Komputer zamarza


(Pubfifa Eu) #1

Od jakiegoś czasu borykałem sie z BlueScreenami, poradzono mi powykładać kości pamięci żeby sprawdzić czy może któraś jest uszkodzona, tak też zrobiłem i BSy ustąpiły :slight_smile:

Jednak od tego czasu mam inny problem (dodam, że nastąpiło to po pierwszym uruchomieniu kompa, po wyjęciu 2 z 4 kości pamięci)...komputer mi zamarza, po prostu wyświetlanie sie zatrzymuje, nie można ruszać myszką, klawiatura nie działa jakby była odłączona - pomaga tylko reset...dzieje sie to w nieokreślonych porach, raz przy przeglądaniu internetu, raz przy graniu itd...zdarza sie że komputer chodzi przez 2 godziny i nic sie nie dzieje, a czasem po 5 minutach kaput :frowning: może ktoś sie z tym spotkał i ma jakąś rade?

Temperatury podzespołów w normie, zasilacz też daje rade (wszystko sprawdzane w Everest). Dysk sprawdzałem (z odzyskiwaniem) chkdsk, a potem jeszcze dla pewności "zrepairowałem" Windowsa.

Dodam, że w (panel sterowania->wydajność i konserwacja->narzędzia administracyjne->podgląd zdarzeń->system) zawsze o godzinie, o której wystąpił freeze pokazują sie 2 błędy:

Nie można uruchomić usługi WinFast CX2388x WDM Video Capture. z powodu następującego błędu: 

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Nie można uruchomić usługi WinFast CX2388x WDM TVTuner. z powodu następującego błędu: 

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

chodzi tutaj o kartę telewizyjną, którą odłączyłem jakiś czas temu. Wcześniej jej brak nie dawał o sobie znać...czy teraz nagle windows jej potrzebuje? jeśli tak, to jak mogę ją/sterowniki odinstalować?

z góry dzięki za odpowiedź....

Edit: próbowałem odinstalować sterowniki programem zamieszczonym na stronie Leadteka, ale po całym procesie i kliknięciu na "finish" wyskakuje komunikat o błędach ("wysyłaj/nie wysyłaj")...


(Cosik Ktosik) #2

Jeśli oprogramowania tunera nie ma w dodaj/usuń programy, to w menadżerze urządzeń klikasz na Komputer. Potem z menu widok->Pokaż ukryte urządzenia. W części kontrolery dźwięku, wideo i gier poszukaj tych urządzeń i je usuń. Ewentualnie posprzątaj Windows CCleaner-em.


(Pubfifa Eu) #3

tyle w tym siedzę i zapomniałem o ukrytych urządzeniach... :shock: dzięki, odinstalowałem, mam nadzieje że zadziała...

Edit: niestety nie pomogło, przekonałem sie po 5 minutach...


(Majster1942) #4

CCleaner a później ErrorKiller i powinno być dobrze zrób jeszcze jakieś testy (ramu dysku )


(Pubfifa Eu) #5

niestety problem nadal istnieje...dziś po włączeniu komputera pokazał sie blue screen, a po tym komputer już sie nie włącza...po małych kombinacjach przestał widzieć BIOS i chce go szukać (???)

załączam BS, w dobrej rozdzielczości żeby można było przeczytać...

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... d59ee57043


(Cosik Ktosik) #6

Microsoft prosi o kontakt, w celu przysłania na maila odpowiedniej łatki. Zajrzyj tutaj:

http://support.microsoft.com/kb/947382


(Pubfifa Eu) #7

ja korzystam z Windowsa XP, a nawet jeśli, jak miałbym wgrać jakąś łatkę skoro nie mogę włączyć kompa ?!


(Cosik Ktosik) #8

To zajrzyj tutaj:

Ogólnie skopane adresowanie spowodowane przez sterownik usb. Spróbuj go zgodnie z instrukcją na tej stronie, zwyczajnie podmienić. Nie wiem, może tryb awaryjny działa?


(Pubfifa Eu) #9

oddałem komputer do serwisu, prawdopodobnie padła płyta główna...3 tygodnie raczej będzie :confused: