Komputer zasilany dwoma zasilaczami

Witam!

Mam trudną sytuację, ponieważ posiadam 2 zasilacze firmy Codegen. Jeden ma moc 350W, a drugi 300W. Obawiam się, że jeden Codegen nie uciągnie mojego komputera. Moje pytanie brzmi:

Czy można jednym zasilaczem zasilić płytę główną i procesor, a drugim dysk, nagrywarkę i wentylator? Gdyby była taka możliwość, na uwadze mam to, że jeden zasilacz trzeba będzie startować ręcznie.

Teoretycznie tak, w praktyce nie podłączaj tych gówien do żadnego komputera, tylko kup sobie na allegro chociażby jakiegoś Chiefteca. Podaj dokładną konfigurację komputera to pomożemy ci dobrać odpowiednią moc.

Jak kolega wyżej polecam już lepsze zasilacze, a jest ich duży wybór.

Moja Konfiguracja:

Płyta główna: Asus P5K

Karta Graficzna: Asus Radeon 5670 HD 1GB DDR3

Pamięć: 2GB Kingston HyperX DDR2

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz

Dysk: Samsung 250GB

Nagrywarka: Samsung

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jeśli zasilacz jest bez wentylatora to te wolty przeznaczone na wentylator przechodzą na linie?

400W w zupełności wystarczy, więc tak jak wyżej napisałem, z najtańszych konkretnych zasilaczy tylko Chieftec.

Co do pytania, jeśli już to waty nie volty, i raczej nie, zresztą wentylatory biorą pewnie z 1w albo i mniej. A jak zasilacz będzie pracował bez niego, to ci się bardzo szybko zjara, jak przykładowo włączysz grę to 30minut i ujarany, a z nim cały komputer.

Zasilacz Codegen jest tylko do rozwalenia młotkiem,chcesz mieć sprawny sprzęt,który pochodzi kilka lat,kup markowy,dobry zasilacz

Lista dobrych i złych zasilaczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Tu masz opisane,że 400W w szitowym zasilaczu to bajki

Corsair CX430 z droższych, a z tańszych jakieś Forton, Chieftec. Żadne shity, szkoda żeby się zjarało bo wydatki wtedy będą o wiele większe :smiley:

dla informacji dodam tylko ze da sie tak zrobic zeby jeden zasilacz automatycznie startowal ten drugi, mozna nawet dostac specjalistyczne przekazniki do tego celu lub wykorzystac przelaczniki uzywane do zalaczania pomp wodnych na 220v w zestawach WC

Nie trzeba żadnych przekaźników. Wystarczy przeczytać specyfikację ATX i się wie który pin odpowiada za załączanie zasilacza. Wystarczy oba podłączyć równolegle.