnym chłodzeniu, a podane karty tego nie mają, ale może z doświadczenia wiecie, że cicho chodzą?

Czyli w moim przypadku wybierać między 8800GS albo 8600GT Palita? Czy może coś tańszego bez wentylatora by się znalazło?

Karta muzyczna:

Jakieś inne sugestie? Może wystarczy jakaś dobra zintegrowana z płytą główną?

Karta sieciowa:

Jakieś sugestie?

Napęd optyczny:

Niech będzie w takim razie Pioneer DVR-215D.

Obudowa:

Jest coś na co trzeba dodatkowo zwrócić uwagę?

Zasilacz:

Niech będzie w takim razie Modecom MC-400.

Chłodzenie:

Czy będę potrzebował dodatkowych wiatraków w obudowie i chłodzenia na dysk?

jaką masz budę? do budy Midi-tower wejdzie płyta ATX

Gigabyte GA-P31-DS3L za ~210zł jak ciut więcej kasy to MSI P35 Neo-F (~250zł)

WD3200AAKS ma 16mb cache, jest cichy i wydajny ;] ten samsung swoją drogę też niczego sobie więc możesz brać

sieciówkę masz zintegrowaną

wychodzi 1450zł - nic lepszego za tę kasę nie dostaniesz

buda Midi-tower, jakiś Modecom / i-box / tracer za ~80zł

Wyjdzie nieco ponad 1500zł a masz spoko sprzęt zarówno do grania jak i pracy ;]

Obudowa + płyta główna:

Chciałem kupić jedną z mniejszych jakie są czyli standard raczej byłby mini-tower i micro ATX, więc Twoje propozycje odpadałyby. Chyba że nie opłaca się dla moich widzimisię rezygnować z może tańszych i lepszych płyt?

RAM:

Przy GoodRamie upierałbyś się czy Patriot też może być?

jak do kręcenia E2160 to nie przepłacałbym za Patrioty, 800MHz CL4 te goodramy zrobią więc będzie OK. Jak już to osobiście preferowałbym w tej kwocie A-DATA EE 800MHz CL4 / Goodram PRO900 (nieznacznie droższy ~200zł za 2GB)

nie bierz budy micro-atx, później tylko problemy z dopasowaniem zasilacza, zmianą chłodzenia, wentylacją itp. Wziąć Midi-Tower i nie będzie problemów z chłodzeniem, płytami głównymi itp

ja bym ci polecał Goodramy

2x DDR2 1024MB PC-800 Goodram CL 6

http://znak.pl/index.php?prid=DDR21024800Goo+CL6

CL6 przy 800MHz :roll: jak z ich krętliwością tez nie wiadomo, nie wiadomo czy wskoczą na te CL4 przy 800MHz

jak goodramy to CL5:

http://www.allegro.pl/item314747229_pam … dram_.html

polecą 800MHz CL4 4-4-4-12