Komputer zawiesza się co 10 minut

Witam, mam taki problem, komputer zawiesza mi się co jakieś 10 minut, czasem tylko mysz i klawiatura (system, głośniki i mikrofon działają) a wszystko się zawiesza. Co robić?

Świecą się wtedy lampki na klawiaturze czy laser w myszce? Jak na usb to może się wysunęły z portu usb i trzeba je docisnąć? Przekładałeś do innego portu usb klawiaturę i mysz i sprawdzałeś czy tak samo nie odpowiadają?

Laser się świeci, lampki działają tylko gdy np. klikam Capslock albo Numlock to klawiatura nie reaguje, mam myszkę pod port do myszki i klawiaturę pod port do klawiatury i każdy port mam tylko po 1, mogę co najwyżej podłączyć klawę do portu myszki a myszkę do portu klawiatury :frowning:

Edit:

Ale chyba znalazłem powód: wiatrak był za blisko ściany i komputer nie miał jak się chłodzić i szybko się przegrzewał, a przynajmniej jak go odsunąłem od ściany to jak na razie działa normalnie :smiley:

Edit:

Nie , jednak odsunięcie go od ściany pomogło tylko trochę, proszę o inne porady co robić :frowning:

Podaj pełną konfigurację komputera, temperatury z programu Everest i z BIOSU.

Zauważyłem ,że temperatura CPU (na wyświetlaczu w komputerze) ciągle idzie w górę, i jego średnia temperatura to 50c to dużo czy mało i czy to przez to? Może chłodzenie źle działa…

Otwórz boczną ściankę od obudowy komputera i wyczyść go z kurzu w środku. Jeżeli komputer stoi blisko ściany, to od odsuń. Jeżeli to nie pomoże to otwórz boczną ściankę obudowy i popracuj na nim w takim stanie, jednocześnie obserwując co się będzie działo.

Wg mnie to nie problem temperatury. Jak byś miał problem z przegrzewaniem komputer by działał. Jeżeli masz monitoring temperatury procesora w BIOSIE to go włącz - w wypadku przegrzewania się czyli dojścia to ustawianej temp. masz sygnał dźwiękowy. Ja mam ustawioną temperaturę procesora na 70stC i nie mam problemów.

Zdjąłem obie ścianki komputera z temperatura ciągle idzie w górę, spróbuję przeczyścić dzisiaj komputer z kurzu a teraz podaję pełną konfigurację komputera:

Windows XP SP3, Płyta główna ASUS M3A, Bios AMI wersja najnowsza (na początku po aktualizacji programem ASUS Update mi pokazywało błędy Bios Fail ale już nie pokazuje), Procesor 4x AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor, 2200 MHz,

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT z najnowszymi sterownikami, karta sieciowa Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller [NoDB], jeśli czegoś nie podałem to napiszcie

Nie podałeś marki i modelu zasilacza, a także temperatur wszystkich podzespołów z Everesta i z BIOSU.

Obejrzyj płytę główną pod kątem napuchniętych/rozlanych kondensatorów (chociaż sprzęt w miarę nowy i wątpię, ale tak dla pewności…).

Podaj smart z programu HD TUNE zakładka “health”.

OD kiedy zaczął pojawiać się ten problem?

w tym HD Tune Pisze 34 stopnie c a na wyświetlaczu w kompie (czyli chyba w biosie) pisze 45 stopni c… płyta wszystko w porządku a modelu zasilacza nie pisze, z zasilaczem raczej wszystko ok.

Chodziło o wynik testu smart dysku.

Dla formalności mógłbyś podać dane zasilacza - to chyba żaden problem.

Poza tym nie widzę temperatur pozostałych podzespołów.

Pytanie:

Zasilacz: Modecom model Feel I, problem zaczął być tak uciążliwy od hmm. Tygodnia od kiedy zainstalowałem Battlefield: Bad Company 2, prawdopodobnie dla tego ,że mój komputer ledwie spełnia minimalne wymagania, teraz w to nie gram i jest jak na razie w normie :expressionless:

Noo to w takim przyczyna jest chyba jasna, nie?

Możesz już szykować kasę na nowy zasilacz :wink:

Jak to zasilacz? przecież komputer działa normalnie gdy się zawiesza… czasem tylko mysz i klawiatura się zawieszają…

Zasilacz to tandetny złom z czarnej listy, który zagraża reszcie sprzętu. Ale nie sądzę aby w tej konkretnej sprawie on był winowajcą. Piszesz, że problemy zaczęły się po instalacji gry Battlefield, która ma za duże wymagania. Odinstaluj ją i zobacz czy nastąpi poprawa.

No właśnie. Czasami też tylko mysz i klawiatura. Zasilacz to, można powiedzieć najważniejszy (po płycie główna) element komputera. To ty jeszcze nie widziałeś, jakie cyrki mogą się dziać poprzez zasilacz. Jeżeli zasilacz podaje niepoprawne napięcia to np:

-komputer działa przez kilka sekund i sam się wyłączą

-podczas większego obciążenia system się zawiesza lub komputer traci całkowicie zasilanie

-niektóre pojedyncze elementy mogą utracić prąd, przez co komputer może ich nie wykryć

Takie głupie objawy, które u Ciebie występują, to właśnie przez zasilacz. Jeżeli nie wierzysz teorii, to zawsze możesz sprawdzić w praktyce. Załatw sobie od kogoś zasilacz, tylko nie mniejszej mocy niż ten, co masz w komputerze i popracuj na nim przez parę godzin. Jeżeli wtedy problemy ustąpią, to sam sobie odpowiesz na pytanie co się dzieje.

Według mnie, ten zasilacz to dzieło szatana wykonane rękoma ludzkimi.