Komputer / Zarządzaj nie działa

Witam, kiedy klikam prawym na komputer w menu start i wybieram opcje zarządzaj to wyskakuje mi następujący błąd.

Proszę o pomoc

blads.jpg

spróbuj przez przywracanie systemu

Nie mam punktu przywracania. Niedawno windowsa instalowalem. Wczesniej nie spotkalem sie z tym problemem.

Masz konto z ograniczeniami czy administratora?

Administrator. Wyczytałem na innym forum, że coś w rejestrze trzeba zmieniac. Jeden z uzytkownikow mial ten sam problem, zmienil cos w rejestrze i mu dzialalo. Tylko nie napisal co zmienil :confused:

Wpisz w okienko uruchom :

%SystemRoot%\system32\compmgmt.msc /s

Ten sposob dziala. A da sie jakos naprawic zeby mozna bylo przez zarzadzaj wchodzic?

Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale przytrafiło mi się to samo (Windows 7 x64 Ultimate) rozwiązanie jest proste i jest tutaj:

"if the %SystemRoot%\system32\CompMgmtLauncher.exe does not work even if you double click on it, Just change the registry Default key value at:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}\shell\Manage\command

“%SystemRoot%/Windows/System32/CompMgmtLauncher.exe”

to:

%SystemRoot%\system32\mmc.exe %SystemRoot%\system32\CompMgmt.msc"

U mnie zadziałało bez problemów :slight_smile:

pozdrawiam.

Ps w sumie najprościej po odpaleniu regedit użyć opcji ctrl+f i skopiować CompMgmtLauncher.exe - od razu przeniesie do odpowiedniego klucza i zmienić mu wartość na %SystemRoot%\system32\mmc.exe %SystemRoot%\system32\CompMgmt.msc"

Wpis dotyczący modyfikacji rejestru dla mnie jest niezrozumiały. Jeśli można proszę o podanie kompletnego pliku *.reg, który doda do rejestru potrzebny klucz.

Pozdrawiam