Komputer zaczął się zacinać

Witam.

Od razu przejdę do rzeczy i opisze w czym problem… Około 3 dni temu zaczął mi się zacinać komputer, byłem pewny że mam już na nim sporo syfu itp. więc pomyślałem że jest pora na to żeby zainstalować sobie na nowo Windowsa (7) i tak też zrobiłem… Byłem pewny że po zainstalowaniu na nowo Windowsa, system zacznie pracować płynnie lecz tak się nie stało. Komputer ciągle się “muli”… Dzisiaj około 24 siedziałem na internecie i szukałem pomocy czytając różne fora związane z zacinającymi się komputerami i na jednym wczytałem że można spróbować odkurzyć/wyczyścić komputer i tak też od razu zrobiłem. Odłączyłem prawie każdą część komputera i porządnie ją odkurzyłem, gdy włączyłem kompa byłem w szoku ponieważ problem z zacinaniem zniknął ale nie na długo. Gdy rano odpaliłem komputer od razu zauważyłem że komputer się zacina… (też zaobserwowałem że gdy rozmawiam przez Skype komputer trochę bardziej się zacina niż na wyłączonym skype.)

Komputer nie jest stary, i również nie jest do ****… (przynajmniej tak mi się zdaje…)

Procesor: Intel Core I7 3770k (3,40Ghz)

Karta graficzna: Asus GeForce GT 640 (1GB DDR5)

RAM: 16GB

Płyta główna: Gigabye H61MA-D2V

Zasilacz: Energon 650W ultra silent

Używam Windows 7 home premium…

Było by super gdyby ktoś mógł mi coś poradzić lub ogółem uporać się z problemem :slight_smile:

Jak wyglądają temperatury podzespołów?

Możesz je sprawdzić np. w HWINFO:

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Poza tym dobrze abyś sprawdzić dysk twardy (nie napisałeś jaki to model), np. ogólnie SMARTem (nie jest to metoda dająca pewność, ale jakiś pogląd):

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html

Poza tym jak wygląda to zacinanie? Wszystko staje, zatrzymuje się i trzeba resetować, czy chwilowe “zatrzymania”?

Zacina się… od paru dni gram w Tibie a jednocześnie rozmawiam ze znajomym na skype. A więc tibi zaczyna się zacinać postać zaczyna “skakać”. Znajomy na skype rozmawia jak robot a włączanie przeglądarki zajmuje wieki. Zaraz sprawdzę te temperatury i dokładną nazwe dysku twardego. *(Dzięki za szybką odpowiedź.)

Dodane 23.11.2013 (So) 19:20

Okej a więc tak. Ściągnąłem program do sprawdzania temperatury komputera który mi wyżej zaproponowałeś i wyskakuje mi że temperatura komputera leży na> 26/27 stopniach a status jest “dobry”.

Dysk twardy to: Sata /300 | Sata/600 Interfejs: Serial ATA Dysk ma ogółem 2 TB

Dodam jeszcze że komputer jest chłodzony przez x3 wiatraczki marki Cooler Master.