Komputer zaczął wydawać dziwne dźwięki

Witam mój problem polega na tym że jak za instalowałem viste to mój komputer zaczął wydawać dziwne dźwięki ;d sami posłuchajcie http://w79.wrzuta.pl/audio/6xTSDr3G3Em/komputer proszę o szybką pomoc

Dodane 10.05.2011 (Wt) 11:59

pomoże ktoś ?

Dokładnie to nie wiem ale chyba z zasilacza lub procesora a link musi działać http://w79.wrzuta.pl/audio/6xTSDr3G3Em/komputer może masz wyciszone

Moim skromnym zdaniem musisz to zgłosić do SETI Project.

Pamiętam jak mi dysk twardy “szalał” też wydawał podobne dziwięki do Twojego komputera. Upewnij się skąd ten dźwięk dochodzi. Otwórz obudowę i wsłuchaj się.

ale to tylko takie dźwięki mam jak zainstalowałem viste jak mialem xp to ich nie miałem

Hej,

Dźwięk brzmi jak chodząca stacja dyskietek 1,44". Masz w taką wyposażony komputer?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mój komputer nie ma stacja dyskietek ale ma czytniki kart pamięć

Dodane 23.06.2011 (Cz) 14:13

???

Hej,

Skoro nie posiadasz stacji dyskietek, to otwórz obudowę i sprawdź, co takie dźwięki wydaje. Zwróć szczególną uwagę na wentylatorki - te w zasilaczu oraz na radiatorach procesora, ewentualnie płyty głównej i karty grafiki - oraz dysk twardy oraz napęd optyczny.

:arrow: Rozumiem, że głośniki odłączałeś by wykluczyć, że to z nich dobiega wspomniany dźwięk?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten dźwięk dobiega z dysku twardego

Proszę o pomoc

Hej,

Wszystkie kable do dysku twardego dobrze podłączone i dociśnięte?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystkie kabelki są dobrze podłączone tylko jest troszkę zakurzony. Przez skanowałem:

40102652749297145140.jpg

10699252831847439141.jpg

a które to ;d

Hej,

Odczyty ogólnie dobre, choć dziwi, dlaczego nie ma czasu dostępu w obszarach po 60%. Spore użycie CPU jest też przy odczycie, co może sugerować, że dysk nie pracuje w trybie UDMA.

:arrow: Czy dysk podłączony jest poprzez złącze ATA czy SATA? Jeśli to drugie, to czy kontroler dysku nie jest przestawiony w BIOS’ie w tryb natywny? Najlepiej wrzuć jeszcze screen z zakładki Info.

Dobre pytanie. Sam nie wiem, o co chodziło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proszę to ss z zakładki info

09680773441114071555.jpg

Prosze o pomoc

bez zmian nic to nie pomogło

Hej,

Dysk jest podłączony w trybie natywnym ATA. Mimo że posiada złącze SATA i podłączony jest do takiego kontrolera, wykrywany jest jako dysk ATA. Wskazuje na to aktywny tryb działania UDMA Mode 6.

:idea: Uruchom system w trybie awaryjnym - czy działanie dysku jest poprawne, czy nadal wydawane są dziwne dźwięki?

:idea: Jeśli masz możliwość, uruchom komputer z płyty bootowalnej - na przykład tryb Mini Windows XP w Hiren’s Boot CD lub jakiejkolwiek dystrybucji Live CD Linux’a. Czy tutaj występuje podobny problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus