Komputer za ok 1500PLN

(Adalbert) #1

Witam

Zastanawiam się nad kupnem nowego komputera w granicy (dość płynnej) 1500zł. Złożyłem zestaw, ale na pewnych komponenty są mi obce, a niektóre, jak wyczytałem z poprzednich tematów, nie są przez Was polecane. Dlatego chciałbym poznać Wasze zdanie na ich temat i proszę o pomoc w doborze właściwych komponentów. Dodam, że komputer będzie do zwyczajnego użytku domowego z grami włącznie (Wiedźmin, Assassin's Creed), ale bez zaawansowanej zabawy zdjęciami, filmami, animacjami 3d etc. Możliwe jest również oc, ale wolałbym by nie pociągnęło to za sobą dodatkowych kosztów związanych z chłodzeniem. Najlepiej by było jakby się udało wszystko w małą skrzynkę zmieścić.

Procesor:

Nie wiem dlaczego, ale upodobałem sobie AMD. Ale prawie każdy z Was poleca Intela. Czy naprawdę te procesory są lepsze w tej cenie? A wybrałem

AMD Athlon 64 X2 4000 albo 4800 (200-280)

Płyta główna:

Na pewno mała by weszła do małej obudowy i z pasywnym chłodzeniem, ale nic poza tym nie wiem.

RAM:

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 (200)

GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz (200)

W poprzednich tematach czytałem że są polecane właśnie te pamięci.

HDD:

Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) albo 500GB (250-350)

Interface, cache, NCQ, opinie na komputroniku, ale słyszałem że z dyskami to zawsze jest różnie. Wielkość zależna od funduszu.

Karta graficzna:

Kompletnie się nie znam, wiem tylko że musi mieć cyfrowe wyjście do mojego monitora, nowy interface PCI-E, chciałbym by miało pasywne chłodzenie, a wybrałem kierując wymagania gier które wymieniłem.

GeForce 8500 GT Gigabyte 512MB HDTV & DVI (PCI-E) (200)

Radeon 2600 Pro Gigabyte 512MB 2xDVI & TV (240)

Karta muzyczna:

Do zestawu 5.1, ale i tak dużego wyboru nie ma chyba.

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM (79)

Karta sieciowa:

Możliwość podłączenia się pod WiFi jak i zwykły kabel. Może jakiś Pentagram (tak jak mój router)?

Napęd optyczny:

Czy interface jest tutaj ważny? Na razie zatrzymam się na zwykłej nagrywarce DVD i tutaj też wolne propozycje

Pioneer DVD+/-RW DVR-212D bulk black (Serial ATA) (100)

Samsung DVD+/-RW SH-S182D bulk black + soft (100)

Asus DVD+/-RW DRW-1814BLT LightScribe BOX black (Serial ATA) (110)

Obudowa:

Nie wiem czy tutaj jakaś wiedza potrzebna, ale oby jak najmniejsza i czarna.

Zasilacz:

Zero wiedzy, aby pociągnął ten zestaw.

Chłodzenie:

Jak już zaznaczyłem, chciałbym mieć pasywne chłodzenie na płycie głównej i karcie graficznej ze względu na hałas. Ale myślę że nie byłoby dużego problemu jakbym dorzucił wentylatorek z tyłu obudowy. Myślałem również o chłodzeniu dysku twardego.

Arctic Cooling Fan Pro TC (10) //i znakomite recenzje na komputroniku

PENTAGRAM FREEzONE HP-Silent (50)

Z góry dziękuję za pomoc.

(Kpc21) #2

Najlepiej SATA.

• wybierz to albo DVR-215D

(piotrekplay) #3

temat niżej:

viewtopic.php?p=1487419#p1487419

nie bierz nic na AMD bo się po prostu nie opłaca

(Bartek1103) #4

E2160 200zl

Abit ip35-e 300zl

8600gt palit sonic + 330zl

amacrox warrior 450 170zl

Seagate Barracuda 250GB 7200.10 16MB 220zl

Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 170

Lg z lighscrible 110zl

i jakas obudowa 100

Procek po podkredce bedziesz mial gdzies 3ghz. (zecz jasna na chlodzeniu boxowym) :slight_smile:

Nie pakuj sie w AMD zal kasy. :slight_smile:

(piotrekplay) #5

za 230zł jest WD Caviar 320GB WD200AAKS więc kupno tego dysku nie ma sensu :wink:

Modecom MC-400 - to samo w innej obudowie a taniej o 40zł

jak się logicznie upchnąć to starczy bez problemu na 8800gs 384mb od gainwarda - będzie 2x wydajniej niż na 8600gt :slight_smile:

(Adalbert) #6

Procesor:

Ok, do E2160 z oc mnie przekonaliście.

Płyta główna:

Hmm, w sumie dalej nie wiem, dwa przykłady i nie mogę wywnioskować na co zwrócić szczególną uwagę i z jaką płytą mój zestaw będzie się ładnie kręcił. Może jakieś wskazówki? No i ciągle ta niewielkość jest ważna.

RAM:

Na razie zostanę przy Patriotach.

HDD:

Seagate trochę za drogi jak na ilość miejsca, a WD ma 8MB cash i brak NCQ, wydaje mi się że byłaby różnica w testach między WD a tymi moimi Samsungami. Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Karta graficzna:

Gainward GeForce 8800GS za 450zł to jednak chyba przy drogo jak na mnie, a nie wiem czy aż takiej karty potrzebuję. W dodatku początkowo myślałem o pasywnym chłodzeniu, a podane karty tego nie mają, ale może z doświadczenia wiecie, że cicho chodzą?

Czyli w moim przypadku wybierać między 8800GS albo 8600GT Palita? Czy może coś tańszego bez wentylatora by się znalazło?

Karta muzyczna:

Jakieś inne sugestie? Może wystarczy jakaś dobra zintegrowana z płytą główną?

Karta sieciowa:

Jakieś sugestie?

Napęd optyczny:

Niech będzie w takim razie Pioneer DVR-215D.

Obudowa:

Jest coś na co trzeba dodatkowo zwrócić uwagę?

Zasilacz:

Niech będzie w takim razie Modecom MC-400.

Chłodzenie:

Czy będę potrzebował dodatkowych wiatraków w obudowie i chłodzenia na dysk?

(piotrekplay) #7

jaką masz budę? do budy Midi-tower wejdzie płyta ATX

Gigabyte GA-P31-DS3L za ~210zł jak ciut więcej kasy to MSI P35 Neo-F (~250zł)

WD3200AAKS ma 16mb cache, jest cichy i wydajny ;] ten samsung swoją drogę też niczego sobie więc możesz brać

sieciówkę masz zintegrowaną

wychodzi 1450zł - nic lepszego za tę kasę nie dostaniesz

buda Midi-tower, jakiś Modecom / i-box / tracer za ~80zł

Wyjdzie nieco ponad 1500zł a masz spoko sprzęt zarówno do grania jak i pracy ;]

(Adalbert) #8

Obudowa + płyta główna:

Chciałem kupić jedną z mniejszych jakie są czyli standard raczej byłby mini-tower i micro ATX, więc Twoje propozycje odpadałyby. Chyba że nie opłaca się dla moich widzimisię rezygnować z może tańszych i lepszych płyt?

RAM:

Przy GoodRamie upierałbyś się czy Patriot też może być?

(piotrekplay) #9

jak do kręcenia E2160 to nie przepłacałbym za Patrioty, 800MHz CL4 te goodramy zrobią więc będzie OK. Jak już to osobiście preferowałbym w tej kwocie A-DATA EE 800MHz CL4 / Goodram PRO900 (nieznacznie droższy ~200zł za 2GB)

nie bierz budy micro-atx, później tylko problemy z dopasowaniem zasilacza, zmianą chłodzenia, wentylacją itp. Wziąć Midi-Tower i nie będzie problemów z chłodzeniem, płytami głównymi itp

(Ciupa Michal) #10

ja bym ci polecał Goodramy

2x DDR2 1024MB PC-800 Goodram CL 6

http://znak.pl/index.php?prid=DDR21024800Goo+CL6

(piotrekplay) #11

CL6 przy 800MHz :roll: jak z ich krętliwością tez nie wiadomo, nie wiadomo czy wskoczą na te CL4 przy 800MHz

jak goodramy to CL5:

http://www.allegro.pl/item314747229_pam … dram_.html

polecą 800MHz CL4 4-4-4-12