Komputer "zamarza"

Witam kupilem 2 dni temu kompa i po instalacji systemu Win xp proffesional komp po jakims czasie sie zawiesza (10-30 min).

zdarza mu sie zawiesic nawet podczas uruchamiania systemu. Nie pojawia sie niebieski ekranik, nic nie strzela przed zawiecha, a zawiesza sie nawet gdy zaden program nie pracuje, mam antywira i fire walla, nie pomaga ctrl alt del ani dlugo terminowe oczekiwanie na cud :slight_smile:

temperatury procka sa w normie 45 st okolo, system tez dobry bo instaluje juz drugi i jest tak samo.

Oto moj komp i konia z rzedem dla tego kto potrafi rozwiazac problem :slight_smile:

Płyta Główna Gigabyte EP45-DS3L (Lga775)

Procesor Core 2 Duo E8500 DualCore 64 Bit 3.16GHz BOX

Pamięć RAM Patriot Dual 2x2 GB 800MHz DDR2 Viper

Dysk Twardy Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache S-ATA 2

Karta Graficzna Gigabyte GeForce 9800GTX+ GV-N98XP-512H-B 512MB (256-bit) (PCI-E) 540.00 540.00

Zasilacz Chieftec GPS-500-AB-A 500W

z gory dzieki za zainteresowanie :slight_smile:

Nie ma wirusów ?

Bez firewalla i AV też się zawiesza ?

Zawiesza sie nawet po pierwszym uruchomieniu kompa po formacie z nowym systemem bez zadnych programow wiec to chyba wyklucza wirusy no chyba ze w instalce windowsa, ale to tez wykluczylem bo zainstalowalem dwa rozne i dalej to samo :slight_smile:

pewnie to cos ze sprzetem ale czekam na inne sugestie.

Miałam ten sam problem z laptopem, pomogło wgranie nowego biosa.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale proc jest chyba 64 bitowy to czy system też nie musi być taki?

Tylko pytanie.

jaki 2 system próbowałeś? sprawdź dysk i ram

Szczerze mowiac to zamierzam oddac kompa do sklepu zeby mi go doprowadzili do stanu normalnego ale wole wiedziec wczesniej i jakby co to zwrocic im uwage na to co moze powodowac takie zwisy zeby potem nie powiedzieli mi ze “u nich sie nie zawieszal, podzespoly dzialaja i wez sie od nas odczep” :slight_smile: …instalowalem xp z SP2 a potem xp z SP3 i robia tak samo, sprobuje wyjmowac kosci i zobaczymy.

Jaki zasilacz? sorry nie doczytałem

Sprawdż SATA i zaislanie dysku.

Witam chcialem tylko podziekowac za rady i wylonic zwyciezce :slight_smile:

nagrode otrzymuje Pani fefka ktora znalazla przyczyne a byl to niewlasciwy BIOS.

Pozdro :slight_smile: