Komputer zaczął głośno chodzic

Witam,mam problem mój komputer zaczął głośniej chodzić niż zwykle,nawet go dziś “wydmuchałem z kurzy” sprężonym powietrzem i nic nie pomogło pasta wymieniona.załączam ss z HWmonitor

ss.png

 

Jak za głośno chodzi, to mu kapcie załóż. A tak na poważnie, któryś wiatrak może wyziewać ducha

Jaką masz wentylację zamontowaną w obudowie + jakie chłodzenie na procesorze + jaki zasilacz + jaką kartę graficzną ! Przydało by się trochę informacji i jakaś fotka wnętrza komputera :slight_smile:

W tych elementach są wentylatory i któryś z nich może mieć wyrobione łożysko i zaczyna hałasować. Sprawdź przy otwartej obudowie skąd dochodzi ten hałas i po problemie. Samo czyszczenie sprężonym powietrzem może nie wystarczyć i raz na jakiś czas lepiej jest wymontować np. chłodzenie procesora. Dokładnie umyć radiator i wyczyścić np. papierem toaletowym wentylator.

Różne już widziałem zwały kurzu na chłodzeniu karty graficznej lub procesora. Nie mówiąc już o ciepłej kołderce z kurzu, w starym zasilaczu :slight_smile:

PS. Otwórz obudowę. Zostaw HW Monitor włączony w tle. Włącz na kilka minut jakąś grę, by obciążyć na chwilę komputer. Wtedy zobaczysz co Ci tak hałasuje :slight_smile:

Chłodzenie od intela boxowe,zasilacz XFX TS550,GTX 650 2GB innych wentylatorów nie mam.A obudowę mam taką :

Czyli wszystko jasne. Na dworze temperatura rośnie, a na procesorze Box’owe chłodzenie :slight_smile: Chłodzenie BOX zawsze jest głośne przy mocniejszym obciążeniu. Trzeba je zmienić na coś wydajniejszego i dorzucić jakiś wentylator na tylną ściankę obudowy :) 

Ale to nawet bez obciążenia jest głośno.

Otwórz budę znajdź sprawcę - “na ucho”, trzy wentylatory - najbardziej podejrzany BOX, może się posypał. Temperatury eleganckie, karta na 30%, na prawdę nie trudno odsłuchać. 

dlaczego mam taka dziwna ikone procka w hwmonitor

bez-tytu-u.png