Komputer zacina się podczas oglądania YouTube, pomaga tylko restart

Witam!

Mam już od jakiegoś czasu problem z moim PC’tem. Podczas oglądania YouTube komputer zacina się na chwilę (nic się nie rusza), a potem nie reaguje ani mysz ani klawiatura, a na dodatek okno z filmem robi się czarne, i zaczyna mielić choć na pasku widać że jest już wczytane do dalszej części. Wcześniej rozłączało mysz i klawiaturę (nie podświetlały się), teraz już tylko nie reaguje. Aby kontynuować jedynym sposobem jest restart komputera poprzez przycisk reset. Następuje to po dłuższym oglądaniu (20 min.) jednak denerwuje. Dodam że na innym systemie typu Ubuntu problem nie występuje.

 

Specyfikacja

  • CPU: AMD Athlon 64 X2 6400+ 3,2GHz
  • RAM: AData 2GB 800MHz + Kingston 512MB 667MHz + Hynix 512MB 667MHz
  • M/B: Abit AX78
  • HDD: Samsung HD502HI 500GB 5400 RPM
  • GPU: Palit GF 9600GT
  • O/S: Windows 7 Professional 64 bit

Temperatury procesora i karty graficznej sprawdzałeś?

Jaki posiadasz zasilacz,podaj markę i moc.

Stan dysku był sprawdzany?

Z jakiej przeglądarki korzystasz? Próbowałeś na innej?

Sterowniki najnowsze?

Temperatury w normie, zmieniałem ostatnio pastę itd.

O zasilaczu zapomniałem :  CoolerMaster B700 700W

Sterowniki najnowsze.

Na każdej przeglądarce tak się dzieje.

CrystalDiskInfo i HDTune - nie widzę problemów ale załącze

CDS.PNG

HDTune.PNG

Linki,które podałeś nie działają.

Ja bym zrobił jeszcze po kolei każdej kości pamięci RAM sprawdzenie ich stanu programem MemTest. 

Wyjmij na próbę te małe kości pamięci. Kondensatory na płycie są ok?

Po pewnej przerwie dopiero mogę napisać.

Memtest mówi OK, na całość (3GB), na małe(1GB), pojedyńczo

Kondensatory OK, komputer dokładnie czyszczony izopropanolem niedawno (jak nowy teraz wygląda), plus pasty termo i termopady nowe.

Wyjmując małe kostki nie ma żadnego efektu dalej to samo. Tak samo je zostawiając a wyjmując większą.

 

oby więcej takich pomysłów nikt nie miał!

podmień zasilacz na próbę, możesz sprawdzić czy w środku nie ma napuchniętych kondensatorów, mam nadzieje że masz listwę antyprzepięciową, jakie temperatury procka?

Dlaczego? Z tego co się orientuje nie zostawia to śladów wyparowywuje bardzo szybko?

Temperatury max 45 st. pod obciążeniem CPU, GPU 50 max 

W środku konde są OK

Akurat alkoholem izopropylowym czyści się elektronikę. Z IPA korzysta się też przy czyszczeniu w wanienkach ultradźwiękowych, więc pomysł z czyszczeniem MOBO izopropanolem nie jest niczym nadzwyczajnym.

Skoro problemy nie występują na innym systemie operacyjnym, to przyczyny szukałbym po stronie oprogramowania. Linuxa pewnie odpalałeś z pendrive/płyty? Problem występował wcześniej? Były jakieś aktualizacje od czasu, gdy problem zaczął występować?

Nie napisałeś z jakiej przeglądarki korzystałeś. Napisz z jakich przeglądarek korzystasz. Czy zauważyłeś jeszcze jakieś inne problemy?

Jak masz włączoną akcelerację GPU w przeglądarce, to ją wyłącz, a jak masz wyłączoną, to włącz.

stary komputer trzeba traktować bardzo ostrożnie podczas czyszczenia, dlatego czyści się tylko to co trzeba a nie całość, o to mi chodziło. można łatwo stare wypalone ścieżki uszkodzić.

Ubuntu uruchamiałem z innej partycji. Cóż problem zauważyłem gdy zainstalowałem Windowsa 10 na innej partycji do testów, wtedy po raz pierwszy się zaciął, później próbowałem instalować Windowsa 7 32 b. na innej partycji bez sterowników, Win. 8.1, oraz Vistę bez sterowników, cóż bez zmian problem aktualny. Teraz na dysku mam 3 partycje 1 system (353GB na system i programy, 64GB na backup pendrive oraz 50 GB na systemy i inne eksperymenty)

Obecnie korzystam z Firefoxa, aktualizowany na bieżąco.

Próbowałem na:

IE 8, 9,10,11  Edge

Opera

Qupzilla

Safari

Chrome

i jeszcze kilka innych, nazw nie pamiętam. Bez róźnicy czy oglądam na Flashu czy HTML5.

 

Akceleracja GPU była włączona, wyłączyłem ale nic to nie dało.

 

Czy coś jeszcze? Cóż tak jak u góry - wcześniej całkowicie rozłączało USB i nic co było podłączone nie świeciło się, tak samo gniazdo ethernet zachowywało się tak jakby nic nie było podłączone. Teraz się wszystko świeci ale nie reaguje nawet po ponownym podłączeniu. Ikonka z podłączeniem sieciowym wtedy ma czerwony krzyżyk czyli tak jakbym odłączył kabel. Podczas tego komputer zastyga na 2-3 sekundy a potem dzieje się to co napisałem.

Nie mam jak sprawdzić wejść PS/2 gdyż nie posiadam żadnej myszy ani klawiatury, ani przejściówki.