Komputer zacina się co kilka minut na kilka sekund


(Tekay1994) #1

Witam.

Mój problem polega na tym że przy pracy co bym nie robił co jakiś czas komputer zawiesza się (kursorem mogę ruszać ale zamienia się w kółeczko ładowania i np. w przypadku opery pojawia się na górze napis “nie odpowiada”, a np podczas oglądania filmu obraz staje, dźwięk nie gra ale czas filmu leci dalej). Z początku myślałem że to wina zasilacza bo miałem Tracer 4Life 400W, więc wymieniłem na CoolerMaster 450W ale dalej to samo. Co może być przyczyną tych zwiech? Dysk twardy? RAM sprawdzałem diagnostyką pamięci, nie wykrył błędów. HD tune nie wykrył żadnych bad sectorów. System świezo postawiony, Siódemeczka x86. Bardzo proszę o pomoc

Sprzęt:

Płyta Gigabyte GA-M52L-S3 AM2+

AMD Phenom Triple Core 8750 2.40Ghz

Kingston 2GB ddr 667

Geforce 8800GT 512 DDR3

Dysk twardy WDC 500gb

Zasilacz CoolerMaster Real Power 450W

daje screen z benchmarka z HDTune i screen z Crystal Disk Info

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=35840


(SnykeShadow) #2

Zaleca się czyszczenie systemu + defragmentację partycji systemowej,


(40rozbojnik) #3

Ja bym obstawiał dysk twardy. Miałem podobną sytuację ~ 5 lat temu na nówce sztuce Seagate’a pod SATA I. Mogłem wyprawiać cuda wianki, ale nic nie pomagało ani nie wykrywało nieprawidłowości. Dopiero zmiana dysku pomogła.


(hirem) #4

Jaki masz antywirus może może ma włączone pełne skanowanie od startu systemu. A skanowanie na obecność wirusów nie znalazło ich. Skanerami Malwares czy Dr. Web można dla większej pewności sprawdzić oprócz skan posiadaym antywirem. Jakie masz zużycie pamięci i procesora i co najwięcej pobiera ich zasoby. Piszesz że masz komunikaty nie odpowiada. Zrób aktualizacje jakie są wyświetlane i można zrobić skanowanie na spójność plików chkdsk. Instalowałeś system z oryginalnej płytki czy kopia.


(Tekay1994) #5

Z oryginalnego nośnika instalowałem system, anywirus nie robił pełnego skanowania od staru systemu