Komputer zacina się, czy to może być wina dysku?

Witam, tak jak w temacie już od jakiegoś czasu mój komputer zacina się. Chciałbym zapytać czy powodem tego może być twardy dysk który w programie HD Tune ma jedno okienko czerwone?

Pozdrawiam

Jeśli ten sektor znajduje się na początku dysku a ściślej na partycji systemowej to jak najbardziej prawdopodobne. Sam właśnie miałem bada na partycji systemowej to system mocno zamulił. Możesz podać wynik z HDTune z zakładki Health to koledzy ocenią sytuację .

Opisz dokładnie problem bo “jedno okienko czerwone” narazie nie mówi za wiele. I w ogóle co to znaczy “zacina się”, po prostu zwalnia czy zawiesza się? Czy może zawiesza i po chwili odwiesza? Przeczyść komputer Ccleanerem i defragmentacja dysku też by się przydała. Chyba, że już to robiłeś.

Czerwone okienko znajduję się od góry w drugiej linii, zakładka Health u mnie jest pusta może to dlatego że mam Vistę…

Dodane 02.10.2012 (Wt) 15:48

Liiv komputer zawiesza się i po chwili odwiesza się :-), komputer już czyściłem nic nie pomogło :frowning:

Jeśli druga lina od góry to raczej na partycji pierwszej i jak masz na niej system to mozna założyć to co pisałem. Użyj tego rogramu może pokaże SMART http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html

Zainstalowałem ten program i SMART wygląda tak:

6686900600_1349186493_thumb.jpg

Tak, jest to niestety dość dobry powód…

A co powiedzie na ten SMART?

Że masz babola na dysku (uszkodzone sektory) i to powoduje zawiechy systemu. Na początek spróbuj

uruchomić skandysk i zaptaszkuj obie opcje tu masz dokładną instrukcję:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … for-errors

Windows sprawdzi dysk i spróbuje odzyskać uszkodzone sektory potrwa to dość długo w porywach do bardzo długo ale może pomóc.

Kiedyś zerowałem go programem MHDD, jeśli powodem zacinania się, wolnej pracy jest dysk to chyba zakupię nowy :slight_smile:

Jeśli dysk był już zerowany i dalej gubi dane to na pewno warto zainwestować w nowy :slight_smile:

Myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Nowy dysk to wydatek ok. 300-400 zł więc nie jest to jakaś ogromna kwota.

Czy dane gubi to nie wiem, ale jak już pisałem wolno otwiera okna tak jakby się zawieszał :-). Jaki dysk polecacie może kupić taki sam?

Tak małego dysku jak Twój nie opłaca się już kupować, wybierz sobie coś pomiędzy 350MB a 1TB. Jeśli chodzi o WD to zdecydowanie odradzam serię Green oraz serię Blue, polecam Western Digital Caviar Black.

Witam ponownie, zakupiłem nowy dysk WD5000AAKX-22ERMA0 CENA 260zł, do tego zasilacz CHIEFTEC GPA-400S8 cena 160zł, czy to dobry wybór do płyty głównej GIGABYTE GA-M61PM-S2 ???

A co do tego ma płyta główna?

Chodzi mi o to czy bedzie wszystko ok i czy płyta będzie widziała dysk 500GB…

Tak i tak.

Dzięki :slight_smile: