Komputer zawiesza się co kilka minut


(Utairy) #1

Witam, witam.

Ten problem trwa już od jakiegoś czasu i nadal nie mogę znaleźć rozwiązania, więc nie wytrzymuję i postanowiłam założyć tu konto i prosić o pomoc. Problem wygląda tak. Po odpaleniu kompa jest ok, ale po kilku minutach zawiesza się na kilka sekundy. I tak to dzieje się w kółko. Zacznę jak to się działo i jak to wygląda. Pierwszy raz się to tak działo jak ściągnęłam jakiś film[nie wiem po co] i odpaliłam go i od razu się zawiesił i ten dziwny dźwięk, wiecie jaki. Dobra to resetowałam i wszystko było ok. Ale po kilku tygodniach ten problem się pojawił, no to przeczyściłam komputera, były jakieś małe kurzy. Działał już normalnie. Ale znowu ale po kilku dniach wrócił. Za pomocą antywirusa szukałam wirusów, pokasowałam niepotrzebne aplikacje, pliki. Jednak nic to nie dało. Wkurzyłam się i formatowałam komputera. Okej po formatowaniu wszystko działało, ale super. Tylko czemu nie mogę odpalić grę? Aha, nie ma sterownika do karty graficznej, poszperałam w necie i znalazłam odpowiedni. Dobra, jest okej, cieszę się. Niestety następnego dnia ten problem się pojawił znikąd. Na początku podejrzewałam, że to wina karty graficznej, ale chyba nie. Od razu powiem, że komputer ma ponad 5 lat i miał kilka innych problemów, ale ogólnie dobrze chodzi.

 

Windows XP Professional

wersja 2002

Service Pack 3

 

ADM Athlon 64 X2 Dual

Core Processor 5000+

2.61 GHz, 2,00  GB RAM

 

ATI Radeon HD 5450

 

Jak mam jeszcze coś napisać, to piszcie.

Przed chwilą skanowałam ESET'a, wykrył jednego wirusa.


(Longhorn2009) #2

Możliwe, że jakiś podzespół jest uszkodzony. Zainstaluj HD Tune 5.50 Pro i pokaż screen zakładki health na początek oraz sprawdź w programie HWMonitor jakie temp. osiąga sprzęt przy typowym użytku.


(Utairy) #3

Przepraszam, że nie od razu, ale miałam małe problemy z otworzeniem aplikacji.

 

HD Tune 5.50 Pro health

 

HWMonitor 


(IPSEN) #4

Wygląda że dysk ma problemy z zasilaniem parametr- BC-Liczba przerwanych operacji z powodu przerw w komunikacji z dyskiem twardym. Wartość tego atrybutu powinna być równa 0. Jeśli wartości są dużo powyżej 0, to prawdopodobnie zaistniały problemy z zasilaniem lub wystąpiły problemy z kablem IDE/SATA/etc.

 

napisz jaki model zasilacza


(Utairy) #5

Uhm, z tego co rozumiem to będę musiała “kupić” nowy zasilacz?

Za kilka godzin podam ci model zasilacza, bo teraz nie mogę rozkręcić komputera i zobaczyć.


(IPSEN) #6

Na razie nie,żeby być pewnym odnośnie zasilacza możesz go podmienić na inny sprawny i przetestować kompa

sprawdź i podociskaj wtyczki ,zobacz czy nie ma luzów


(Utairy) #7

Sprawdziłam i raczej z “kablami” jest wszystko okej. Chciałam sprawdzić czy zasilacz jest sprawny używając pewnego triku, ale nie wiedziałam jak go zdejmować. *sad*

 

nie wiem czy to model, ale

model zasilacza; GPS-450 AA-101 A

 

I jeszcze coś dziwnego. Dzisiaj jak jestem na tym kompie to przez kilka godzin nadal działa bardzo dobrze. To samo było chyba z trzy dni temu.


(IPSEN) #8

Jeżeli to - http://www.arest.pl/produkt/4854/CHIEFTEC-GPS-450AA-101A-450-W/wlasciwosci-to zasilacz markowy,jak masz możliwość to go podmień,na razie nie kupuj,bo nie ma pewnośći NA 100 % że to zasilacz

Jak masz miernik to -http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.htm

 

Poczekaj na opinie innych


(mrFreeze) #9

Wrzuć jeszcze screena z Menadżera Urządzeń. Problemem może być zasilacz, płyta główna, pamięć, karta graficzna. Sterowniki do grafiki najnowsze?


(Utairy) #10

menedżer urządzeń raczej aktualizacje nie są potrzebne, a jeśli tak, to nie wiem jak, bo normalnie nie da się. I jeszcze wspomnę, że komputer jeszcze działa normalnie, ale pewnie następnego dnia wróci do poprzedniego stanu. Jeszcze mi się klawisz “enter” się zepsuł, nie wiem jak, ale to nie problem. ; /


(mrFreeze) #11

Może profilaktycznie przeskanuj kompa.

 

ADWCleaner uruchom z prawokliku jako Administrator. Najpierw Szukaj następnie usuń

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

 

Następnie MBAM (przy instalacji odznacz okres testowy premium)

https://www.malwarebytes.org/mwb-download/