Komputer zamula po formacie

Witam
Formatowałem laptop siostry i mimo formatu komputer dalej zamula format musiałem robić przez pendrive bo nie dało się odświeżyć, występował problem z brakami plików może przejdę do sedna po formacie komputer uruchamia się tak samo wolno a może nawet wolniej niż przed specyfikację komputera :
asus k55vd-sx023h procesor Intel i5 -3210M 2,5GHz 4 rdzenie, ram 4 GB grafika geforce 610M i Intel 4000 dysk Hitachi 500 GB
sprawdzałem komputer korzystając z przeczytanego artykułu na tej stronie użyłem AdwCleaner nie wykryło nic, wgrałem HDTune sprawdziłem kila rzeczy zamieszczę screenów

i sprawdziłem error scan wyszło wszystko na zielono po tym w wierszu polecenia dałem komendę chkdsk c: /f i wyszło mi to

komputer jak zamulał tak zamula dalej co robić? proszę o pomoc
dodam jeszcze że windows 8.1 64 bit

Zamulanie trzeba nieco sprecyzować. Kiedy to się dzieje? Podczas odczytu danych z dysku czy gdy procesor wykonuje obliczenia, np. w czasie odtwarzania wideo na YT w 1080p 60fps lub wyżej?

Mam wrażenie, że testy są wykonane pod znacznym obciążeniem innymi aplikacjami, chyba Windows Update. Widać tam np. działającą Operę, a także bodaj pobierane akurat aktualizacje (sprawdź!).
Testy HDTune należy wykonać przy systemie mozliwie niczym nieobciążonym, ponieważ zrzuty, które pokazałeś ukazują obraz bardzo obciążonego dysku z bardzo niskimi wartościami odczytu i to jeszcze nieustannie się zacinającego.

Optymalizacja komputera pod względem wydajności gdy ten nie jest demonem wydajności (HDD , CPU) to trochę skomplikowana sprawa . Na początek wyłącz indeksowanie i zainstaluj poprawki z WINDOWS UPDATE .

zainstalowałem wszystkie poprawki w win update wyłączyłem wszystkie programy i zrobiłem kolejny raz test w HDtune

miałem sprecyzować jak widać to zamulenie otóż komputer po włączeniu wolno się wczytuje samo włączenie przeglądarki jest ślimacze, dodam jeszcze dlaczego sformatowałem komputer otóż otworzyłem na fejsie plik od koleżanki który okazał się trojanem udało mi się usunąć esetem to ale system po tym już nie działał jak należy i zastanawiam się czy ten trojan np. nie po uszkadzał plików na ukrytej partycji tam gdzie jest zainstalowany system nie wiem gdybam teraz więc pytanie do was bo wy lepiej wiecie co i jak, co mam robić dalej

Skoro wykonałeś reinstalację systemu spod tzw. bootowania, to ewentualna infekcja została skasowana a ukryty folder pn. Zastrzeżone przez system należało na nowo utworzyć. Chyba, że jakoś inaczej zainstalowałeś system, to infekcja może się zachowała.
Tak, czy inaczej dysk jest nadzwyczaj wolny i faktycznie nadal zacina się.
Dla porównania załączam test mojego starego, 10-letniego dysku 160 GB. Zwróć uwagę na pozycje Average (przeciętna szybkość) oraz nie zacinający się przebieg niebieskiego wykresu.
Bez tytułu

przepraszam wprowadziłem w błąd wybrałem tą środkową opcję “usuń wszystkie dane i ponownie zainstaluj system windows” ale bez pendrive nie zrobiło by się to bo próbowałem i wyskakiwał komunikat że brakuje jakiś plików instalacyjnych po wybraniu tego były 2 opcje usuń tylko moje pliki i całkowicie wyczyść dysk wybrałem usuń tylko moje pliki

Należało przeprowadzić normalną, “czystą” instalację spod bootowania.

Zmień dysk na SSD, bo HDD to dość wolne jak na dzisiejsze czasy kompy, jak coś to poczytaj https://blog.onein.pl/jak-podrasowac-stary-komputer/ może coś tam jeszcze sprzętowo powyłączasz itp A format to najlepiej czysty, bo to jeszcze bardziej spowalnia jak jakieś nadpisywanie itp.

Pokaż procesy jakie działają i ile wykorzystują HDD.