Komputer za okolo 2500-2800zl

Skonfigurowałem taki zestaw komputerowy (cena od 2500- ok. 2800zl). Zastanawiam sie nad procesorem oraz płytą główną:

1.Procesor:

Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz BOX (polecany) / Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz BOX (czu Quad sie opłaca?)

2.Płyta główna:

Asus P5Q Pro Turbo (obluguje DDR2) /

Asus P5Q3 (obsluguje DDR3) (Interfejs Gniazda pamięci DRAM: wymagane co najmniej 1, produkt dostarcza 0) <- przy pamieci OCZ DDR3 2x 1GB 1600MHz CL8 Gold tak pisze jak konfiguruje zestaw (np. na stronie komputronika) /

Asus P5E3 PRO Intel X48 (obluguje DDR3) (tutaj juz nie ma problemu z kompatybilnością ram’u: OCZ DDR3 2x 1GB 1600MHz CL8 Gold)

3.Pamiec RAM:

GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 1066 MHz CL5 /

OCZ DDR3 2x 1GB 1600MHz CL8 Gold

4.Karta graficzna:

Radeon 4870 Sapphire 1GB HDMI&DVI (PCI-E) VAPOR-X LiteBOX

5.Dysk twardy:

WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II

6.Obudowa:

NZXT Apollo Crafted Series Black - bez zasilacza

7.Zasilacz:

Corsair CMPSU-520HXEU - 520W

8.Monitor:

23’’ LG Flatron W2343T-PF

Proszę o rade z procesorem , płytą gł… jak jest z kompatybilnością Procka Core2Duo z DDR3 jeżeli ten jest bardziej opłacalny , czy nie bedzie to ze soba kolidowało ??? :slight_smile:

A to ma być konkretnie robiony pod gry, czy pod normalnego używania komputera-kożystania z neta itp?

hmm użytkowanie normalne internet muzyka przegladanie stron itp… ale również zawsze by sie w coś zagrało np Crysis czy COD 5 lub ten nowy 6 , NFS Shift , itd…

Według mnie komputer nieużyteczny.

Za 2800 zł, złożysz nowocześniejszy i szybszy komputer.

Plus do tego monitor

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsun … tml?cid=54

Yhy… Radeona HD4870 na 4770?

ani jedno ani drugie się nie opłaca. To sprzęt, który już odszedł do lamusa.

Najbardziej opłaca się w tej chwili Phenom’y II i Core i5.

To znajdź coś bardziej wydajniejszego od powyższego zestawu - pamiętaj cena nie może przekroczyć 2k.

Ale kolega chce zestawik za 2500-2800zł a nie za 2k…

Czytałeś cały zestaw autora - jaki złożył?

Zauważyłeś monitor? Czyli do 2,8k mamy złożyć kompa z monitorem.

Także ponawiam moje pytanie, czy znajdziesz mi coś wydajniejszego do 2k od tego zestawu co ja podałem?

Ja na jego miejscu nie zmieniałbym E8400 3.0GHz na Phenoma 3.0GHz kosztem znacznie gorszej grafiki, ale jak chce

Po pierwsze ten sprzęt, odszedł już do lamusa, jak zaznaczył to kolega skitles01

Po drugie procesor ograniczałby tę grafikę

Po trzecie, używanie komputera z nowszym prockiem i z lepszymi pamiątkami - w tym przypadku DDR3 - będzie najlepszym wyborem, pod względem cena/wydajność.

Phenom II X2 545 jest słabszy od Core 2 Duo E8400, to Phenom tym bardziej by ograniczałby tą grafikę, wąskim gardłem raz jest procesor, a raz grafika to zależy od gry, ale Core 2 Duo/Core 2 Quad i tak nie warto brać, lepiej już kupić Core i5 bądź Phenoma II w tej cenie tylko ten drugi.

słabszy, ale niezauważalne.

Po drugie ani jeden procesor, ani drugi nie będzie ograniczał grafiki.