Komputer zacina


(Darek 21 95) #1

Witam. NWM czy dobry dzial

Mój problem polega na tym że kiedy oglądam film obojętnie czy na kompie czy na np youtube to robia mi sie klatki.

np 4sekundy filmu 1 sekunda scina. tak samo z gra jak gram w np Counter-Strike to 4 sekundy plynnie potem na sekunde zetnie.

Nie wiem co jest grane ;/ Może od tego ze jest zawalony komp pierdolami ale watpie bo mam tylko 1/4 zajetego dysku i D: i C:

A ii dodam jeszcze ze dzwiek to slychasc jak by jakis robot :d albo cos ale nie caly czas tylko co 5 sek myszka tez czasem nie idzie plynnie po monitorze

Co moge z tym zrobic?

Z gory dzieki za odp:D


(eddie71) #2

Myśle że warto zamieścić temat w dziale “Bezpieczeństwo” i podać logi OTL i Extras:

http://forum.dobreprogramy.pl/bezpieczenstwo-f16.html

Wykonanie logów OTL/Extras:

http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Zasady wklejania logów:

http://forum.dobreprogramy.pl/zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html


(Darek 21 95) #3

w tych sprawach jestem tępy jak nie wiem co :d Odpisujcie na temat tu :d jak ktos cos wie


(Bogdan_G) #4

Kolega Eddie71 napisał Ci, co powinieneś zrobić. Nie ma co zgadywać, co tam masz, od włączonej akceleracji sprzętowej, do przeinstalowania wtyczek najnowszego adobe, czy nie przeszkadza silverlight, bo potrafi na youtube przeszkadzać i wywalać błędy adobe. Te “pierdoły” na dyskach, też mają duże znaczenie. Jednak użycie JetClean z Dobrychprogramów jest zasadne, bo przy masie aplikacji na kompie powstaje wiele błędnych ścieżek, niepotrzebnych wpisów i śmieci. Odkurzaczem z DP też warto raz na miesiąc oczyścić system, zwłaszcza po aktualizacjach. W tych programach nie zmieniamy bezpiecznych ustawień i dziwimy się, jak bardzo system przyspieszy.

YouTube, to też jest problem sam w sobie. Wczoraj chciałem oglądnąć z wnukami Madagaskar 3 i film z pierwszego linku na Google Video zacinał. Niżej był ten sam film, tylko od kogo innego i ten w parę minut się cały zbuforował i działał bezbłędnie.

Gdy gry zacinają i kursor nie nadąża, to trzeba zejść z najwyższej rozdzielczości ekranu, ustawić dobrą, średnia i przy pełnej akceleracji sprzętowej, problem z myszą i płynnością powinien ustąpić, zaś buforowanie filmów z neta, wyraźnie przyspieszy.


(Darek 21 95) #5

Oczyscilem odkurzaczem i przeskanlowalem avastem nic nie pomoglo dodam ze mam uzycie procesora od 70 % nawet do 100%