Komputer zamistast się wyłaczyć właczą się ponownie

dziś miałem drobny problem z Windowsem i musiałem odzyskać pewien plik teraz gdy wyłączam komputer normalnie start>wyłącz komputer>wyłącz niby komputer się wyłącza a za chwile uruchamia się ponownie co jest nie tak czy jakaś opcja w BIOS została przestawiona proszę o pomoc. mam windows xp nigdy z tym problemów nie miałem

Poszukaj w BIOSie w opcjach zasilania |POWER| coś w rodzaju WakeUP. Ustaw disabled w takich funkcjach jak “WakeUp-on-Lan” itd.

Jak go włącze to pochodzi z 5 sek. I sie sam wyłącza. Zadnych sygnałów (dzwiekow) biosu. Wczesniej nic sie tak nie dzialo. poprostu robilem cos przy kompie wyłączył sie nagle i przy probie włączenia to co opisalem wyzej. Mam atlona 4400+ płyta gigabute m61-s2 (rev.2)

POMÓZCIE.

Rozumiem, że mówisz o BIOSie?

Może spróbuj zresetować BIOSa poprzez wyjęcie bateryjki na kilka sekund. A może problem jest właśnie w tej bateryjce… Dalej już nie mam pojęcia, może wypowie się ktoś o większej wiedzy :slight_smile:

lukaszprv

…spróbuj zresetować BIOS, jeżeli to nie pomoże to zrób tak:

  1. Wyjmij pamięci RAM,

  2. Uruchom komputer (bez pamięci), powinien piszczeć, jeżeli po tych Twoich nieszczęsnych 5 sekundach się nie wyłączy to wyłącz go poprzez przytrzymanie guzika POWER na obudowie, lub odłącz go z prądu.

  3. Włóż pamięci z powrotem do komputera i odpal go, powinien działać normalnie, jeżeli tak nie będzie to napisz.

Czynność wymieniona powyżej sprawdza sie w 80%, lecz nie jest w stanie uszkodzić sprzętu.