Komputer zacina się co 30 sekund z niewiadomej przyczyny

Cześć wszystkim.

Od niedawna jestem w posiadaniu laptopa Dell Inspiron 1750. Wszystko śmigało ładnie do czasu kiedy zauważyłem delikatne przycinanie się komputera. Zacina się na pół sekundy - jak nie mniej - regularnie co 30 sekund. Owe ścinki nie są dostrzegalne podczas pracy z komputerem, jednak gdy włączę piosenkę, bądź film to wszystko wtedy wychodzi. Nie mam już do tego siły, odinstalowałem wszystkie “zbędne” programy, które dostałem od producenta - nie pomogło, przeinstalowałem system - w tym momencie zacinało się znacznie rzadziej, jednak po zainstalowaniu kilku aktualizacji przed service pack’iem 1 do windows’a 7, problem powrócił. Tnie się tak samo regularnie co 30 sekund na pół sekundy. W czym może tkwić problem ? Oczywiście przeszukałem Google, siedzę nad odnalezieniem rozwiązania od trzech dni. Dodam jeszcze, że wymieniłem w tym laptopie jedną kostkę RAM-u z 1GB na 2 GB z innego laptopa (HP) wszystkie parametry na obu kościach są takie same więc wydaje mi się, że to nie ram ma wpływ na to ściny. Przetestowałem pamięci memtestem i wszystko okazało się być okej.

Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli masz możliwość przetestuj dysk twardy w komputerze. Albo po prostu wyciągnij tą kość ram którą dołożyłeś i zobacz jak działa.

Wyłącz jeszcze automatyczną defragmentację, w Windows 7 domyślnie jest włączona.

Po wyciągnięciu tej kości dzieje się to samo. Dysk zaraz przetestuję. Z tym, że jak powiedzialem, na “czystym” systemie (z programami od Dell) nic się nie przycina, jednak po zainstalowaniu aktualizacji od windowsa zaczyna się

problem.

Dodane 14.12.2012 (Pt) 0:38

Dysk też jest w pełni sprawny, HD Tune pokazuje mi, że z nim wszystko w porządku.

Dodane 14.12.2012 (Pt) 0:39

Ach i dodam jeszcze, że żadnych aktualizacji BIOS’a Dell nie oferuje, jednak wgrałem jeszcze raz ostatnią wersję. Problem dalej występuje.

#-o Zapomniałem jeszcze napisać, że czasami aktualizacje z listy “dodatkowe” mogą więcej zaszkodzić niż pomóc, bo są od różnych producentów. Najlepiej je wszystkie pominąć.

equuss92 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038