Komputer zamula

Witam mam problem z kompem gdy mialem podczepione 2 kosci ram po 256 mb jedna wszystko bylo ok gdy sprzedalem te kosci i dokupilem 1 gb ram 400 mhz komputer zaczol mi fiksowac np gdy mam wlaczonom muzyke i wlanczam inna aplikacje to muzyka mi przerywa zreszta tak jak gry które na 2 kosciach chodzily ok a teraz na 1 kosci 1 gb rwa mi sie co zrobic? jak cos to pisac smialo to podam moja konfiguracje lub co trzeba :slight_smile:

No to podaj całość, jaka płyta główna, jakie te ramy, i reszta procek, etc.

radzę sprawdzić czy nie masz trybu PIO. Wejdź w Menedżer urządzeń tam na kontrolery IDE wejdź we właściwości/ Zaawansowane i jeśli tam zobaczysz tryb pio to w zakladce sterownik zrób aktualizuj, ewentualnie odinstaluj. pozdrawiam

płyta główna k8t neo2 procek athlon 64 3500+ 2,20 ghz ram 1 gb 400 mhz do tego zasilacz 400w dysk 80 gb no i dvd

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 15:15

ja mam w menadżeze urzadzen ide ata/atapi i nawed jesli daje wlasciwosci to na tym konczy sie moja praca bo dalej nic nie mozna zrobic chyba ze ta liste rozwine to na 1 mam jakis via bus … i 2 podstawowe kanaly ide i 2 pomocnicze co robic dalej? pomocy :slight_smile:

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 17:56

sprawdzalem to co doradziles ale nie mam takiego mam normalnie a komp dalej mi rwie ;/

Też tak kiedyś miałem, rwał mi i rwał. Wkurzyłem się zrobiłem formata i wszystko już jest spoko :slight_smile:

Aha dzięki poczekam jeszcze jeżeli nie będzie prostszej rzeczy żeby zapobiec temu rwaniu to zrobię formata.

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 14:38

Chociaż wątpię w to że format pomoże bo kolega przyszedł do mnie ze swoim dyskiem i nadal to samo ;/

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 21:45

Niestety po formacie komputer chodzi tak samo, a ram jest wsadzony na dobre miejsce, do drugiego wejścia tez wkładałem i to samo. Może być to wina płyty głównej? Dopóki mam ja na gwarancji to może bym wymienił. Mam możliwość pożyczenia płyty głównej od kolegi i jeżeli na jego pylcie głównej będzie dobrze działać to raczej oddam na gwarancje. Mam przekładać wszystko czy jednak jest jakieś inne rozwiązanie.