Komputer Zakup/wymiana!

Witam jeżeli możecie wypowiadajcię się :

Bo nie wiem co zrobic:>

mam tego kompa teraz bedzie jakoś 6 lat i nie wiem czy w niego cos inwestować

nie orientuje się cenowo co i jak itp ?

podaje podzespoły mojego PC

Płyta głowna : ASRock 775V88+

ID płyty głównej 62-130-0000010-00101111-042505-VIA$75V8P001_775V88+ BIOS P1.30

Karta GraFiki RADEON 9550 Secondary 256 MB [shader 1.0] chyba ?

Procesor : Pole Wartość

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Celeron D 325, 2433 MHz (19 x 128)

Ram MAM 1GB DDR [I] 4 x 256 MB

i teraz pytanie ? czy jakas karte grafiki do tego dokupie nie mam na plycie wejscia pci x 16 nie moge tanich kart geforce podłaczyc przekonałem sie bo kupiłem za 140 zł i nowka lezy 512 MB

zastanawialem sie nad procesorem no nie wiem wypowiedzcie sie czy ma sens cos wymienic bor aczej niepotrzebuje kompa do gry itp… raczej net pobierania filmy itp… ale ten co teraz i tak czasem zamula na nowym gg 10 hehe cisne na windows xp SP3

molbym procesor wymienic i karte grafiki na jakas z HD i z lpeszym shader models dysk mam 2 x 80 GB

chodzi o szybsza prace komputera do neta typu youtube czy cos wiecie … komp 6 lat ma wypowiadajcie sie i proonujcie mi co uwazacie bede zadowolny moze sie an cos zdecyduje bo jestem raczej malo zdecydowany hehe

pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Ja bym zaproponował takie coś:

Płyta + procek: http://allegro.pl/asrock-n68c-s-athlon-x2-7550-2x2-50ghz-am2-nowe-i1460198791.html ma zintegrowaną grafikę, więc na początek wystarczy do tego ma PCI-E więc rozbudowa o inną grafikę też możliwa.

i do tego pamięć: http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-800mhz-ddr2-goodram-od-reki-i1462233733.html

Szkoda czasu na ulepszanie tego zestawu. Trzeba by dokupić RAM (DDR) który jest bardzo drogi, na AGP karty są już mało, procesor stara podstawka …

Do tego zapewne trzeba by nowy zasilacz (nie wiadomo jaki masz)

Można by się bawić w dokładanie części ale wydaję mi się że lepszym rozwiązaniem będzie złożenie nowego za nie duże pieniądze :slight_smile:

Podaj ile kasy możesz przeznaczyć na rozbudowę/złożenie nowego komputera :stuck_out_tongue: