Komputer zamiast TV. Jaka kartę wybrać?

Witam,
Pisze z pytaniem odnoście karty telewizyjne do komputera. Zależy mi na tym aby mógł podłączyć urządzenia zewnętrzne takie jak konsole. Więc głównie zależy mi na wejsciach sygnału video. Nie zależy mi bardzo jakoś bardzo na tunerze TV, ale może to być jako dodatek :slightly_smiling_face: Macie może jakieś propozycje warte kupna?

Karty telewizyjne? To nie chodzi o to by konsole po prostu podpiąć do monitora np. po HDMI?

Nie lepiej monitor z dwoma lub większą ilością złącz HDMI?
Wtedy możesz łatwo przełączać się między konsolą a PC jednym przyciskiem.

Czyli chcesz kupić tuner ale nie zależy Ci na tunerze.

Konsole, dekodery i innego tego typu urzadzenia podłączysz do monitora kablem HDMI.
Jeśli masz za mało gniazd kup switcha

Z tego co ja rozumiem, to autor żyje jeszcze w XX wieku. WY jesteście za młodzi i nie znacie. :wink:

Kiedyś było coś takiego jak karty telewizyjne które pozwalały odbierać sygnał, z tego okrągłego kabelka, poprzez aplikację na ekranie monitora. Pamiętam, nawet jeszcze mam taką :slight_smile:.

Jeżeli Autor chciałby oglądać TV na ekranie monitora, to teraz przez internet się to robi :wink: Natomiast konsola, przynajmniej te nowsze, powinny chyba mieć wyjście w standardzie “monitora” komputerowego? Czyli monitor-> konsola bezpośrednio.

Chodzi mi o urządzenie dzięki któremu będę mógł przesłać sygnał wideo do komputera i odpowiednim oprogramowanie wyświetlić je na ekranie monitora. O tym że mogę sobie wpiąć bezpośredni w monitor to wiem, bo tak samo mogę to podłączyć do TV. Dlatego napisałem o karcie telewizyjne bo przez długi czas w taki sposób taka kartę używałem:)

No dobra, tylko właściwie po co? Widzisz żeby robiło to jakąś różnicę, czy komputerem modyfikuje te dane z konsoli, czy po prostu chcesz tak zrobić bo tak używałeś?

W takim razie potrzebujesz karty przechwytującej: