Komputer zawiesza się, gaśnie monitor

Witam  posiadam  komputer  od  półtora  roku,  ostatnimi  czasami zaczął  mi  się  zawieszać.

Objawy  wyglądają  następująco  w  czasie gry (w  tym  wypadku  wowa,  w  nic  innego  nie  gram wiec  nie  sprawdzałem) zazwyczaj  na  początku zawiesza  się (grafika  i  dźwięk) gaśnie monitor, jeżeli  nic  nie  nacisnę komputer  po  paru  sekundach  restartuje  się  i  nie  włącza  monitora(słychać  normalnie  jak  włącza  się  system).

Natomiast  jeżeli  zaraz po  zawieszeniu  się  wcisnę  kombinacje  klawiszy  alt+ctrl+delete resetuje  się  od  razu   z  włączonym  monitorem i  działa  normalnie. 

Jeżeli chodzi o częstość  zdarzania  się  tego objawu  jest  całkowicie losowa, raz  zdarza się  2  razy  na  dzień, a  czasem  raz  na  tydzień.  

Co do diagnostyki:

-komputer  na pewno  się  nie  przegrzewa, czyszczę  go co  miesiąc-półtora, co  kwartał  dokładnie rozkręcając  wszystko plus wymiana  pasty(temp.  w  czasie  maksymalnego  obciążenia na  procku  50 stopni  na  karcie graf.  70 stopni.

-sprawdziłem pamięci  ram  Memtestem  zero  błędów. 

-sterowniki karty  graficznej aktualne 

-przeprowadziłem też testy  wydajnościowe  komputera paroma  programami  w  tym  OCCT przez  około  30 min  komputer  pracował  stabilnie.

-co  do  dysków  to  grę  mam  na  ssd wiec  problem  dysku  też  chyba  odpada.  

 

Jeżeli  ktoś  byłby  w  stanie  mi  pomoc serdecznie  był  bym  wdzięczny.

Niżej  podaje  specyfikacje  komputera:

-procesor i5 4440

-karta  graficzna msi gtx 660 oc  

-płyta g. MSI B85M-P33 V2

-zasilacz silentiumpc Deus G1 600W 

-ram KINGSTON HyperX 1600mhz  

 

Pozdrawiam!   

Na początek:

Dzięki  za  odpowiedz.

 

-rano przeskanowałem  komputer antywirusem 0  wirusów (robię  to  co  tydzień)   

-napięcia  raczej  nie  graja  rolli,  2  tygodnie  temu  wymieniłem  zasilacz  też  podejrzewam  ta  przyczynę  z  chieftec 550w na  deus  g1  600w  

-co  do  temperatur to  przed  każda sesja  w  grze od półtora  roku włączam HWmonitor nigdy nie  miałem  większej  temp  na  procu  niż  50   na  karcie  niż  75 stopni  w stresie(latem) 

-HD tune i MHDD użyje  jak  będę  w  domu generalnie  MHDD  używam  do  wszystkich  dysków  talerzowych, nie  używałem  nigdy  na ssd  myślałem ze  nie  ma  takiej  potrzeby.

-punkt 1 i 5  też  ogarnę  wieczorem  jak  bd  w  domu.

kreatura oczywiście MHDD tylko do dysków magnetycznych(bez SSD). Napięcia sprawdź i tak(choćby i w AIDA64). Daj znać jak wszystko zrobisz :slight_smile:

Możliwości:

  • sama gra

  • za nowe sterowniki do karty grafiki - sprawdź np: na 340.52

  • może karta grafiki?

  • potrzebny cały smart dysku SSD

  • inne

 

I najważniejsze, po czym to się zaczęło?

 

Zobacz jeszcze co podaje podgląd zdarzeń?