Komputer zawiesza się gdy poruszam kablem DVI

Witam.

Otóż mój komputer cierpi na pewną przypadłość. Objawia się ona tym, że po poruszeniu kablem DVI (karta graficzna --> monitor) komputer nagle zawiesza się. Na pewno nie jest to wina RAMU, dysku, systemu itd (wcześniej to było podawane jako przyczyny zawieszania się, Ram, Dysk itd są w stanie idealnym). Co mogę zrobić? I czym to jest spowodowane? Uszkodzony kabel?

 

Pozdrawiam

Podstawowe pytanie po co tym kablem ruszasz?

Kabel to oczywiste podejrzenie.

 

Sprawdzałeś inne gniazdo na karcie i inny kabel?

igrek, nie chodzi nawet o ruszenie samym kablem, wystarczy mały ruch obudowy np. puknięcie nogą, wsunięcie tacki napędu DVD i komp wisi bo obudowa zawibrowała. Poruszenie samym kablem daje efekt natychmiastowy. Odyniec_Stary, drugim kablem DVI nie dysponuję, spróbuję jutro załatwić jakiś kabel VGA i sie podłączyć i zobaczyć czy dalej będzie wieszało kompa.

A otwierałeś obudowe aby sprawdzić czy wszystko siedzi jak potrzeba ? bo może Ci grafika wylazła ze slotu albo pamięci, kable itp

Wyjmij kartę graficzną, przetrzyj czymś piny (chodzi mi o wtyczkę jakkolwiek to się nazywa) i włóż dokładnie spowrotem i dociśnij. Dam głowę że to ona nie styka dobrze z płytą główną.