Komputer zacina się niemiłosiernie w okresie bezczynności

Witam forumowiczów.

Otóż mam problem. Niedawno (ze trzy tygodnie temu) robiłem format. Po tym formacie komputer zaczął zacinać się podczas okresu bezczynności tj. zostawiam włączony komputer i idę zjeść kolację, przychodzę a tu komputer się zaciął. I to tak się zaciął, że trzeba go restartować, bo jak kliknę na coś w taskbarze lub wejdę w Komputer to nawet kursor myszki przestaje mi się ruszać.

Wiecie o co może chodzić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Freedom.

miło było by znać system operacyjny:) masz AV? nie masz ustawionych jakichś aplikacji typu skanowanie podczas bezczynności?

edit: nie popatrzyłem na dział w którym umieściłeś temat…

Windows Vista Home Premium z Service Packiem 1 dokładnie rzecz biorąc :wink:

Mam AV a dokładniej to ESET Smart Security.

Nic nie mam włączonego podczas bezczynności… Włączam np. Battlefield Heroes, idę zjeść kolację, przychodzę i klapa - zwiecha. Wczoraj zrobiłem test. Uruchomiłem komputer, nic nie włączałem, poszedłem oglądać TV, wróciłem po 20 minutach i znowu zwiecha!

Masz płytę instalacyjną Visty (nawet OEM)? #-o

Mam partycję recovery z Vistą.

Przy zakupie laptopa nie dostałem płytki i szczerze mówiąc nie chciało mi się robić obrazu tej partycji :wink:

Sugerujesz format i czystą instalację systemu?

Nie. Po prostu gdybyś miał płytkę mógłbyś naprawić kompa. A nie instalować od nowa Visty

Jest możliwość że takie zachowanie powoduje wygaszacz ekranu,miałem podobny przypadek w ACER,po wyłączeniu wygaszacza wszystko wróciło do normy,zawsze możesz spróbować,przeleć dla pewności sprzęt tym:Klik,pełny skan wszystkich dysków.

Wygaszacz mam wyłączony.

A jeżeli chodzi o ten program, to go przetestuję, dzięki :]

EDIT:

Cóż… wygląda na to, że problem rozwiązany… nie wiem czemu tak jest, ale w opcjach zasilania ustawiłem wyłączenie monitora po 20 minutach bezczynności, i już się nie zacina :slight_smile: Wcześniej cały czas miałem włączony monitor, tak mi było wygodniej… Ale coś za coś :wink: